Skocz do zawartości

Historia edycji

aaaa

aaaa

@gosianka - niemożliwe, żeby to co wkleiłaś tyle kosztowało....(tym bardziej, że to jeszcze nie jest skończone!)

zerknij do linka poniżej - porównanie kosztów dla domu 100m2, 140m2 i 200m2 z piwnicą
https://kb.pl/porady/koszt-budowy-domu-2017-domy-100-140-i-200-m2/

dla 100m2 koszt fundamentów(materiały+robocizna) - 27-28tys
dla 140m2 koszt fundamentów(j.w.) - 19-20tys

i nawet nie chodzi o konkretne kwoty (dla większego domu jest mniej, bo inna jest powierzchnia fundamentów) - zwróć uwagę na to:

Cytat


Fundamenty - potrzebne materiały  192,58 zł/m2
Robocizna - wykonanie fundamentów 79,91 zł/m2

czyli wg tego kosztorysu, to fundament powinien kosztować około 28-29tys. (nie wiem ile dokładnie jest fundamentu, więc przyjąłem do obliczeń powierzchnię zabudowy) Ewentualnie trochę więcej, jeśli były jakieś dodatkowe prace wykonywane, które nie są związane z samym fundamentem

wierzyć mi się nie chce, że nie ma tego załącznika, bo w tej umowie co wkleiłaś nie pisze nigdzie, że stan surowy zamknięty (czy też stan surowy otwarty) tego domu ma kosztować 150tys....na podstawie takiej umowy jak wyegzekwować cokolwiek, skoro nie ma tego załącznika??

aaaa

aaaa

@gosianka - niemożliwe, żeby to co wkleiłaś tyle kosztowało....

zerknij do linka poniżej - porównanie kosztów dla domu 100m2, 140m2 i 200m2 z piwnicą
https://kb.pl/porady/koszt-budowy-domu-2017-domy-100-140-i-200-m2/

dla 100m2 koszt fundamentów(materiały+robocizna) - 27-28tys
dla 140m2 koszt fundamentów(j.w.) - 19-20tys

i nawet nie chodzi o konkretne kwoty (dla większego domu jest mniej, bo inna jest powierzchnia fundamentów) - zwróć uwagę na to:


Fundamenty - potrzebne materiały  192,58 zł/m2
Robocizna - wykonanie fundamentów 79,91 zł/m2

czyli wg tego kosztorysu, to fundament powinien kosztować około 28-29tys. (nie wiem ile dokładnie jest fundamentu, więc przyjąłem do obliczeń powierzchnię zabudowy) Ewentualnie trochę więcej, jeśli były jakieś dodatkowe prace wykonywane, które nie są związane z samym fundamentem

wierzyć mi się nie chce, że nie ma tego załącznika, bo w tej umowie co wkleiłaś nie pisze nigdzie, że stan surowy zamknięty (czy też stan surowy otwarty) tego domu ma kosztować 150tys....na podstawie takiej umowy jak wyegzekwować cokolwiek, skoro nie ma tego załącznika??

×
×
  • Utwórz nowe...