Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

[quote name='angelikaw' date='11.04.2013, 21:05 ' post='349925']
Aż miło popatrzeć icon_smile.gif
Witam wszystkich, nasze Leo wreszcie "powstaje" z nierealności w realny świat... Dziękuję Wszystkim za ich przekazane tu doświadczenia i uwagi przy Waszych realizacjach tego projektu - b. dożo z tego skorzystaliśmy. Dobrze ze jeszcze (w tym zamęcie swiata) potrafimy sobie pomagać... icon_wink.gif

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


Pozdrawiam wszystkich realizujących ten projekt budowlany i "trzymam" kciuki za pomyślność i wytrwałość... icon_cool.gif
Link do komentarza


Gratulacje Sebastian, rewelacyjne tempo budowy. Zaraz nas dogonicie...My niestety tylko i wyłącznie własnymi siłami.

Masz już może ekipę do więźby dachowej? Jeśli tak to ile biorą?


Ps. będziesz miał ogrzewanie podłogowe na parterze? Jeśli tak to czy pod chudziakiem położyliście już styropian? My chudziaka zrobiliśmy 2 bloczki fundamentowe niżej niż poziom 0,żeby dać 30cm styropianu pod podłogówką.
Link do komentarza
Witajcie, dziękuję za miłe słowa icon_redface.gif , początki tej budowy były mroźne, dość trudne i kapryśne, no ale to wszyscy przeżywamy.
Co do ekipy "dachowej" to mam umówioną tą samą brygadę co stawiają nam mury. Widziałem ich poprzednie budowy i – wydają się …dosyć dobrzy. Za wykonanie więźby dachowej umówieni jesteśmy na 5000zł a deskowanie wszystkich powierzchni + ew. papa to dodatkowe 4000,oo zł . Przy tej budowie również sporo staram się pomagać ale raczej na zasadzie dowozu materiałów czy też ratowania drogi która nagle zamieniła się w bagienko icon_cool.gif .
Co do podłogówki - to trochę inaczej to próbujemy rozwiązać (no ale w sumie b. podobnie), jak spotkamy się na budowie to będzie mi łatwiej pokazać.
Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
[quote name='iza_pawel' date='21.04.2013, 21:12 ' post='351914']
................................................................................
..................
Witajcie, kolejny tydzień - wreszcie w miarę ciepły - posuną troszkę prace do przody, no ale teraz robię co najmniej miesiąc przerwy na regenerację sił i portfela icon_cool.gif . Poniżej parę fotek, pozdrawiam wszystkich.

DSC01446.jpg

[attachment=16168:DSCF4915.JPG

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Sebastian-7 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
[quote name='angelikaw' date='28.04.2013, 20:33 ' post='353015']
oo jak ładnie się pnie Leoś do góry icon_smile.gif

---
U nas działka oczyszczona z drzew, zostały pniaki, ale to już koparką usuniemy.

I decyzja zapadła. To nie będzie Leo. Zbyt wiele zmian trzeba w nim wprowadzić.
_________________________________________________________________________
Rozumiem, choć trochę szkoda icon_cry.gif ale fakt - najważniejszy jest jest wybór projektu którego nie trzeba będzie wiele "przerabiać" ...a najlepiej trafić na taki który we wszystkim nas zadowoli...tak wiec życzę powodzenia w realizacji budowy,
... u nas przestój na parę tygodni - brygada przenosi się na inne budowy a my będziemy mieli czas na porządki i ...ogród icon_cool.gif , no i przygotowanie szczegół na dalszą realizację... Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
My jesteśmy na etapie adaptacji projektu Flawia 2 icon_smile.gif
[/quote]
_________________________________________________
Podejrzałem Wasz projekt w necie - b. ładny, gratuluje... jakby "nowocześniejszy" :-) w swej "linii".
My, po małej przerwie, ruszyliśmy znowu z budową, poniżej wklejam parę zdjęć.... dziękuję wszystkim uczestnikom tego forum za owocne uwagi i wskazówki - bez tego nie udałoby się na dojść z budowa tak daleko - choć wiem że dopiero praca się zaczyna ....
pozdrawiam Wszystkich ...zapaleńców budowlanych icon_wink.gif .

