Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

2 godziny temu, nowynowicjusz napisał:

Niestety jakichkolwiek izolacji poziomych brak.

Wydaje się, że izolacja pozioma jest niezbędna - na betonie - może folia w płynie. Na to PIR - współczynnik 2 x lepszy niż styropian - 0.20 - 0.22. Są twarde, ale trzeba wybrać te najtwardsze. I cóż - dalej mam dylemat - bo dałbym 3 cm PIR, ale dalej kłopot - może jakieś płyty  z wykończeniem "podłogowym" z wierzchu? Zostaje tylko 13 mm. B.mało. Wydaje mi się że ważne tu będzie łączenie tych płyt takie, by nie klawiszowały. A może te panele plus mata?

Każda warstwa by musiała być idealnie wypoziomowana i wyfazowana (bo nie masz żadnego zapasu wysokości).   

Mimo wszystko rozpatrzyłbym jednak opcję wywalenia tego betonu i zrobienie jak trzeba tej podłogi, z nowym betonem, izolacją, ociepleniem i podłogą - jak należy. 

zenek

zenek

2 godziny temu, nowynowicjusz napisał:

Niestety jakichkolwiek izolacji poziomych brak.

Wydaje się, że izolacja pozioma jest niezbędna - na betonie - może folia w płynie. Na to pir - wspóczynnik 2 x lepszy niż styropian - 0.20 - 0.22. Są twarde, ale trzeba wybrać te najtwardsze. I cóż - dalej mam dylemat - o dałbym 3 cm, ale dalej kłopot - może jakieś płyty  z wykończeniem "podłogowym" z wierzchu? Zostaje tylko 13 mm. B.mało. Wydaje mi się że ważne tu będzie łączenie tych płyt takie, by nie klawiszowały. A może te panele plus mata?

Każda warstwa by musiała być idealnie wypoziomowana i wyfazowana (bo nie masz żadnego zapasu wysokości).   

Mimo wszystko rozpatrzyłbym jednak opcję wywalenia tego betonu i zrobienie jak trzeba tej podłogi, z nowym betonem, izolacją, ociepleniem i podłogą - jak należy. 

×
×
  • Utwórz nowe...