Skocz do zawartości

Montaż drzwi szafowych zamiast tradycyjnych


Recommended Posts

Witam na forum.

Odebrałem mieszkanie w stanie deweloperskim. Mam jedno malutkie pomieszczenie, które chce częściowo przebudować.

Jak widać na rysunku, chcę trochę zmniejszyc pomieszczenie (czarne linie to aktualne ściany (bloczki silikatowe)) szara linia to ścianka którą chcę postawić).

Plan jest taki, żeby zamiast tradycyjnych drzwi zrobić tam drzwi od szafy na zawiasach bezprzylgowych i ładnie zlicować ze ścianą. Obecna wnęka to gotowa na drzwi 90, al chciałbym ją zmniejszyć i wstawić drzwi szafowe 80cm.

Teraz pytanie- jak najlepiej zamontować zawiasy bezprzylgowe do tych ścian? Scianka A to już wspomniane bloczki silikatowe (nieotynkowane od wewnątrz), bodajże gr. 13cm, druga ścianka która dopiero powstanie to najprościaj by było na karton gipsie postawić (chciałbym by ona była jak najwęższa by zyskać jak najwięcej miejsca.

Tylko zawiasów raczej do tego nie zamontuje? drzwi będą na wysokość jakieś 213cm, czy zawias do karton-gipsu będzie trzymał? W tym bloczku silikaotwym to już chyba w ogóle odpada.

Jak to najlepiej zrobić ? zamontowac jakieś deski i w tym zamontowac zawiasy? jak z tynkowaniem desek w takim przypadku? będzie to trwałe i nie rzucające się w oczy w porównaniu ze ścianą?

 

plan.jpg

Link do komentarza
Gość stach

Opiszę Ci jak ja bym to zrobił.

Drzwi i pozostałe elementy wykonałbym z płyty meblowej laminowanej, pomalowanej od pokoju (po zmatowieniu laminatu papierem ściernym) tą samą farbą, co ściany.

Otóż w otwór, w których mają być drzwi wstawiłbym ramę z płyty meblowej dopasowanej do otworu, a węższą o ok. 19 - 20 mm od grubości ściany tak, aby przymocowane później skrzydło drzwiowe licowało się ze ścianą. Dopasowane do wymiarów otworu skrzydło z płyty meblowej przymocowałbym meblowymi zawiasami puszkowymi (BLUM), umocowanymi do tej ramy w otworze drzwiowym. Zastosowałbym do otwierania system Tip-on, przez co nie potrzeba byłoby montować żadnych klamek, czy innych uchwytów.

Link do komentarza
Dnia 2.07.2017 o 12:24, Tomek23 napisał:

 

Plan jest taki, żeby zamiast tradycyjnych drzwi zrobić tam drzwi od szafy na zawiasach bezprzylgowych i ładnie zlicować ze ścianą. Obecna wnęka to gotowa na drzwi 90, al chciałbym ją zmniejszyć i wstawić drzwi szafowe 80cm.

Teraz pytanie- jak najlepiej zamontować zawiasy bezprzylgowe do tych ścian? Scianka A to już wspomniane bloczki silikatowe (nieotynkowane od wewnątrz), bodajże gr. 13cm, druga ścianka która dopiero powstanie to najprościaj by było na karton gipsie postawić (chciałbym by ona była jak najwęższa by zyskać jak najwięcej miejsca.

Tylko zawiasów raczej do tego nie zamontuje? drzwi będą na wysokość jakieś 213cm, czy zawias do karton-gipsu będzie trzymał? W tym bloczku silikaotwym to już chyba w ogóle odpada.

Przede wszystkim nic nie mówisz, ani nie oznaczyłeś jak te drzwi mają się otwierać. Nie ma nawet na jaką stronę.

A poza tym, o montażu zawiasów do gipsokartonu zapomnij, ja dałbym tu tradycyjnie, czyli zmontował ramę z profili do gipsokartonu i to do niej montował drzwi. Skoro taka rama wytrzymuje drzwi wewnetrzne do pomieszczeń, wytrzyma i takie do szafy. A samą ramę możesz wkuć w silikatkę, albo i nie, jak Ci będzie odpowiadało.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Nie do końca rozumiem po co się tak bawisz z tą płytą. Cena na pewno nie będzie niska. Sama ilość zawiasów będzie dość spora, a ja widzę jeszcze jeden problem, bo nie nikt nie poruszył kwestii ościeżnicy.

Może popatrz coś za gotowym producentem Porta, Erkado, DRE, Pol-Skone robią w przystępnych pieniądzach drzwi bezprzylgowe, z chowanymi zawiasami. Można je licować ze ścianą w sposób niewidoczny.

W katalogu tego nie mogę znaleźć, ale wiem że Erkado ma coś dokładnie takiego co szukasz. Widziałem u nich w biurze jak byłem w Gościeradowie. Tylko wymiar Ci się nie zgodzi, bo tamte miały standardową wysokość i wymagała 2073mm otworu już z luzem montażowym pod ościeżnicę regulowaną.

http://erkado.pl/?ch_kontakt=informacje-kontaktowe

Zadzwoń i dopytaj o cenę, bo może wyjść Ci podobnie, a efekt masz pewny. Do tego gwarancja itd przy zakupionych drzwiach.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...