Skocz do zawartości

20cm styropianu na podłogę a ile warstw?


Recommended Posts

Witam. Stan surowy zamknięty to mój domek. Chcę dać na chudziaka folia 0.5mm+ 20cm sryto.. tylko czy go podzielić a jeżeli tak to jak? 5+5+10, 10+10, czy 5+15? A po tym będzie podłogówka, piec gazowy. Czy w garażu i kotłowni dać grzejniki,  w pomieszczeniu technicznym i pralni nad garażem? Czy też podłogówkę. Proszę o jakąś rozsądną sugestie

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, Cola napisał:

Witam. Stan surowy zamknięty to mój domek. Chcę dać na chudziaka folia 0.5mm+ 20cm sryto.. tylko czy go podzielić a jeżeli tak to jak? 5+5+10, 10+10, czy 5+15? A po tym będzie podłogówka, piec gazowy. Czy w garażu i kotłowni dać grzejniki,  w pomieszczeniu technicznym i pralni nad garażem? Czy też podłogówkę. Proszę o jakąś rozsądną sugestie

Daj dwie warstwy 10+10. Po Ci kotłownia przy piecu gazowym? Wystarczy jakieś pomieszczenie gospodarcze. W garażu możesz dać ale niekoniecznie grzejnik,  w pomieszczeniu gospodarczym nie dawałbym grzejnika bo może to pomieszczenie służyć do przechowywania jakiś np przetworów, warzyw itp. ale jeżeli dasz grzejnik to zawsze będziesz mógł go zakręcić aby nie grzał. Między jedna warstwą a druga styropianu puść rurki do wody użytkowej i cwu oraz rurki do grzejników, będzie to dobra izolacja termiczna.

Link do komentarza
3 godziny temu, Cola napisał:

Czy w garażu i kotłowni dać grzejniki,  w pomieszczeniu technicznym i pralni nad garażem? Czy też podłogówkę. Proszę o jakąś rozsądną sugestie

W garażu grzejnik - raczej bym nie dawał - jak dasz, będziesz musiał grzać całą zimę, żeby nie zamarzł (i rurki), a garaż to raczej zimne pomieszczenie. Chyba że panujesz bardziej ekskluzywny. 

Wyjątek - chyba że garaż jest wbudowany w dom, ocieplony, jak dom. Wtedy ryzyko temperatury poniżej zera spada i wtedy rzeczywiście tylko okazjonalnie odpalasz grzejnik. 

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Między jedna warstwą a druga styropianu puść rurki do wody użytkowej i cwu oraz rurki do grzejników, będzie to dobra izolacja termiczna.

Tu bym się zastanowił - rury w styropianie pod betonem i podłogą - ryzykowne w razie awarii rur. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...