Skocz do zawartości

Deszcz po betonowaniu


Recommended Posts

WItam. W sobotę zalewałem wieniec pod murłatę w moim domku.

NIestety  po 45min od zalania nagle niespodziewanie zaczeło lać. NIe była to mega ulewa ale tak 20min popadało

Podejrzewam , ze beton nie zaczłął jeszcze wiązać bo był rzadzki w chwili rozpoczęcia opadów.

Na szybko udało mi się lekko zabezpieczyc go ukladając deski na to ale i tak niestety za wiele to nie pomogło bo trochę wody stalo w belce.

Z tego co zauwazylem to tylko na gorze lekko wyplukało malutkie kamyczki

Troszke sie obawaim czy moglo sie cos stać i czy sama konsturkcja budynku mogla ucierpieć.

 

Moja kierowniczka budowy z 20 letnim stażem powiedziala , ze nie ma sie co przejmowac , ze nic sie nie ma prawa stac no ale jakos nie daje mi to spokoju wiec wole zapytać tutaj czy po

tym deszczy konstruckja mogla sie mocno oslabuc i czy moglo mi wyplukac cement .

Dodam , ze beton byl B25 ( w projekcie mialo byc B20)

Dodam , ze potem beton ladnie stwardniał i caly czas od soboty go pielegnuje ale nie daje mi to spokoju ..

Prosze o opinie.

Pozdrawiam Waldek

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Chyba, że górna powierzchnia się złuszczyła. Na nierównej powierzchni trudno będzie szczelnie położyć papę pod murłatą. Podobno wystają kamyki? Na wysuszony beton ciężko będzie dołożyć cienką warstwę wyrównawczą zaprawy. Ale mówię to, jako praktyk amator. Martwić się nie ma czym, poza dodatkową pracą.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...