Skocz do zawartości

przejścia w stropie dla przewodów prądowych


boombox20

Recommended Posts

witam,
chciałem Was prosić o pomoc w znalezieniu/wyznaczeniu miejsca na aroty dla przewodów prądowych w stropie.
Część garażowa stropu jest już zalana-bez żadnego przejścia, trudno, wywierci się ale gdzie?
Na reszcie budynku mam jeszcze ten komfort, że nic nie jest zalane - więc gdzie tutaj zrobić przejścia?

Nie wiem jeszcze dokładnie gdzie będzie skrzynka- wg. mnie najlepszym miejscem będzie garaż, przy wejściu do niego z mieszkania-zaznaczyłem czarnym kwadratem na screenach. 

Czy możecie mi pomóc i zaznaczyć na rzutach te miejsca?jestem laikiem w tym temacie ale chcę jakoś ułatwić pózniejsze prace w tej broszce.
pozdrawiam
 

parter.jpg

poddasze.jpg

przekrój A.jpg

przekrój B.jpg

Link do komentarza

Tablicę rozdzielczą należałoby raczej umieścić w pobliżu wejścia do budynku. Przynajmniej główną, w której można odciąć zasilanie całego domu, np. w razie pożaru. Druga może być w garażu, jeżeli taki układ będzie miał uzasadnienie. Jednak nie ruszymy dalej bez projektu instalacji.

Rozdzielnica przy wejściu do budynku po prawej stronie, byłaby uzasadniona, bo tuż obok jest kuchnia, w której zwykle potrzeba najwięcej obwodów - osobno dla lodówki, zmywarki itd.

Ponadto warto zrobić przepust w stropie nad pokojem sąsiadującym z salonem (przy ścianie z salonem). Będzie go można wykorzystać np. dla przewodu antenowego, bo po drugiej stronie ściany przewidziany jest telewizor. W tym samym miejscu można poprowadzić przewody sieci komputerowej pomiędzy kondygnacjami (strop znacznie tłumi sygnał wi-fi).

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...