Skocz do zawartości

droga gminna na mojej działce


arek_seal

Recommended Posts

witam,
jestem właścicielem działki rolnej przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną, jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego. Dodatkowo jestem współwłascielem gruntu o szerokości ok. 5m przylegającego wzdłuż jednego z boków mojej działki , który ma być przeznaczony pod drogę gminną dojazdową do innych działek. Według planów zagospodarowania z część mojej działki ma być wydzielony pas o szerokości 4m z przeznaczeniem na poszerzenie wspomnianej drogi gminnej. Oznacza to, że na dzień dzisiejszy budując ogrodzenie na swojej działce muszę odsunąć się z linią zabudowy o 4 m. Nie mam nic przeciwko temu aby gmina wybudowała szeroką drogę wykorzystując do tego celu 9m, jednak w gminie nikt w gminie nie jest w stanie udzielić mi odpowiedzi czy w ogóle droga powstanie i jakiej będzie szerokości. Przesuwając ogrodzenie w głąb działki o 4m automatycznie pozbywam się gruntu nie wiedząc w dodatku kiedy gmina go wykupi. Aktualnie jestem w trakcie przygotowywania planów pod budowę domu. W jaki sposób i na podstawie jakich aktów prawnych mogę uzyskać decyzję gminy czy faktycznie są zainteresowani wykupem gruntu , kiedy to nastąpi i jakie uzyskam odszkodowanie.

pozdrawiam i z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi

arek_seal
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przedstawiony problem dotyczy dwóch spraw - budowy ogrodzenia i lokalizacji budynku na działce. Budowa ogrodzenia od strony sąsiada nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę ani zgłoszenia więc można je postawić wzdłuż aktualnej granicy własnej działki. W przypadku zajęcia część działki pod drogę gmina będzie zmuszona do wypłacenia odszkodowania za usunięte ogrodzenie lub przestawienie go wzdłuż nowej granicy. Natomiast lokalizacja budynku podlega weryfikacji podczas postępowania w sprawie o wydanie pozwolenia na budowę i powinna spełniać wymagania aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego, co musi uwzględnić projektant opracowujący plan zagospodarowania działki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...