Skocz do zawartości

Dachówka z posypką ceramiczną


Recommended Posts

Szanowni Forumowicze, jestem w trkacie doboru pokrycia dachu. Skłaniam się ku dachówce z posypką wulkaniczną Gerard. Proszę o informację czy jest to produkt faktycznie tak dobry, jak zachwala go producent i hurtownia dachowa, w której ją oglądałem oraz jak wyglądają koszty takiego układania.

 

Z góry dziękuję.

Link do komentarza

Zastanawiam się nad pokryciem dachu blachodachówką z posypką marki Gerard. Taką doradzono mi w hurtowni dachowej. Czy wszystkie zalety tej dachóki są faktyczne? Czy to produkt warty zainwestowania i wreszczie jaka jest faktyczna żywotność takiej blachodachówki?

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 12.07.2017 o 17:22, MrTomo napisał:

Akurat nie to chodzi, że mi się nie podoba. Moim zdaniem, powtarzam moim, blachodachówka to szajs nie blacha

Jeszcze zależy jakiej firmy, ale blacha to blacha czy blachodachówka czy trapez, to zawsze będzie blacha:icon_biggrin: Ja tez uważam, że jakbym miał wybierać pomiędzy blachodachwką a trapezową to wybrałbym tą drugą.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, s.rogal napisał:

Co Panowie porównujecie? Blachodachówkę czy trapez do posypki? Blachodachowka to blachodachówka, racja, ale posypka to inna bajka i nie ma jej c porównywać i zestawiać ze zwykła blachą, a raczej z dachóką.

Mogę odpisać Twoimi słowami, co porównujesz, dachówka to dachówka.:icon_cool:

A tak na serio, nie każdemu podoba sie to samo, nie każdy może położyć na dachu to co chce. I nie ma czegoś takiego jak trapez do posypki.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Zgodzę się, zę żaden trape nie ma posypki :) Blachodachóka z posypką to tzw. insza inszość. Ale tu nie ma co porównywać z blachodachóką, nawet najlepszą. TO bardzo dobry produkt i optymalne rozwiązanie - wytrzymałość jak dachówka, cena prawie jak blachodachówka. Ale jakość za taką cenę, warto dołożyć tysiąc czy dwa.

Link do komentarza

Nie można czegoś takiego porównywać do ceramiki. Ile waży m2 blachy z posypką ceramiczną? Stawiam, że ok. 5 kg. Moja dachówka waży 40kg/m2, a mam akurat dość duże dachówki, więc i pokrycie jest względnie lekkie (9 szt. dachówki na m2). Taka radykalna różnica w masie oznacza też radykalną różnicę w izolacyjności akustycznej i ogólnej wytrzymałości całego pokrycia...

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Taa posypka to już mocny absurd budowlany... Tym samym producenci blachodachówek przyznali, że ceramika to lepszy materiał na pokrycie dachowe i korzystne jest dodanie jej do blachy :D To ja mam propozycję, żeby w ogóle zastąpić blachę ceramiką - wtedy powstanie znacznie lepszy materiał. Nazwijmy go wtedy "dachówka ceramiczna" :)

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam, w moim przypadku koszt zakupu dachówki ceramicznej za metr kwadratowy wyszedł podobnie jak dachówka betonowa. Betonówki są mniejsze, więc w metrze potrzeba ich więcej szt. Ceramika może być duża, bo nie jest taka krucha i się nie odkształca. Koniec końców koszty zakupu samego pokrycia były praktycznie 1:1 takie same. Natomiast w elementy typu posypka ceramiczna na dachówce blaszanej czy betonowej kompletnie nie wierzę. Kto zagwarantuje trwałość tej posypki przez kilkanaście lat użytkowania? Dachy są narażone na extremalne zmiany pogody i różnice temperatur - to nie jest moim zdaniem dobre miejsce na jakieś magiczne posypki. Materiał musi być solidny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...