Skocz do zawartości

Jakie są cechy ściany jedno-, dwu- i trójwarstwowej? Jakie są koszty ich wykonania?


Recommended Posts

Około 90% budynków jednorodzinnych ma ściany murowane. Wybór tej technologii dla większości inwestorów jest oczywisty, jednak pozostaje jeszcze kwestia, czy przegroda ma być jedno-, dwu- czy trójwarstwowa. Rodzaj konstrukcji i dobrane materiały przez co najmniej kilkadziesiąt lat będą decydowały o ciepłochronności, ochronie przed hałasem i komforcie użytkowania domu. Na etapie budowy rzutują zaś na koszty i pracochłonność robót.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/2059-jakie-sa-cechy-sciany-jedno-dwu-i-trojwarstwowej-jakie-sa-koszty-ich-wykonania

Link do komentarza
Gość maslanka

Byłem zainteresowany stawianiem domu w technologii trzywarstwowej, ale po analizie kosztów zdecydowałem się na ścianę dwuwarstwową (ceramika poryzowana+ wełna), z opaską z płytek klinkierowych. To najbardziej racjonalne wyjście pod względem kosztowym, jeżeli chce się mieć ścianę ceramiczną...

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość szynka

Ściana trzywarstwowa to raczej dla miłośników postarzanych murów z cegłą klinkierową. Można coś takiego zrobić np. z cegłą rozbiórkową jako ścianą osłonową. Ja zdecydowałem się na ścianę dwuwarstwową z ceramiki poryzowanej jako materiał nośny. Solidny materiał o bardzo dobrych parametrach i łatwy we wznoszeniu - nawet jak się buduje samemu bez większego doświadczenia.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Na zdjęciu jest pustak Porotherm T - to nie jest produkt na ścianę dwuwarstwową, bo tam jest izolacja termiczna już wewnątrz pustaka. To bardzo fajne rozwiazanie, tyle że ma oczywiście swoją cenę. Pustaki dostawały rokrocznie nagrody na targach budowlanych i są mega popularne w Niemczech. U nas niekoniecznie... Może jak zejdą z ceny to będzie to produkt dla wszystkich. Póki co raczej to jest pustak premium, jeżeli można to tak nazwać :-) Ponoć można zaoszczędzić na robociźnie, bo przy takim materiale nie ma kosztów roboty izolacji termicznej, ale nie ma co się oszukiwać, że wyjdzie taniej niż dwuwarstwówka. Na pewno jednak trwałość takiego rozwiązania (choćby na przypadkowe uszkodzenie elewacji) jest nieporównywalnie większa!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...