Skocz do zawartości

PORÓWNANIE 35 modeli kotłów gazowych


Recommended Posts

Gaz jest stosunkowo tani, a zasilane nim kotły, w przeciwieństwie do modeli na paliwo stałe, są praktycznie bezobsługowe. Nic więc dziwnego, że większość inwestorów, która ma możliwość korzystania z tego paliwa z sieci, wybiera właśnie tego typu urządzenia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/23905-porownanie-modeli-kotlow-gazowych

Link do komentarza
Gość Expert techniki kondensacyjnej

Ten kto zrobił to porównanie nie wie czym jest sprawność i na jednej liście podaje sprawność wg. ciepła spalania (kotły MHG Heiztechnik)oraz sprawność wg. wartości opałowej (wszyscy inni). Sprawność wg. ciepła spalania ZAWSZE jest 100%

Link do komentarza
42 minuty temu, Pomocnik napisał:

Gaz jest stosunkowo tani

To tani eufemizm. Teraz kosztuje ok 2.5 zł za kubik - kiedyś kosztowal 0.5 zł. Od tego czasu pensje wzrosły 2, może 3 razy. To wtedy był tani, czy teraz? 

A w stosunku do drzewa, węgla - też jest stosunkowo tani???.

Właściwie w stosunku do czego jest tani - panie autorze artykułu???

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Krystian
No i ja mam dokładnie taki z De Dietrich, kupiłem na promocji 3-4 lata temu i zero problemów, prosty w obsłudze, ładny, a co najważniejsze obniżyły mi się rachunki.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
A gdzie Termet w tym porównaniu? Nie zapłacili za reklamę? Przecież piece tej firm oceniane sa przez fachowców za jedne z najlepszych! Do tego dochodzi niska cena za części gdyby naprawa się przytrafiła i jeszcze dowody na kilkunastoletnią bez awaryjną pracę, z czym się osobiście spotkałem i to nie jeden raz. Np DE Dietrich uchodzi za solidną firmę a spotkałem się z przypadkiem kiedy padł po 3 latach i naprawa kosztowała kupę kasy.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Piec jednofunkcyjny nie jest w standardzie z zasobnikiem. JEDNOFUNKCYJNY spełnia jedną funkcję :) Są modele lub zestawy z zasobnikami, ale to osobna kategoria, a za zasobnik trzeba dopłacić. Dezinformujecie czytających.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Termet produkuje zle piece. A co wazniejsze nie ma dzialajacego serwisu. Najpierw nie bylo serwisanta by zrobic pierwsze uruchomienie. Niektorzy chcieli lapowki za to, ze mi uruchomia piec, bo w karcie gwarancyjnej jest zapisane, ze pierwsze uruchomienie jest bezplatne. Zatem serwisant by zarobic, zada lapowki-600zl za "dojazd" 7km. Po 8 miesiacach piec sie popsul i przez pol roku nie moglem sie doczekac wizyty serwisanta. Odmawiano mi naprawy. Sprawa oparla sie o Rzecznika Konsumentow.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Dnia 27.03.2018 o 13:38, Gość Krystian napisał:

Racja, mój błąd :) Mam zamontowany model MCR3 plus - fajny, wydajny piec

To jest De Dietrich jak się nie mylę i zbiera dobre noty wśród użytkowników. Samo zjawisko kondensacji wpływa pozytywnie na proces spalania i efektywność. Przy temperaturze medium max 45 stopni Celsjusza urządzenie to ideal393909-df7a-970x0_pakiety-standard-tabelnie nadaje się do zasilania podłogówki. Nie bez powodu producent oferuje ten kocioł w korzystnych cenach i pakietach w sezonowych akcjach promocyjnych. Tu akurat wersja EVO w roli głównej.

 

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Wymieniłem kocioł gazowy z otwatą komorą na kondensacyjny.Miało być tanie a wyszło gorzej a w najlepszych momentach tak samo jak poprzednio.Było już kilku serwisantów i dalej to samo.Jeden mądrzejszy od drugiego.Następnym razem sam sobie zainstaluję kocioł i obędzie się bez problemów.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...