Skocz do zawartości

Strop teriva z różnych pustaków


Gość bolo82

Recommended Posts

Gość bolo82

Witam, mam pytanie odnośnie konstrukcji stropu z pustaków keramzytowych. Mianowicie, czy można ułożyć w jednym rzędzie np. pustaki 12 komorowe o wymiarach 27x24x52, a w drugim rzędzie pustaki 4 komorowe o wymiarach 27x24x52, i tak na przemian. Proszę o opinie na temat wytrzymałości jak również poprawności wykonania.  

Link do komentarza

Moim zdaniem jeśli chodzi o wytrzymałość, nie ma to znaczenia - bo o wytrzymałości na obciążenie decyduje wysokość belek i ich rozstaw. 

Natomiast ilość komor wpływa chyba tylko na izolacje termiczną i akustyczną - oraz na ciężar stropu.

Ale jest kwestia poprawności wykonania - bo belki obciążone (przed zalaniem betonem) z jednej strony 4 komorowym pustakiem (pewie lżejszym), a z drugiej strony 12 komorowym (pewnie cięższym) - zapewne będą mały tendencję do wyboczenia od osi pionowej - a to jest niedopuszczalne. A więc zachodzi potrzeba chyba dokładnego podparcia belek  pustaków (chyba też)  przed zalaniem stropu - tak - by belki były podparte w sposób nie pozwalający na ich odchylenie - czyli przktycznie pełne deskowanie.

I w zwiazku z powyższym ja bym nie eksperymentował - tylko zastosował jeden rodzaj pustakow na jednym stopie! Ale to moim zdaniem :14_relaxed:

Link do komentarza
1 godzinę temu, bolo82 napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie konstrukcji stropu z pustaków keramzytowych. Mianowicie, czy można ułożyć w jednym rzędzie np. pustaki 12 komorowe o wymiarach 27x24x52, a w drugim rzędzie pustaki 4 komorowe o wymiarach 27x24x52, i tak na przemian. Proszę o opinie na temat wytrzymałości jak również poprawności wykonania.  

Mistrzu tak Ci odpisał, że nie wiadomo czy można czy nie można, bo niby można a niby nie.

Słuchaj,strop to nie ścianka działowa, tak jak planujesz nie można, no chyba że dostaniesz na papierku od producenta stropu zgodę i potwierdzenie że On producent się pod tym podpisuje. masz chyba też projekt tego stropu więc rób tak jak projekt przewiduje a będziesz spał spokojnie:icon_biggrin:

Link do komentarza
8 minut temu, mhtyl napisał:

Mistrzu tak Ci odpisał, że nie wiadomo czy można czy nie można, bo niby można a niby nie.

A mnie się zdaje że bolo dał pytanie z gatunku zagadek - i tyle. 

Zadał kilka w sumie pytań - i odpowiedziałem alternatywnie. I nie, że nie wiadomo - tylko, co wiadomo. Same konkrety i nie wiem, dlaczego niekonkretnie i ogólnikami próbujesz zdezawuować mój post.

Jak masz konkretny argument przeciw - to wal! Ale konkretnie - nie ogólnikami pasującymi do każdej treści!

40 minut temu, zenek napisał:

I w zwiazku z powyższym ja bym nie eksperymentował - tylko zastosował jeden rodzaj pustakow na jednym stopie!

tu masz mój wniosek i radę - którą dałem wyżej. Jak sie z nią nie zgadzasz - napisz konkretnie - z czym, z którym sformuowaniem?  

Link do komentarza
2 godziny temu, bolo82 napisał:

i tak na przemian

Jest jeszcze taka możliwość - pod warunkiem że masz pustaki o takich samych wymiarach i kształcie zewewnętrznym - żeby je ustawiać na przemian w rzędzie. Ale warunkiem jest ich szczelne dopasowanie - żeby przy zalewaniu betonem nie wszedł on do srodka pustakow. Nie wiem czy są tak pasujące do siebie. Ale jesli tak - to by to zastrzeżenie o odgięciu belki na etapie przed zalaniem stropu - upadło.

