Skocz do zawartości

Historia edycji

klaptoczb

klaptoczb

Witam,

Mam drobny problem i nie wiem czy mogę coś z nim zrobić.
Jestem na etapie poszukiwania działki. Dwa tygodnie temu znalazłem bardzo ładną działkę w spokojniej okolicy.
Działka jest o powierzchni 30 arów z czego około 8 to las (z jednej strony). Poprosiłem sprzedającego aby wystąpił o określenie odległości zabudowy od linii ściany lasu. Z tego co wszyscy piszą jest to 12m i gdyby tak było to nie byłby problem. Okazało się jednak, że jest to 26m! Biorąc pod uwagę las który jest na działce, nie ma możliwości, aby się tam wybudować.
Dodam, że całe pole sprzedającego to około 70 arów które miał zamiar podzielić na 3 działki(30 arów z tego to właśnie moja niedoszła działka). Gdyby sprzedał ją w całości to odległość zabudowy wyniosła by tylko 12m. Wynika to ze zmiany planu zagospodarowania przestrzennego.

Działka znajduje się we wsi Łazy, gminie Jasienica, powiecie bielskim. Decyzję wystawił zastępca wójta.

Bardzo proszę o informację czy można coś w takiej sytuacji zdziałać, czy raczej sobie odpuścić i szukać dalej.
Jeżeli pomogła by mapka z geoportalu to mogę dorzucić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Bartek

klaptoczb

klaptoczb

Witam,

Mam drobny problem i nie wiem czy mogę coś z nim zrobić.
Jestem na etapie poszukiwania działki. Dwa tygodnie temu znalazłem bardzo ładną działkę w spokojniej okolicy.
Działka jest o powierzchni 30 arów z czego około 8 to las (z jednej strony). Poprosiłem sprzedającego aby wystąpił o określenie odległości zabudowy od linii ściany lasu. Z tego co wszyscy piszą jest to 12m i gdyby tak było to nie byłby problem. Okazało się jednak, że jest to 26m! Biorąc pod uwagę las który jest na działce, nie ma możliwości, aby się tam wybudować.
Dodam, że całe pole sprzedającego to około 70 arów które miał zamiar podzielić na 3 działki(30 arów z tego to właśnie moja niedoszła działka). Gdyby sprzedał ją w całości to odległość zabudowy wyniosła by tylko 12m (zgodnie ze "starymi" przepisami).

Działka znajduje się we wsi Łazy, gminie Jasienica, powiecie bielskim. Decyzję wystawił zastępca wójta.

Bardzo proszę o informację czy można coś w takiej sytuacji zdziałać, czy raczej sobie odpuścić i szukać dalej.
Jeżeli pomogła by mapka z geoportalu to mogę dorzucić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Bartek

×
×
  • Utwórz nowe...