Skocz do zawartości

Styropian na Scianie a gladzie lub plyta-kg?


Recommended Posts

Dzień dobry Wszystkim

 

Kupiłem mieszkanie a w środku (w sensie wewnątrz)na ścianach jest styropian i stąd moje pytanie jak w temacie.

Czy jest możliwość położenia na ten styropian gładzi lub płyt karton-gipsowych,jeśli tak to w jaki sposób jeśli można prosić.

Z góry dziękuje za poświecenie swojego czasu

Pozdrawiam!!

Link do komentarza

Przygotowanie pod gładź w sposób jak powyżej. Stelaż po płyty zmniejszy pomieszczenie o ok. 5- 7 cm, ale umożliwia ułożenie dodatkowego ocieplenia. Płyty g-k można ułożyć na styropianie po zatopieniu w kleju siatki i zakotwieniu styropianu w murze (kotwy przez siatkę). Płyty na równym podłożu klei się na placki, bądź klej rozprowadza pacą zębatą. Rozwiązanie to jest mniej pracochłonne od gładzi i umożliwia zawieszenie na ścianie dość ciężkich przedmiotów.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Dysiu napisał:

Kupiłem mieszkanie a w środku (w sensie wewnątrz)na ścianach jest styropian

A co ten styropian robi na wewnętrznych ścianach?

Czy to było ocieplenie, czy taka aranżacja wnętrz?

Jak nie jest niezbędny, to może lepiej go po prostu usunąć...

Jeden z deweloperów 2 cm styropianem (+ siatka + jakiś tynk) wykończył klatki schodowe - jak wyglądały po paru dniach - przeprowadzki, transport wykończeniówki, dzieci z zabawkami - możecie sobie wyobrazić...

Miało być oszczędnie, zamiast tankowania...

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Szanowny Panie,

najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie styropianu z pomieszczeń, jeśli nie jest on niezbędny. Płyty gipsowo-kartonowe można montować na kilka sposobów, które zostały wcześniej opisane. W zależności od techniki montażu, zalecam zastosowanie kleju gipsowego ACRYL-PUTZ® KG 31 (do klejenia płyt), a także masy szpachlowej do bezspoinowego łącznia płyt gipsowo-kartonowych ACRYL-PUTZ® MS 30.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...