Ale dla pewności spytałbym jednak wcześniej konstruktora, ktory liczył twój strop. Niech on podejmie decyzję.

Link do komentarza
4 godziny temu, bolo82 napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie konstrukcji stropu z pustaków keramzytowych. Mianowicie, czy można ułożyć w jednym rzędzie np. pustaki 12 komorowe o wymiarach 27x24x52, a w drugim rzędzie pustaki 4 komorowe o wymiarach 27x24x52, i tak na przemian. Proszę o opinie na temat wytrzymałości jak również poprawności wykonania.  

Zacytowałem bo widzę, że dalej mistrz lamer pisze co mu ślina na język przyniesie.

bolo82 ma pustaki stropowe o identycznych wymiarach  a o różnych ilościach komór, 12 i 4.

bolo82, dlaczego chcesz zastosować taki trik? Jaki masz wg projektu strop tzn jakie mają docelowo iść pustaki 4 czy 12 komorowe?

 

 

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość bolo82

Zadałem takie pytanie bo na filmiku, do którego link dam poniżej, majstry układają pustaki o innej liczbie komór. Wtedy zaczęło mnie to zastanawiać. Mam możliwość kupienia pustaków keramzytowych po niższej cenie ale wtedy musiałbym zastosować 2 różne modele. 

 

 

Edytowano przez bolo82 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

rzeczywiście - wg mnie dali, co mieli - taka robota.

Myślę, że nic sie nie stanie - ta różnica ciężaru na stronach belek nie będzie znaczna przy 2 i 4 komarach - zresztą mieszali je w rzędzie.

Ale przy różnicy komór 4 i 12 ta różnica wagi jest znaczna i dawałbym raczej na przemian. 

Te pustaki różnią sie termiką - no i ciężarem:

teriva_klasy_energetyczne.jpg.3eb9e81cb545a1aea81aa644e9c4f9a5.jpg

 jeśli będą to pustaki jednego producenta, to powinny pasować pod  względem kształtu zewnętrznego (przy tych samych wymiarach.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 minut temu, bolo82 napisał:

Zadałem takie pytanie bo na filmiku, do którego link dam poniżej, majstry układają pustaki o innej liczbie komór. Wtedy zaczęło mnie to zastanawiać. Mam możliwość kupienia pustaków keramzytowych po niższej cenie ale wtedy musiałbym zastosować 2 różne modele. 

 

 

Gdzie Ty widzisz aby pustaki były o różnej liczbie komór? Nie sugeruj się pustakami krańcowymi o dwóch komorach bo to są zaślepione po to aby zaprawa nie wlewała się do środka.

2 minuty temu, zenek napisał:

rzeczywiście - wg mnie dali, co mieli - taka robota.

 

A ty napisałeś co wiedziałeś, a że gó... wiedziałeś to tak napisałeś.

Link do komentarza
6 minut temu, mhtyl napisał:

Gdzie Ty widzisz aby pustaki były o różnej liczbie komór? Nie sugeruj się pustakami krańcowymi o dwóch komorach bo to są zaślepione po to aby zaprawa nie wlewała się do środka.

Tu rzeczywiście masz racje - tylko po co te wulgaryzmy?

Niemniej stosują różne pustaki na jednym stropie bez wpływu, jak widać, na konstrukcję!

Link do komentarza
15 godzin temu, bolo82 napisał:

Zadałem takie pytanie bo na filmiku, do którego link dam poniżej, majstry układają pustaki o innej liczbie komór. Wtedy zaczęło mnie to zastanawiać. Mam możliwość kupienia pustaków keramzytowych po niższej cenie ale wtedy musiałbym zastosować 2 różne modele. 