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich.
Od wczoraj rozpocząłem budowę LEO II. Jeszcze w niedzielę 16.06.2013 działka wyglądała tak.

DSC01446.jpg

a w poniedziałek rankiem się zaczeło

DSC01446.jpg

koparka i zbieranie tzw humusu. Nie wiem czy będę komuś w stanie w czymś pomóc ale jeśli ktoś miał by jakiekolwiek pytania postaram się odpowiedzieć. Mam nadzieje że mój fotoreportaż będzie przyjemny dla oka. Edytowano przez DON111 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Podejrzałem Wasz projekt w necie - b. ładny, gratuluje... jakby "nowocześniejszy" :-) w swej "linii".
My, po małej przerwie, ruszyliśmy znowu z budową, poniżej wklejam parę zdjęć.... dziękuję wszystkim uczestnikom tego forum za owocne uwagi i wskazówki - bez tego nie udałoby się na dojść z budowa tak daleko - choć wiem że dopiero praca się zaczyna ....
pozdrawiam Wszystkich ...zapaleńców budowlanych icon_wink.gif .


Gratuluję, widać postępy icon_smile.gif

Cytat

Witam wszystkich.
Od wczoraj rozpocząłem budowę LEO II. Jeszcze w niedzielę 16.06.2013 działka wyglądała tak. a w poniedziałek rankiem się zaczeło koparka i zbieranie tzw humusu. Nie wiem czy będę komuś w stanie w czymś pomóc ale jeśli ktoś miał by jakiekolwiek pytania postaram się odpowiedzieć. Mam nadzieje że mój fotoreportaż będzie przyjemny dla oka.

Witaj, gratuluję!

Mam ogromny sentyment do Leo, więc będę tu zaglądać i śledzić Wasze postępy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Na dzien 18.06.2013 godz 06:30 (rosa na aucie) sprawa ma się tak [attachment=16668:20130619_063906.jpg] (wykopane ławy i chudziak na spodzie) [attachment=16669:20130619_064114.jpg] a jeszcze tego samego dnia wygląda to w sposób następujacy[attachment=16671:20130619_183849.jpg] .


_______________________________________________________________________________
Szczere gratulacje :-), zaczeliście w piękną pogodę i oby tak było do samego końca inwestycji :-)...
....aż miło patrzeć :-) ...ławy szerokie....udźwigną przyszłą budowlę i ....pewnie marzenia...
....my powoli kończymy dach (tzn tylko odeskowanie - ale to zabiera i sil i czasu...
...pomyślności wszelkiej w dalszej pracy :-)
Link do komentarza
Cytat

_______________________________________________________________________________
Szczere gratulacje :-), zaczeliście w piękną pogodę i oby tak było do samego końca inwestycji :-)...
....aż miło patrzeć :-) ...ławy szerokie....udźwigną przyszłą budowlę i ....pewnie marzenia...
....my powoli kończymy dach (tzn tylko odeskowanie - ale to zabiera i sil i czasu...
...pomyślności wszelkiej w dalszej pracy :-)


Dzieki. Co do pogody to tylko początek był taki piękny ale już pierwszej soboty dolało (40 min mocno padającego deszczu) i to zdrowo. Jak ustawiłem pompę na ławie w rogu garażu było 25cm wody. Ledwo wypompowałem i liczyłem ze niedziela będzie słoneczna to osuszy na poniedziałek trochę plac a tu około 5.00 deszcz i burza. No i od nowa pompa poszła w ruch, jakoś się udało i narazie nie pada. Będzie dobrze przynajmniej tak myślę. Dach hmm kiedy u nas to będzie. I ja życzę powodzenia i wytrwałości.
Link do komentarza
Witam
Dnia 20 i 21.06.13 prace szły pełną parą ale nie dałem rady robić fotek wiec nadrabiam teraz czyli po 3 dniach roboczych od ostatniego wpisu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

