Skocz do zawartości

pofałdowana papa


Recommended Posts

38 minut temu, joks napisał:

czy to była termozgrzewalna?

tak, dokładnie 

17 minut temu, zenek napisał:

1. Papa wygląda na zwykłą - czy tak? Czy to tzw 2 xpapa na lepiku? Na jakim? Na zimno czy na gorąco?

2. Czy to jest nowy dach, czy ta papa była kładziona na poprzednią? 

Jak na pół roku - wygląda źle, a bąble po słońcu wyglądają na zalegającą wodę pod spodem.

 

2 razy papa na gorąco

nowy dach

 

Link do komentarza
7 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

tak, dokładnie 

2 razy papa na gorąco

nowy dach

 

 

7 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

płyta OSB

Kiepsko wykonana robota , te fałdy z czasem popękaja ....ale jeszcze ze dwa trzy lata wytrzymają .

Potem niestety czeka Ciebie zrywanie i zrobienie od nowa . Na płytę izolbet gruntujący ...poczekać aż wyschnie konkretnie i na to papa termozgrzewalna .

Te fałdy to nic nowego , częste ,,schożenie '' przy papie..

Link do komentarza

Pofałdowanie nie wynika z wadliwego ułożenia papy, ale na skutek odparowywania wilgoci (ciśnienie pary wodnej) w warstwie poddpokryciowej. Dach wygląda na niewentylowany i płyta OSB nasiąka wodą. Problem rozwiąże wentylacja podpokryciowa (otwory w ścianach, kominki wentylacyjne) jeśli płyty nie uległy już uszkodzeniu.

Link do komentarza

Wygląda na to, pod papa jest wilgoć, która usiłuje wydostać się na zewnątrz. Nie wiadomo, czy płyty OSB były wilgotne, czy poniżej nich jest pomieszczenie mieszkalne, w którym powstaje para wodna. Pod płytami trzeba zapewnić wymianę powietrza - wentylację przestrzeni bezpośrednio pod płytą oraz skuteczna wentylacje samego pomieszczenia.

Czy płyty od strony pomieszczenia są widoczne? W jakim są stanie?

Link do komentarza
12 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

tak, dokładnie 

2 razy papa na gorąco

nowy dach

 

czy na pewno jest ona termozgrzewalna? bo zachodzi podejrzenie że jest ona na gorąco. A mógłbyś uściślić czy jest na osnowie czy na zbrojeniu wzdłużnym oplotnym, bo tu może być sedno sprawy. A i jeszcze jedno czy układałeś ją/rozwijałeś z prawej do lewej czy z lewej do prawej strony?

Link do komentarza
18 minut temu, mhtyl napisał:

czy na pewno jest ona termozgrzewalna? bo zachodzi podejrzenie że jest ona na gorąco.

Jednak dopiszę:

Rafał napisał: "2 x papa na gorąco"

I nie jest to dla mnie w 100% ścisłe. Może nie ogarniam?

Ale:

Może określać papę 2 x na lepiku na gorąco - lub papę zgrzewalną

Gdyby myślał o papie zgrzewalnej - to po co pisać "na gorąco" - inaczej się jej nie kladzie

Natomiast 2x papa na lepiku  mogła być tez na zimno - albo na gorąco

Dlatego nie ma co kpić - kto pyta,nie błądzi - podobno :12_slight_smile:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No tak, masz rację bo papę termozgrzewalną układa się na zimno a na gorąco to na lepiku i najlepiej jak sama nazwa wskazuje "na gorąco" wtedy gdy jest ponad 30 stopni na zewnątrz. Bo dla mnie autor napisał jakoś wspak o tej papie i faktycznie napisał to niechlujnie bo nie można się doczytać czy chodzi o zgrzewalna czy na lepiku.

Link do komentarza

Papa jest źle położona...Pół roku temu była... zima :icon_confused: - jest niedokładnie przyklejona do podłoża, trzyma tylko miejscami, jak się rozgrzeje na słońcu, rozszerza się i "faluje" - niekoniecznie musi być tam mokre podłoże...

Lepik stygł za szybko, albo za mało grzana była papa - jeśli była termozgrzewalna.

Link do komentarza
7 minut temu, stach napisał:

Papa jest źle położona...Pół roku temu była... zima :icon_confused: - jest niedokładnie przyklejona do podłoża, trzyma tylko miejscami, jak się rozgrzeje na słońcu, rozszerza się i "faluje" - niekoniecznie musi być tam mokre podłoże...

