Skocz do zawartości

zimowanie domu


Recommended Posts

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale Doradźcie mi proszę- firma buduje mi dom z porothermu 25 , dom malutki parterowy. W projekcie mam, że ściany szczytowe mają być z płyt OSB , I TUTAJ MOJE PYTANIE, czy zimowalibyście taki dom, czy od razu ze względu na te ściany z OSB byście go ocieplili ( styropianem) ? Pytam ponieważ w głowie mam utarte, że najlepiej, żeby dom przezimował, ale proszę wypowiedzcie się co wy o tym myślicie ?

Link do komentarza

Już budujesz?  W jakim stanie jest dom?

Jeśli masz możliwości - kasę, czas, fachowców  - kontynuuj budowę. Do zimy jeszcze jest parę miesięcy i możesz go jeszcze nie tylko ocieplić...

Moim zdaniem - oczywiście :icon_biggrin:

Link do komentarza
25 minut temu, wisienka_707 napisał:

 W projekcie mam, że ściany szczytowe mają być z płyt OSB , I TUTAJ MOJE PYTANIE, czy zimowalibyście taki dom, czy od razu ze względu na te ściany z OSB byście go ocieplili ( styropianem) ? Pytam ponieważ w głowie mam utarte, że najlepiej, żeby dom przezimował, ale proszę wypowiedzcie się co wy o tym myślicie ?

Ścianę szczytowa ocieplisz w raz z ocieplaniem ścian zewnętrznych. Jeżeli zostanie pustaków to czy nie było by kłopotu aby wymurować te ściany szczytowe z pustaków?

Dach będziesz miała oczywiście na zimę przykryty.

Link do komentarza

chodziło mi o stan zamknięty ale nie ocieplony - co myślicie o zmiowaniu domu w stanie zamkniętym (+ okna , drzwi i dach) ale ze sciana szczytową z płyt OSB ? czy bezpieczniej ocieplić go jeszcze w tym roku i zrobić, całą elewację czy rozsądniej byłoby aby przezimował, a na wiosnę ocieplić z zewnątrz i zrobić elewację ?

Edytowano przez wisienka_707 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 minutę temu, wisienka_707 napisał:

chodziło mi o stan zamknięty ale nie ocieplony - co myślicie o zmiowaniu domu w stanie zamkniętym (+ okna , drzwi i dach) ale ze sciana szczytową z płyt OSB ? czy bezpieczniej ocieplić go jeszcze w tym roku i zrobić, całą elewację czy rozsądniej byłoby aby przezimował, a na wiosnę ocieplić z zewnątrz i zrobić elewację ?

Dlatego zapytałem o dach. Jeżeli będą okna, dach i drzwi to spokojnie może być tak jak masz z ta płyta osb. Z ociepleniem poczekałbym aż do położenia tynków wewnątrz i zrobienia wylewek.

Zapytaj fachowców czy by nie wymurowali tej ścianki szczytowej, zawsze co murowane to murowane.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...