. Najlepiej jak by nie padało już i jeszcze bo po tych ulewach z początku miesiąca jeszcze ziemia nie obeschła dokładnie a w miedzy czasie padało 2 razy. Oby tylko zamalować dysperbitem ,zaciągnąć abizolem i przykleić styrodur potem zasypka piaskiem i już deszcze nie będą nam przeszkadzały. Edytowano przez DON111 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Oby tylko zamalować dysperbitem ,zaciągnąć abizolem i przykleić styrodur potem zasypka piaskiem i już deszcze nie będą nam przeszkadzały.
[/quote]
_______________________________________
Myślę że szczęśliwie przebrnąłeś przez te etapy budowy :-), pogoda kapryśna no ale na to nie mamy wpływu ...tzn. mamy o tyle o ile się z wszystkim pogodzimy - no ale to prawie filozofia a nie budowanie domu :-), trzymam kciuki za Twoje postępy w budowie. U mnie wreszcie papa na dach - a tego samego dnia burza w dużym deszczem - no i wreszcie nie wyganiałem wody miotłom z salonu :-)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Szczere pozdrowienia dla Wszystkich utrudzonych (i radosnych) budowniczych.....:-)
Link do komentarza
Don111,

witaj na forum. Gdzie budujecie?

Sebastian,

wow, pięknie to wygląda. Skąd brałeś beton na strop i w jakiej cenie?

Ile wydłużałeś krokwie? Ścianka kolankowa na 3 bloczki jest wystarczająca?

Kiedy planujecie wprowadzić się? icon_smile.gif

Same pytania :P Chyba musimy się spotkać na żywca, będzie wygodniej...

Pozdro
Link do komentarza

Sebastian, wow, pięknie to wygląda. Skąd brałeś beton na strop i w jakiej cenie?
Ile wydłużałeś krokwie? Ścianka kolankowa na 3 bloczki jest wystarczająca?
Kiedy planujecie wprowadzić się? icon_smile.gif
Same pytania :P Chyba musimy się spotkać na żywca, będzie wygodniej...
_____________________________________________________________________


Witajcie, dziękuję za dobre słowo icon_redface.gif , oczywiście - wspólne spotkanie byłoby najowocniejsze :-) zapraszam, jestem praktycznie każdego dnia na budowie a wiec napiszcie kiedy Wam pasuje....co do pytań to już odpowiadam;
- beton pierwszy raz wiozłem z Szymbarku ale następne z Tuchomka i ten był ok. (resztę szczegółów odpowiem jak się spotkamy)
- ścianka kolankowa 3 bloczki + wieniec jest (w/g mnie) ok, pomieszczenia funkcjonalne i ustawne, proszę zobaczcie sami.
- krokwie wydłużyłem do ok. 85-90 cm, ale mogłem więcej - jakoś tego nie dopilnowałem, za to strych "wyszedł" bardzo funkcjonalne i dość wysoki (w szczycie 2.20cm)
...no i to tyle...na dziś jestem na etapie kładzenia dachówki, pogoda na razie dopisuje za co Opaczności dziękuję icon_wink.gif, na razie dołączam zdjęcie z przed paru dni...
Pozdrawiam Wszystkich utrudzonych budowniczych icon_cool.gif


DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg



Cytat

ale piękny ten Leoś icon_smile.gif
Zazdroszczę! I życzę powodzenia w dalszych etapach prac icon_smile.gif

A my wciąż tkwimy w miejscu... czekamy na architekta i dokumenty do złożenia w starostwie.


_________________________________________
Dziękuję icon_redface.gif ...papierologia się w końcu skończy :-) i będzie powstawał Wasz projekt - powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

Don111,

witaj na forum. Gdzie budujecie?

Sebastian,

wow, pięknie to wygląda. Skąd brałeś beton na strop i w jakiej cenie?

Ile wydłużałeś krokwie? Ścianka kolankowa na 3 bloczki jest wystarczająca?

Kiedy planujecie wprowadzić się? icon_smile.gif

Same pytania :P Chyba musimy się spotkać na żywca, będzie wygodniej...

