Skocz do zawartości

Rolety wewnętrzne do okien dachowych


Recommended Posts

Witam serdecznie, mam zamontowana 2 szt okien dachowych z fakro. Mam problem najczęściej w okresie zimowym gdy zalegający na oknie śnieg i lód powodują skraplanie się wody w mieszkaniu. Niestety ciągle powstają dość brzydkie zacieki które trzeba odmalowywac. Czy jest jakiś sposób lub patent na to by woda nie wpływają od razu na ściany? 

A moje główne pytanie miało dotyczyć zakupu i zamontowania rolet do okien dachowych, które głównie w zimie zminimaliują utratę ciepła, a jednocześnie w lecie będą chronić przed nadmiernym nagrzewaniem się. Zimą pod oknem strasznie czuć zimne wpadające powietrze, co jest bardzo uciążliwe. Wolałabym zamontować rolety wewnętrzne. 

Prosze o jakieś informacje

Pozdrawiam

 

Link do komentarza

Witam,

Jeżeli na poddaszu nagromadzone powietrze jest nasycone dużą ilością wilgoci i nie ma prawidłowej wentylacji podczas kontaktu z zimniejszymi powierzchniami dochodzi do kondensacji pary wodnej. Jest ono szczególnie dotkliwe na poddaszach w których może nie działać prawidłowo wentylacja – z powodu za krótkich kanałów wentylacyjnych bądź ich niedrożności a w konsekwencji niedostatecznej siły ciągu. Aby zapobiec temu zjawisku należy przestrzegać kilku podstawowych reguł. Okno powinno być zamontowane na zalecanej przez producenta wysokości, co umożliwia prawidłowe wykonanie szpalet wokół okna. Szpaleta dolna powinna być prostopadła a górna równoległa do podłogi. Pod oknem zalecamy instalacje grzejnika. Ciepłe powietrze przy dobrze ukształtowanych szpaletach będzie prawidłowo cyrkulować w przestrzeni przyokiennej. Odpowiedni obieg ciepłego powietrza w połączeniu z regularną kontrolą przewodów wentylacyjnych pozwolą uniknąć zjawiska kondensacji pary wodnej na oknie.

Zastosowanie rolety wewnętrznej w okresie zimowym może dodatkowo utrudnić obieg ciepłego powietrza przy oknie.

Należy też wziąć pod uwagę, że akcesoria zewnętrzne (roleta, markiza) najlepiej chronią przed uciążliwym upałem w okresie letnim. Zatrzymują promienie słoneczne na zewnątrz, niedopuszczając tym samym do nagrzewania pomieszczenia. Szczególnie ważne jest stosowanie akcesoriów zewnętrznych w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, od strony południowej. Roleta zewnętrza może też poprawić właściwości termoizolacyjne okna w zimie.
Akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed ciepłem a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła wpadającego do pomieszczenia.

 

Z poważaniem

Konsultant FAKRO

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...