Lepik stygł za szybko, albo za mało grzana była papa - jeśli była termozgrzewalna.

stach-u, nie znasz się, nie wypisuj takich herezji bo zenek tu jest orłem w tym dziale, daj mu działać.

Link do komentarza
1 godzinę temu, stach napisał:

Lepik stygł za szybko, albo za mało grzana była papa - jeśli była termozgrzewalna.

zgoda stachu na twoje uwagi - jedna i druga powinna być wtopiona w lepik (a lepik w podłoże), a nie tylko przyklejona byle jak

- mnie wygląda na zwykłą papę na lepiku źle położoną, bo jakaś bardzo cienka jest   

Jednak chciałbym pewnej odpowiedzi od tematodawcy - jaka to papa : zwykła czy zgrzewalna.

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

stach-u, nie znasz się, nie wypisuj takich herezji bo zenek tu jest orłem w tym dziale, daj mu działać.

spamujesz i psujesz dyskusję :spam:

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

stach-u, nie znasz się, nie wypisuj takich herezji bo zenek tu jest orłem w tym dziale, daj mu działać.

OK, niech zenek wszystko wyjaśni, postawi diagnozę i wskaże jedynie słuszny sposób rozwiązania zaistniałej sytuacji :bezradny:...

Ja już milczę...

Link do komentarza
19 minut temu, stach napisał:

OK, niech zenek wszystko wyjaśni, postawi diagnozę i wskaże jedynie słuszny sposób rozwiązania zaistniałej sytuacji :bezradny:...

Ja już milczę...

Bez sensu.

Przecież tu się wypowiedzieli nt : Joks, Redakcja 2x , ty i ja. Na temat. Ja czekam na odpowiedź- jaka to papa?

Teraz żądaj od mhtyla odpowiedzi na pytanie - -pofałdowana-papa/ -na razie nie odpowiedział nic ...

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

 

Teraz żądaj od mhtyla odpowiedzi na pytanie - -pofałdowana-papa/ -na razie nie odpowiedział nic ...

Jak to nic nie powiedziałem? A to kto napisał? Same konkrety.

4 godziny temu, mhtyl napisał:

czy na pewno jest ona termozgrzewalna? bo zachodzi podejrzenie że jest ona na gorąco. A mógłbyś uściślić czy jest na osnowie czy na zbrojeniu wzdłużnym oplotnym, bo tu może być sedno sprawy. A i jeszcze jedno czy układałeś ją/rozwijałeś z prawej do lewej czy z lewej do prawej strony?

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

 

 

Jednak chciałbym pewnej odpowiedzi od tematodawcy - jaka to papa : zwykła czy zgrzewalna.

 

 

17 godzin temu, joks napisał:

czy to była termozgrzewalna?

 

16 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

tak, dokładnie 

2 razy papa na gorąco

nowy dach

 

Przecież już jasno i pewnie napisał.

2 godziny temu, zenek napisał:

 

- mnie wygląda na zwykłą papę na lepiku źle położoną, bo jakaś bardzo cienka jest   

 

Cienka jest bo to jest papa najnowszej generacji z włóknami polimerowęglowymi, wzmacniana siatką w włókna węglowego i dlatego jest ona taka cienka i jest  klejona bo takiej papy niczym nie przebijesz, gwoździa aby wbić trzeba wiertarką najpierw dziurę nawiercić.

2 godziny temu, zenek napisał:

 

spamujesz i psujesz dyskusję :spam:

zeniu, zepsułem Ci zabawę?:D bo wypisuję większe mądrości niż Ty? No widzisz jestem mądrzejszy od Ciebie i to cie zabolało.

Link do komentarza
20 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Czy możemy wrócić do tematu pap wierzchniego krycia układanych w dowolny sposób??

Czekamy na odpowiedź Rafała/założyciela tematu i diagnozę zenka...

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Czy ta wielowątkowość to już tradycja??? Czy możemy wrócić do tematu pap wierzchniego krycia układanych w dowolny sposób?? Namawiam gorąco.

Przecież cały czas my tu o papach piszemy:icon_biggrin: No cóż poczekam/my na rozwój sytuacji aż zjawi się autor tematu i uściśli czy dał 2 x papę zgrzewalną, czy 2 x papę na lepiku na gorąco?:icon_cool:

Link do komentarza

OK OK tylko bez przepychanek proszę, od tego są inne "pokoiki". Kładłem papę na zimno, na gorąco itd. Najważniejsze, oprócz szczelności połączeń i zakładów odpowiednich, jest stabilne podłoże, najgorsze są deski na mało stromym dachu ponieważ po obciążeniu śniegiem pracują nierównomiernie i uszkadzają papę od spodu a potem to już reakcja łańcuchowa.