 

 

Zadałem Ci pytanie co masz w projekcie, jaki strop bo tu chodzi o obciążenia. Pustak stropowy ma różna ilość komór i nie są one dla ozdoby tylko w konkretnym celu, a mianowicie zależy od rozpiętości stropu i obciążenia i nie możesz dać sobie  bo masz okazje kupić za pół ceny, to jest strop a nie ścianka działowa. Możesz dać "zamiennik" ale nie o gorszych parametrach niż w projekcie i jeżeli masz w projekcie terive z 8 komorami to nie możesz dać z 4, na odwrót mógłbyś , czyli mając w projekcie  terive z 4 komorami dać z pustaki z 8 komorami, ale  to i tak Kierownik musi na to wyrazić zgodę.

15 godzin temu, zenek napisał:

 

Niemniej stosują różne pustaki na jednym stropie bez wpływu, jak widać, na konstrukcję!

napisałem wyżej dlaczego krańcowe są inne od tych środkowych/głównych ale tak to jest jak jest się lamerem to takie idiotyzmy się wypisuje.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Pustak stropowy ma różna ilość komór i nie są one dla ozdoby tylko w konkretnym celu, a mianowicie zależy od rozpiętości stropu i obciążenia

wypisujesz głupoty i obrażasz  - ilość komór nie zależy od rozpiętości i obciążenia stropu. Nie ma to nic wspólnego. Od"ilości komór zależy  klasa energetyczna pustaków  i dodatkowo od materiału z jakiego są wykonane.

Rozpiętość stropu i wytrzymałość wpływa na rozstaw belek i ich wysokość (wtedy i pustaków) - no i strop ma wtedy większą wysokość.   

Tu jest cytat:

"Rostaw osiowy belek jest uzależniony od nośności stropu. Im mniejszy rozstaw, tym większa nośność. Strop Teriva I ma nośność 150 kg/m2 stropu.

Pustak stropowy nie jest elementem konstrukcyjnym stropu, a jedynie elementem wypełniającym przestrzenie pomiędzy belkami. Najistotniejsze są belki stropowe, żebra rozdzielcze oraz nadbeton."

tu masz link: http://www.stropex.com.pl/jak_montowac_stropy_teriva.php

Poczytaj i nie pleć bzdur. Nie ośmieszaj się - bo to zaczyna być poprostu śmieszno-straszne. Naucz się korzystać z informacji - są dostępne. I nie wprowadzaj czytających w błąd!

tu masz dalsze linki - poczytaj - to nie boli:

http://betard.pl/pl/kategorie/rodzaje-stropow-teriva

http://www.konbet.com.pl/Przeglad_rozwiazan_stropowych.html

http://stropex.pl/oferta/stropy-teriva

 

 

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Pustak stropowy ma różna ilość komór i nie są one dla ozdoby tylko w konkretnym celu, a mianowicie zależy od rozpiętości stropu i obciążenia

To zdanie jest błędne - zamiast przyznać rację i z głowy - ciągniesz spór.

Pytanie było:

9 godzin temu, bolo82 napisał:

Mianowicie, czy można ułożyć w jednym rzędzie np. pustaki 12 komorowe o wymiarach 27x24x52, a w drugim rzędzie pustaki 4 komorowe o wymiarach 27x24x52, i tak na przemian. Proszę o opinie na temat wytrzymałości jak również poprawności wykonania.  

Odpowiedziałem, że wg mnie nie wpłynie na wytrzymałość stropu i może dać pustaki o różnej ilości komór - tak - pod warunkiem takiego samego kształtu zewnętrznego (żeby komory były szczelne) i równomiernego obciążenia belek - czyli "na przemian". Dlaczego przyczepiłem się do kształtu - bo producenci produkują różne kształty, mimo takich samych skrajnych wymiarów.

Napisałem też że różna ilość komór wpłynie na klasę energetyczną stropu - w sumie negatywnie w stosunku do całego stropu 12 komorowego.