Pozdro


Witam budujemy w miejscowości Sulejówek
Link do komentarza
W sporym przyspieszeniu wyglada to tak.
Dysperbit > abizol> styrodur> obsybka >chudziak> no i ściany
______________________________________________________
Wielkie gratulacje icon_smile.gif, Wasz dom zaczyna nabierać kształtów... a to ze Cię pochłania ta praca to chyba dobrze :-), wszelkiej pomyślności w dalszej realizacji.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam. U mnie troszkę się zwolniło tempo prac bo gość od dachu miał poślizg na innej robocie o tydzień ale już mam krokwie prawie gotowe. Potem deskowanie, blacha. A ścianki ukończone w 50% do tego podłączona woda i kanaliza, a gaz za tydzień. Potem zobaczymy jakie będą kolejne kroki.
Sebastian jakiej papy użyłeś na dach? Bo z tego co się orientowałem jest kilka grubości.
A okna ile cie wyniosły? Ja dowiadywałem się wstępnie i okazało się ze okna i parapety wew + zew +brama garaż. verdoor 25k(+-) avante lub oknoplast 7 komór 3 szyby.
Jak dam rade wkleję jakieś fotki. Edytowano przez DON111 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
...
Sebastian jakiej papy użyłeś na dach? Bo z tego co się orientowałem jest kilka grubości.
A okna ile cie wyniosły? Ja dowiadywałem się wstępnie i okazało się ze okna i parapety wew + zew +brama garaż. verdoor 25k(+-) avante lub oknoplast 7 komór 3 szyby...
________________________________
Witajcie, przepraszam że dopiero dziś odpisuję ale ciągle jeszcze pochłonięci jesteśmy pracami na budowie... Odnosząc się do Twoich zapytań to postaram się odpowiedzieć... a więc papę na deski wzięliśmy taka jaka nam zaproponowali w dobrej cenie...chyba ok. 3-4 mm,(pewnie najzwyklejsza _ale o takę nam chodziło - bo ocieplamy od samego szczytu aby wykorzystać strych - daliśmy na strych schody "stałe" :-) cała papa na dwa dachy wyniosła ok. 2000zł + 1000zł przybicie. ...okna wyniosły nas (bez parapetów wew. okna 2 szybowe/7 komór) ok. 14000.oozł + dwie bramy (autom.) 7600.oozł ....
No to chyba wszystko o co pytaliście...my kończymy elektrykę i przymierzamy się do tynków ale to pewnie za tydzie lub dwa....wszystkiego dobrego ...pomyślności icon_confused.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
[quote name='DON111' date='15.08.2013, 23:09 ' post='374882']
Witam. U mnie troszkę się zwolniło tempo prac bo gość od dachu miał poślizg na innej robocie o tydzień ale już mam krokwie prawie gotowe. ________________________________________
Co tam słychać u Was na budowie?, pewnie ręce pełne roboty?....
U nas było trochę przestoiu lub inaczej ujmując - mniej rąk do pracy a wiec i tempo mniejsze, no ale na dziś powoli kończymy tynki wewnątrz i planujemy następny etap jeszcze przed chłodami, zobaczymy na ile sie uda powalczyć z czasem, siłami i ....fachowcami
....Pozdrawiam Wszystkich b.serdecznie.
Link do komentarza
Cytat

czerospadowy dach hmm, trochę większe koszty będą, poza tym wygląda podobnie do Leo icon_smile.gif


żeby on był tylko czerospadowy, to byłoby dobrze ;)

Wiemy, że koszty będą ogromne...... Ale z tym domem było, jak z Leo, miłość od pierwszego wejrzenia i prawie idealne wnętrza, nieco inny kształt salonu z jadalnią....
Początkowo miała być Kamea2, ale Flawia2, ma wygodniejszy rozkład pomieszczeń na poddaszu (parter identyczny), o jedną lukarnę mniej, więc... budujemy icon_smile.gif

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Spory czas mnie nie było ale już nadrabiam odrobinę

