Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Rafał Jarząbek

pofałdowana papa

56 postów w tym temacie
20 minut temu, Rafał Jarząbek napisał:

Czy papę da się zerwać ? I położyć nową prawidłową wg projektu? Co sie dzieje z płytami osb przy zrywaniu papy ?

Jutro widzę się z deweloperem - dam znać

Oczywiście, że da się zerwać i położyć nową. Z płytami nic się nie dzieje, są za "młode" aby coś mogło im zaszkodzić.

0

10 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

Czy papę da się zerwać ? I położyć nową prawidłową wg projektu?

Nie idź tą drogą - to jest ślepy zaułek i rozmydli odpowiedzialność gwarancyjną.

W umowie na 100% jest zapis który mniej więcej brzmi:
.... wykonawca/sprzedający/deweloper  zastrzega sobie prawo do zmiany materiałów na inne, o podobnych właściwościach fizycznych, użytkowych ............................... 

Skup się na tym co istotne, czyli: dach ma nie przeciekać i "jakoś" wyglądać - na tym i tylko na tym oprzyj swoje roszczenia gwarancyjne (złożone na piśmie)

0

3 godziny temu, bajbaga napisał:

Nie idź tą drogą - to jest ślepy zaułek i rozmydli odpowiedzialność gwarancyjną.

To prawda - jeśli jest gwarancja - trzeba ją wyegzekwować.

3 godziny temu, bajbaga napisał:

Skup się na tym co istotne, czyli: dach ma nie przeciekać i "jakoś" wyglądać - na tym i tylko na tym oprzyj swoje roszczenia gwarancyjne (złożone na piśmie)

Tu zastrzeżenie - "jakoś wyglądać" - nie ma takiego określenia w gwarancji na pewno. Izolacja ma być wykonana fachowo (wtedy nie tylko jakoś ale i dobrze będzie wyglądać) - określają to przepisy odbioru robót  -  i z pełnowartościowych materiałów oraz wg dokumentacji technicznej. I to należy wyegzekwować. 

0

Dnia 14.06.2017 o 10:12, zenek napisał:

Ale po co się wysilać i drzeć kot na forum -

Daleki jestem od takiego zachowania - mogę sie powysilać (nawet z przyjemnością) ale niczego ani nikogo nie będę rozdzierał.B|

Tak czy inaczej - skoro to pokrycie jest trwałe i i nie przecieka to ja osobiście bym zakonserwował czyli uelastycznił odpowiednią substancją bitumiczną - możliwe że modyfikowaną SBS - szczerze wątpię by ułożenie kolejnej warstwy papy wyrównało podłoże. Takie mam przemyślenia po długim weekendzie.

PS. skoro autor czyta z ukrycia, to możliwe, ze nagle wpadnie i wybierze jedną z opcji. I jeszcze powie "dziękuję" :icon_cool:

0

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Zamówiłem dekarza, rzeczoznawcę - żeby ocenił stan pokrycia.

Wszystko będę wiedział w przyszłym tyg

0

6 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Zamówiłem dekarza, rzeczoznawcę - żeby ocenił stan pokrycia.

Wszystko będę wiedział w przyszłym tyg

No to napisz- co powiedział i co będziesz robił.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się