I teraz pozostaje nam - a w zasadzie mnie , bo ty nie masz w zwyczaju pytać ekspertów, bo sam wszystko wiesz - poprosić o opinię jakiegoś eksperta!

 Szanowny Ekspercie - odezwij się i rozsądź! 

Link do komentarza

Czekałem z utęsknieniem kiedy wezwiesz ekspertów aby potwierdzili że głupoty wypisujesz.

Powtarzam po raz kolejny, strop to nie ścianka działowa, i nie chrzań że można różne pustaki powciskać w strop aby tylko wymiar się zgadzał i będzie dobrze, na twoje nieszczęście to mądrzejsi ludzie projektowali takie stropy.

I zobacz, człowiek uczy się całe życie i nie wiedział, że stropy mają klasy energetyczne.

Link do komentarza
31 minut temu, retrofood napisał:

Heniu, a dlaczego nie postawiłeś pytania co na to wszystko kierownik budowy? Bo z tego co wiem, to on wcale na forum nie zagląda i nie będzie nikogo pytał, tylko odwali ten strop i wpisze do dziennika, aby wykonać go ponownie, jeśli ktoś mu tam zaoszczędzi coś.

A jeśli kierbud stropu nie podpisze... ciemność widzę.

Ciemność!!!

Wspomniałem , a jakże o kierowniku:icon_biggrin:

3 godziny temu, mhtyl napisał:

 ale  to i tak Kierownik musi na to wyrazić zgodę.

 

 

Link do komentarza
13 godzin temu, joks napisał:

patrzę na te bicie piany i ręce ......ręce me spracowane opadają jeszcze niżej...

do wątka??? :takaemotka:

13 godzin temu, mhtyl napisał:

Wspomniałem , a jakże o kierowniku:icon_biggrin:

 

12 godzin temu, retrofood napisał:

i u niego najbliższa informacja :icon_biggrin:

Przypomnę, że bolo nie pytał, kogo zapytać o strop!

Bolo zapytał:

Dnia 18.06.2017 o 10:48, bolo82 napisał:

Mianowicie, czy można ułożyć w jednym rzędzie np. pustaki 12 komorowe o wymiarach 27x24x52, a w drugim rzędzie pustaki 4 komorowe o wymiarach 27x24x52, i tak na przemian. Proszę o opinie na temat wytrzymałości jak również poprawności wykonania.  

Jakby chciał pytać kierbuda - to by zapytał    :wallbash::yahoo:

Zreszą o wszystko co jest na forum , można pytać kierbuda, albo urząd.

 

Może napiszcie taką tabliczkę na Forum - bo coraz częściej widzę taką poradę: 

:yahoo:

Informacji nie udzielamy

 :takaemotka:   Z pytaniami do Kierbuda i Urzędu!    :takaemotka:

:yahoo:

Oczywiście Emotikonki są nie bez powodu!

 

Link do komentarza
Gość bolo82
23 godziny temu, mhtyl napisał:

Gdzie Ty widzisz aby pustaki były o różnej liczbie komór? Nie sugeruj się pustakami krańcowymi o dwóch komorach bo to są zaślepione po to aby zaprawa nie wlewała się do środka.

A ty napisałeś co wiedziałeś, a że gó... wiedziałeś to tak napisałeś.

Nie wiem kolego co bierzesz za leki ale muszą być mocne. Pytam dokładnie o to, co widziałem a widziałem, że pustaki krańcowe są o innej ilości komór niż pustaki wypełniające. Liczyłem na rzeczową odpowiedź a nie o wykład na temat mojej spostrzegawczości. Mogłeś to napisać a nie rzucasz się "...jak łysy na fabrykę grzebieni...". Z kierownikiem budowy już dawno rozmawiałem na ten temat i powiedział mi, że nie spotkał się z takim rozwiązaniem ale nie wyklucza, że takie rozwiązanie jest poprawne. W projekcie mam monolit ale bez problemu możemy go zastąpić terivą. Jeśli masz coś konkretnego i MĄDREGO do napisania to napisz, proszę tylko o jedno, że jeśli chcesz obrażać i głupio komentować posty innych osób chcących rozwiać moje wątpliwości, to nie pisz już nic w tym temacie bo szkoda mi kilobajtów na te bzdury!!!

