Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Szykuję remont piwnicy, z której chcę zrobić duży pokój. Trzon kominowy jest w drugim pomieszczeniu, a tu nie ma drzwi, fakt, że jest tu trochę duszno. Skoro chcę zrobić z tego bardziej użytkową część domu, jak to dobrze wentylować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jurku,

Na początek parę pytań:

Gdzie nie ma drzwi? Duszno jest w remontowanym pomieszczeniu czy w pomieszczeniu przyległym? Są okna?

Jeśli w remontowanym pomieszczeniu jest okno to zainstaluj nawiewniki na skrzydle/skrzydłach (nawiew świeżego powietrza), wstaw kratkę transferową do pomieszczenia obok, gdzie są kominy wentylacji grawitacyjnej. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma drzwi między pomieszczeniem z trzonem kominowym, a piwnicą.

Są tylko dwa malutkie okienka przy suficie.

Duszno jest w samym remontowanym pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach

A co - z grubsza - jest w tym pomieszczeniu z trzonem kominowym? Kratka transferowa - to dobry pomysł, tylko czy możliwy do realizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2017 o 09:33, Jurek_Jerzy napisał:

Skoro chcę zrobić z tego bardziej użytkową część domu, jak to dobrze wentylować?

Pewnie potrzebujesz wentylacji nawiewnej i wywiewnej. Wentylacja nawiewna zetowa z nawiewem u dołu pomieszczenia. Wentylacja wywiewna z kratką wywiewną pod sufitem. tą wentylację albo można zrobić zetową z wywiewem na ścianie zewn. - albo próbować podłączyć się do jakiejś istniejącej wentylacji wywiewnej.

Jest jeszcze jedna możliwość - jeśli powiekszysz okna - to one być może mogą stanowić wentylację wywiewną (rozszczelnienie albo nawietrzniki) - to taki chyba półśrodek, ale może wystarczy przy nawiewie z zetówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Zbigniew Mitoraj
   W tym roku zaszło trochę zmian w prawie budowlanym nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych oraz obowiązku zgłaszania rozpoczęcia robót budowlanych wystarczy zgłoszenie, ale to dotyczy nie wszystkich obiektów, tutaj więcej: www.stampler.pl/porady,budowa-domu
  • Witam. Buduje dom podpiwniczony na ławach fundamentowych. Piwnica kiedyś będzie dogrzewana. Obecnie mam ocieplone ściany piwnicy XPsem 10 cm, kierbud zalecił ocieplić posadzkę piwnicy. A ja zastanawiam się czy skoro kiedyś będę planował ogrzewać piwnicę to czy mostek termiczny jaki znajduje się pomiędzy chudziakiem a nieocieploną częścią ławy nie będzie powodował utraty ciepła? Piwnica znajduje sie ok 170 cm poniżej gruntu więc w okolicy ław będzie na pewno temp dodatnia.  Reasumując mam tak: A czy zrobić tak? Czy coś to w ogóle da biorąc pod uwagę że ława znajduje się poniżej strefy przemarzania?? Wiem ze poprawnie było by zrobić ciągłość ocieplenia i jako pierwszą warstwę dać specjalne drogie pustaki termiczne ale nie myślałem o tym wcześniej. Kolejne pytanie, kierbud kazał zrobic niewielką fasetke na styku ściana-ława. Żeby woda spływała po masie KMB. Ale fasetka miała być 3x3 cm, a styropian jest grubości 10 cm więc całkowicie przykrywa fasetkę. Co to w ogóle daje? Czy fasetka nie powinna być większa i wychodzić poza xps (wtedy była by bardzo masywna). Ławy są szersze od ścian o 15 cm z każdej strony, więc w przypadku styropianu 10 cm odstają one o 5 cm. Daje to że teraz jeśli woda spływa po xps to podpływa pod styropian xps, zamiast w grunt no i dlatego tława nie jest idealnie równa.  Pierwsza rada kierownika to zrobić kolejna fasetkę na xps z masy KMB ale nie wydaje mi się to rozsądne ponieważ będzie to zamknięcie drogi dla ewentualnej wody pomiędzy xps-ściana, a ja wolałbym żeby ta woda sobie wypływała. Czy rozsądnym by było doklejenie fasetek z XPS a na całości będzie folia kubełkowa? Wtedy ewentualna woda wypłynęła by spod pianki na którą klejony jest XPS.
  • Dzień dobry,   możliwe, że chodzi o zjawisko tzw. naskórkowania kleju, czyli utworzenia cieniutkiej warstwy, która straciła właściwości klejące. Dla każdego kleju podawany jest tzw. „czas otwarty”, a więc czas, w którym klej posiada zdolność zwilżania płytki a tym samym przyklejania.   Przykładowo - niepylący weber ZP414 ma 30 minut. Więcej na stronie: https://www.pl.weber/ukladanie-plytek/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414   Czasem w sytuacji np. kiedy występuje zbyt wysoka temperatura, po nałożeniu kleju na ścianę po jego dosyć długim leżeniu w wiadrze, dochodzi do naskórkowania.   Pozdrawiamy!
  • Dzień dobry,   generalnie nie wiadomo, czy zastosowanie iniekcji (hydroizolacji iniekcyjnej - instrukcja krok po kroku) w tym konkretnym przypadku może osiągnąć oczekiwane efekty. Ze zdjęć wynika, że hydroizolacja fundamentów nie została wykonana prawidłowo. Od tego należałoby zacząć.   Wiele informacji na ten temat znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/fundamenty   Pozdrawiamy!
  • Prosze o kontakt zwrotny na adres Konrad.Czebreszuk@autograf.pl bo mam podobny zakres do wykonania ale brakuje mi wiedzy co i jak, a chce to zrobic pragmatycznir.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...