Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
tinjap

Dylemat kuchni praktycznej

Napisano (edytowany)

kuchnica.thumb.jpg.c2629a16bf5afc1bad1983314f4f5960.jpg

Hej,

Stojąc przed zadaniem wybudowania praktycznej kuchni mam pytanie  jak najlepiej umiejscowić agd, zlew aby było to najbardziej funkcjonalne a jednocześnie nowoczesne.

W gotowym projekcie zlew mam pod oknem jednak nie wydaje mi sie by ten pomysł był praktyczny.  Troche się pomęczyłem przesuwając szafki w programie ale nadal nie jest to o co chodzi.

Może ktoś ma jakiś pomysły?

kuchnia.jpg

Edytowano przez tinjap (zobacz historię edycji)
0

Napisano (edytowany)

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad likwidacją spiżarki na rzecz kuchni. Spiżarka jest tak mala, że nie ma nawet gdzie zrobić półek.

Kuchenka powinna być w okolicy pionu wentylacyjnego, stół pod oknem - to tak na początek.

Ale najpierw zastanów się nad sensem spiżarki - w tym układzie.

W przedsionku też masz wąsko - szafa wbudowana 45 cm za wąska - jak dasz ubrania na wieszakach - to przejście będzie za wąskie, Chyba że dasz haki. Ale narysowałeś wieszaki.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
0

18 godzin temu, tinjap napisał:

Stojąc przed zadaniem wybudowania praktycznej kuchni mam pytanie  jak najlepiej umiejscowić agd, zlew aby było to najbardziej funkcjonalne a jednocześnie nowoczesne.

Jeśli sam potrafisz gotować i gotujesz - podpowie Ci własne doświadczenie.

Jeśli nie gotujesz - kilka zasad uniwersalnych:
- im więcej blatów roboczych tym lepiej,
- gniazdek elektrycznych zawsze brakuje,
- spiżarka, a właściwie pomocnicze pomieszczenie kuchenne, nawet najmniejsze, jest zawsze wskazane,
- ergonomiaporady2.jpg

1

32 minuty temu, bajbaga napisał:

- spiżarka, a właściwie pomocnicze pomieszczenie kuchenne, nawet najmniejsze, jest zawsze wskazane,

zgadza się :12_slight_smile:

- jednak w tym konkretnym przypadku spróbowałbym rozwiązania z wudowaną wentylowaną szafą (czyli czymś w rodzaju spiżarki) nawet odpowiednio termicznie odseparowaną (wykorzystując to okienko) - co zadziała raczej w zimne dni - zresztą w spiżarce w tym układzie też. A chodzi też o poszerzenie przedsionka (wg mnie za wąski)  i zarazem zwiększenie układności kuchni.

Predsionek i kuchnia powiększyłyby się znacznie - zniknąłby niepotrzebny w tym kontekście korytarzyk.

Schemat kuchni b. pomocny.

A dezyzja należy do   tinjap(a).

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się