Edytowano przez bolo82 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
29 minut temu, bolo82 napisał:

Nie wiem kolego co bierzesz za leki ale muszą być mocne. Pytam dokładnie o to, co widziałem a widziałem, że pustaki krańcowe są o innej ilości komór niż pustaki wypełniające. Liczyłem na rzeczową odpowiedź a nie o wykład na temat mojej spostrzegawczości. Mogłeś to napisać a nie rzucasz się "...jak łysy na fabrykę grzebieni...". Z kierownikiem budowy już dawno rozmawiałem na ten temat i powiedział mi, że nie spotkał się z takim rozwiązaniem ale nie wyklucza, że takie rozwiązanie jest poprawne. W projekcie mam monolit ale bez problemu możemy go zastąpić terivą. Jeśli masz coś konkretnego i MĄDREGO do napisania to napisz, proszę tylko o jedno, że jeśli chcesz obrażać i głupio komentować posty innych osób chcących rozwiać moje wątpliwości, to nie pisz już nic w tym temacie bo szkoda mi kilobajtów na te bzdury!!!

A ja nie wiem czy Ty kolego czytasz ze zrozumieniem czy ulegasz bałamutnych porad zenka. Masz durnego kierownika , masz niedowład wzroku, masz niewyparzona gębę  i masz pojecie o stropach jak mądry zenek, więc słuchaj się zenka i więcej nie przyłaź po radę bo za takie pyskówki nikt Ci nic nie napisze. Pisałem i doradzałem w dobrej wierze, dbając o twoje dobro ale jak chcesz dom budować ze śmieci które ktoś odsprzedaje za pół ceny to buduj i niech Twój kierownik podpisuje się pod tym, tylko potem nie przyłaź i się nie żal że strop się zwalił. Rób tak jak zenek Ci doradzał, same konkretne bzdury Ci napisał ale skąd Ty możesz to wiedzieć jak sam nic nie wiesz a pyskujesz do kogoś kto ma jako takie pojęcie i wie co pisze. I na całe szczęście Twoja opinia o mojej wiedzy wisi mi bo żeby oceniać należałoby mieć odrobinę wiedzy której ty nie posiadasz. 

 

6 godzin temu, zenek napisał:

 

Może napiszcie taką tabliczkę na Forum - bo coraz częściej widzę taką poradę: 

:yahoo:

Informacji nie udzielamy

 :takaemotka:   Z pytaniami do Kierbuda i Urzędu!    :takaemotka:

:yahoo:

Oczywiście Emotikonki są nie bez powodu!

 

Nie napiszemy tabliczkę z twoim hasłem przewodnim.

21 godzin temu, zenek napisał:

 

 Szanowny Ekspercie - odezwij się i rozsądź

 

Link do komentarza

Znowu brak konkretów, ogólniki  i  obrażanie.

3 godziny temu, mhtyl napisał:

czy Ty kolego czytasz ze zrozumieniem czy ulegasz bałamutnych porad zenka. Masz durnego kierownika , masz niedowład wzroku, masz niewyparzona gębę  i masz pojecie o stropach jak mądry zenek, więc słuchaj się zenka i więcej nie przyłaź po radę bo za takie pyskówki nikt Ci nic nie napisze.

Bałamutne rady zenka? wymień jakie -  konkretnie! No ale nie potrafisz - dlatego uprawiasz lanie wody.

Stawiasz zarzuty, że tematodawca ma durnego kierownika, niee ma pojecia o stropach i że ma niewyparzoną gębę. Cały ten cytat jest świadectwem twej kultury.