Lepiki do pap układanych na betonie to dobry pomysł. Potem druga warstwa i kolejna papa - tym razem wierzchniego krycia. Przecież tak się kładzie gonty bitumiczne, które dodatkowo mają pasy do klejenia na zakład. Tych "smarowideł" jest teraz dużo na rynku i trzeba tylko sprawdzić czy to na rozpuszczalniku, czy na wodzie. Tych na wodzie używamy tylko w dni bez deszczu. Te drugie (na rozpuszczalnikach) można nawet kłaść podczas delikatnych opadów  - chociaż to raczej działania interwencyjne. Zamykanie wilgoci pod papą może skutkować uszkodzeniem stabilnego podłoża, odparowaniem (wiadomo do góry) i efektami jak na obrazku, pękaniem pokrycia po zimie itd. itp.

 

Są też "siuwaxy" SBS do renowacji pap. Tak można zrobić i dodatkowo przesmarować dla efektu "wow" izolacją bezspoinową. Mamy na kilka lat spokój i oczywiście po zimie wchodzimy na dach i robimy rekonesans.

Link do komentarza
17 godzin temu, mhtyl napisał:

czy dał 2 x papę zgrzewalną, czy 2 x papę na lepiku na gorąco?

a ja czekam na konkretną odpowiedź Rafała - po co spekulować 

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Kładłem papę na zimno, na gorąco itd.

ja nie neguję technologii na zimno - aczkolwiek uważam, że lepsza jest ta na gorąco - a najlepsza  :12_slight_smile:  ta stosowana poprostu fachowo i solidnie (i na gorąco!) - na fotkach widac raczej brak solidności delikatnie mowiąc i po pół roku obojętnie jak, ale porzadnie przyklejona papa nie powinna tak wyglądać 

Ale po co się wysilać i drzeć kot na forum - skoro na razie pytający Rafał nie odpowiedział konkretnie - (to moim zdaniem, zenka, (żeby nie było wątpliwości, że ktoś inny nie ogarnia - to ja nie ogarniam :12_slight_smile:)) - na pytanie: czy na fotce jest papa zgrzewalna, czy zwykła?

 

Link do komentarza
18 godzin temu, mhtyl napisał:

 No cóż poczekam/my na rozwój sytuacji aż zjawi się autor tematu i uściśli czy dał 2 x papę zgrzewalną, czy 2 x papę na lepiku na gorąco?:icon_cool:

Tylko po co :zalamka: - no chyba że dla satysfakcji głównego pytka.:bezradny:

Fałdy papy, to nie obchodzi - mają to bardzo głęboko w odbycie.

Bez względu na termocośtam, lepiksrepik i superdupnepytanianiasniadania - problem jest i będzie dokładnie taki sam.

Rozwiązanie też jest jedno - póki nie cieknie niech dalej się marszczy, jak zacznie cieknąć, naprawiać przecieki, jak zacznie mocno przeciekać, zerwać do płyty i położyć zgodnie z zasadami.

Jak widok jest przykry dla oczu - zerwać, pokryć od nowa w dowolnym wolnym terminie, nie czekając na pytania pytka.

Link do komentarza
2 godziny temu, zenek napisał:

 

Ale po co się wysilać i drzeć kot na forum - skoro na razie pytający Rafał nie odpowiedział konkretnie - (to moim zdaniem, zenka, (żeby nie było wątpliwości, że ktoś inny nie ogarnia - to ja nie ogarniam :12_slight_smile:)) - na pytanie: czy na fotce jest papa zgrzewalna, czy zwykła?

 

Podobno Rafał, autor tematu oddał kawałek papy do ekspertyzy aby stwierdzić jaka to papa, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyniki ekspertyzy.

Link do komentarza
3 godziny temu, bajbaga napisał:

ak zacznie cieknąć, naprawiać przecieki, jak zacznie mocno przeciekać, zerwać do płyty i położyć zgodnie z zasadami.

Może jeszcze polecisz poczekać, aż OSB zgnije - jak się zapadnie, no to będzie ten ZNAK!?