DSC01446.jpg


stropy a następnie szczyty kominy

DSC01446.jpg


potem kolejno ocieplenie szczytu dalej krokwie, deski, papa

DSC01446.jpg

łaty, kontrłaty, blacha ,ocieplenie lukarn

DSC01446.jpg

no i okna w miedzy czasie wraz z elektryką, hydrauliką, tynkami, ogrzew. podłogowym i wylewkami. Aaa zapomniał bym sufit w garażu ocieplony i sciana wew. w 80% też. Hmm ostatnim zakupem przed pierwszymi oznakami zimy zakupiliśmy bramę i drzwi garażowe z tyłu. Z uwagi na brak funduszy nasze budowanie powoli się zakończyło icon_cry.gif co najmniej na okres zimowo-wiosenny.
Link do komentarza
witam, gratuluje stanu surowego. Mam nadzieję, że zdjęcia wszystkich kabli w ścianach i rur w podłogach porobione, bo bez tego ciężko się żyje.. Teraz dopiero - niestety - zaczyna się przed wami wydawanie pieniędzy, zatem polecam dobrze przemyśleć kosztorys i to co chcecie zrobić, rozpocząć poszukiwania okazji w internecie i na wyprzedażach.. można zrobić dużo i tanio jeśli poświęcicie temu trochę czasu. Powodzenia!
Link do komentarza
PaniSmith
...witam, gratuluje stanu surowego. Mam nadzieję, że zdjęcia wszystkich kabli w ścianach i rur w podłogach porobione, bo bez tego ciężko się żyje..
_____________________________________________________
Witam, dziękuję za dobre słowo, faktycznie teraz zaczyna się jakby nowy etap budowy - równie absorbujący i ...kosztowny, no ale teraz już zwalniamy tempo. Zdjęcia wszystkich instalacji - za radą wielu użytkowników tego forum - porobiłem, ale i tak czasem jakiś kabel trzeba "reanimować". Na dzień dzisiejszy kończymy podłączanie tablicy elek. no i staramy się osuszyć ściany, tak więc palimy jak tylko jest okazja i czas bo słonko na razie nam nie pomaga :-). Dołączam parę zdjęć - jeszcze przez opadami śniegu. Pozdrawiam wszystkich.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Link do komentarza
Cytat

Witam, dziękuję za dobre słowo, faktycznie teraz zaczyna się jakby nowy etap budowy - równie absorbujący i ...kosztowny, no ale teraz już zwalniamy tempo. Zdjęcia wszystkich instalacji - za radą wielu użytkowników tego forum - porobiłem, ale i tak czasem jakiś kabel trzeba "reanimować". Na dzień dzisiejszy kończymy podłączanie tablicy elek. no i staramy się osuszyć ściany, tak więc palimy jak tylko jest okazja i czas bo słonko na razie nam nie pomaga :-). Dołączam parę zdjęć - jeszcze przez opadami śniegu. Pozdrawiam wszystkich.


Sebastian - Gratuluję!!!
Leoś ładnie się prezentuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Na dzień dzisiejszy wszystko wygląda tak. [attachment=18040:20131213_093656.jpg] I tak prawdopodobnie zostanie do wiosny.



DON111, rewelacyjny i genialny macie ten dach, gratulacje!! Tak nas urzekła ta blacha, że chcemy taką samą icon_smile.gif
Proszę podaj jaki to producent, kolor i cena za m2 i cena materiału za cały dach (może być na priva), z góry wielkie dzięki.

Sebastian,

również wielkie gratulacje, już wprowadzeni? Szybko Wam to poszło, wygląda na bardzo zaawansowane stadium. Jak tam po ostatniej wichurze w Pępowie?

Ps. u nas na spokojnie. 31-10-2013 zakryliśmy deskami, papą i w sumie na tym się skończyło. Pocieszające,że 90% pracy własnymi siłami (poza więźbą, deskami i papą), także szału i prędkości nie ma, ale za to ekonomicznie. W przyszłym roku jest plan nadgonić i się wprowadzić, zobaczymy jak wyjdzie. Zima to dobry okres na rewizję planów, harmonogramu i budżetu.

Pozdrawiamy Leowców!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...