A jesli idzie o pojęcie o stropach - twoje pojęcie - to tu jest twoje rozumienie konstrukcji stropu:

Dnia 18.06.2017 o 17:56, mhtyl napisał:

Zadałem Ci pytanie co masz w projekcie, jaki strop bo tu chodzi o obciążenia. Pustak stropowy ma różna ilość komór i nie są one dla ozdoby tylko w konkretnym celu, a mianowicie zależy od rozpiętości stropu i obciążenia

to jest stek bzdur i wprowadzanie w błąd. I nierozumienie podstaw konstrukcji stropu belkowego. Ale naturalnie każdy się może mylić. Ale ni mhtyl - on jest nieomylny. Dałem ci linki, masz internet do dyspozycji, materiałów tyle, że można sprawdzić dowolną ilość źrodeł. Ale ty nie - wolisz drugiemu zarzucac niewyparzona gębę , jego kierbudowi durnowatośc, a mnie, że bałamucę swoimi radami. Te linki prowadziły też do producentów stropów. I odnich był cytat:

"Rostaw osiowy belek jest uzależniony od nośności stropu. Im mniejszy rozstaw, tym większa nośność. Strop Teriva I ma nośność 150 kg/m2 stropu.

Pustak stropowy nie jest elementem konstrukcyjnym stropu, a jedynie elementem wypełniającym przestrzenie pomiędzy belkami. Najistotniejsze są belki stropowe, żebra rozdzielcze oraz nadbeton."

To co -- oni też są durniami - producenci, technolodzy, konstruktorzy - bo mhtyl odkrył, że to od pustaka  - a dokładnie od ilości jego komór - zależy rozpiętość stropu i obciążenia?

Pomyśl człowieku, przeczytaj, coś napisał i napisz "OK - rzeczywicie pomyłka"

I nikt nie będzie miał do ciebie pretensji - bo każdy się  może mylić - ale trwanie  w poważnym błędzie i jeszcze opieprzanie innych za to, że nie chcą tego uznać za objawioną prawdę - to już jest kompletna porażka i skrajne samouwielbienie.  

Link do komentarza
Dnia 18.06.2017 o 09:48, bolo82 napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie konstrukcji stropu z pustaków keramzytowych. Mianowicie, czy można ułożyć w jednym rzędzie np. pustaki 12 komorowe o wymiarach 27x24x52, a w drugim rzędzie pustaki 4 komorowe o wymiarach 27x24x52, i tak na przemian. Proszę o opinie na temat wytrzymałości jak również poprawności wykonania.  

Przetrzyj szlak i wybuduj dom z różnych cegieł i pustaków. Murarze będą Cię błogosławić. Zanim dojdą do stropu będziesz już dostatecznie pobłogosławiony :zalamka:

 

Wysokość się zgadza ale izolacyjność termiczna już nie. Co do wytrzymałości i kształtu - muszę sprawdzić. Szczerze wątpię by konstruktor i/lub projektant to podpisał po znalezieniu nawet jednej niezgodności.

@zenku - wracając do Twojej tabliczki - na forum można rozsądzić i doradzić w zagadnieniach nie wymagających udziału projektanta/konstruktora. Chyba na tyle jesteś świadom skali zagadnienia. Do urzędu i do projektanta i tak zawita każdy Inwestor jeśli wpadnie mu do głowy odstępstwo od projektu. Była mowa o tym nie raz i nie dwa. Już tu różne "cuda" inwestorzy chcieli wdrożyć nieświadomi zagrożeń.

 

A to największa ciekawostka :icon_eek:

Pustak stropowy nie jest elementem konstrukcyjnym stropu, a jedynie elementem wypełniającym przestrzenie pomiędzy belkami.

A cegły w stropie Kleina zbrojone bednarką są tylko wypełnieniem między belkami dwuteowymi i nie tworzą płyty.

Łuk w w przęśl mostu jest tylko wypełnieniem między filarami.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...