Teraz jest lato  - ma czekać na jesień i zimę aż mu się gnoj zrobi na poddaszu? - fajna rada :zalamka:

5 minut temu, stach napisał:

 

Rafał był ok. 18 godzin temu, przeczytał (???) do postu #25 i pewnie z powodu rozwoju dyskusji - postanowił ... się nie odzywać  :zalamka: i nie wyjaśniać co to za papą :bezradny:

 

No tys prowda - trzeba poczekać na Rafała....w końcu jego dach i broszka

Link do komentarza

Proponuje w tej kwestii aby rozwiać wątpliwości o uściślenie  autora tematu aby napisał co to jest konkretnie bo niewątpliwie będzie to miało duże znaczenie w sprawie papy  , tylko jakiej papy:scratching:? oto jest pytanie!!!!

Link do komentarza
1 godzinę temu, Rafał Jarząbek napisał:

 Odebrałem dom, który wybudował deweloper. I w pierwszym ciepłym dniu pojawił się ww. problem. 

Masz gwarancję/rękojmię - skorzystaj ze swoich uprawnień i nap......... dewelopera.
Nie dzwoń, nie gadaj z nim, tylko pisz pismo z potwierdzeniem odbioru.

Jak dostaniesz odpowiedź pisz - jak będzie problem pomożemy.
Sam nic nie "poprawiaj" bo może to naruszyć warunki gwarancyjne (w rozumieniu gwaranta).

Ps. A te drobne złośliwości nie do Ciebie są adresowane.:icon_cool:

Link do komentarza
5 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

Drodzy, 

przepraszam jestem laikiem w sprawach budowlanych. Odebrałem dom, który wybudował deweloper. I w pierwszym ciepłym dniu pojawił się ww. problem.

 

I ta informacja powinna pojawić się już wcześniej, bajbaga ma rację i posłuchaj się jego.

Link do komentarza
7 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

projekt mówi, że papa termozgrzewalna sbs zgrzewania do papy podkładowej

Równolegle do interwencji u dewelopera sprawdziłbym, czy na dachu jest to, co w projekcie. Bo, że źle wykonane - to pewne, ale też możliwe, że to nie te materiały.

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

Równolegle do interwencji u dewelopera sprawdziłbym, czy na dachu jest to, co w projekcie. Bo, że źle wykonane - to pewne, ale też możliwe, że to nie te materiały.

Przecież pisałem, że Rafał dał kawałek papy do ekspertyzy, czytać nie umiesz ze zrozumieniem? Post # 29 .

Link do komentarza

Tiiiiaaaaaaaa.

A jak materiały nie są zgodne z projektem, to co:

- fałdy znikną ?
- pozwie dewelopera o zwrot różnicy tj. o kilkadziesiąt złotych ???????

Bez sensu.

Cytat

Dom budowany przez dewelopera, płaski dach. W zimę deweloper przy minus 20, położył wełnę, folię i płyty KG. Budynek nie był ocieplany. W kwietniu po odbiorze okazało się, że pod płytami syf - wilgoć woda początki grzyba. Zmusiłem dewelopera do naprawy. 
Zdjęto płyty i wełnę. Włączono ogrzewanie, osuszano budynek osuszaczami powietrza przez tydzień, do czasu gdy już zbierało się bardzo mało wody. 

Czy to jest ten sam budynek ?

Link do komentarza
26 minut temu, bajbaga napisał:

A jak materiały nie są zgodne z projektem, to co:

- fałdy znikną ?
- pozwie dewelopera o zwrot różnicy tj. o kilkadziesiąt złotych ???????

Bez sensu.

Będzie wiedział więcej być może - że nie tylko wykonastwo złe, ale i materiały nie te. Będzie wtedy reklamował jedno i drugie. I pilnował nie tylko wykonania, ale i - z czego mu dach robią. Zawsze lepiej wiecej, niz mniej wiedzieć. 

Kilkadziesiąt złotych  - to wg ciebie różnica w cenie dobrej jakości pokrycia i słabej na powierzchni iluś tam metrow???

Jeśli go oszukał wcześniej, przy poprawce też to może zrobić - tylko wyglądać będzie lepiej. 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
16 minut temu, Rafał Jarząbek napisał:

 

Czy papę da się zerwać ? I położyć nową prawidłową wg projektu? Co sie dzieje z płytami osb przy zrywaniu papy ?

Jutro widzę się z deweloperem - dam znać

 

No Panowie - do dzieła! Pomóżcie Rafałowi.

Nie zrywalem papy z OSB. i nie wiem jak ona u ciebie - ta  pierwsza warstwa - jest mocowana do OSB. Na pewno są sposoby.:12_slight_smile:

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...