Skocz do zawartości

Zabezpieczenie dachu


Recommended Posts

5 minut temu, Pomocnik napisał:

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Mam dach przykryty blachą trapezową niską. Krokwie i łaty nie są zaimpregnowane, strych jest nieużytkowy. Jak zabezpieczyć przed skraplaniem się blachy?

Nooooooooooooooooooooo, gościu się bardzo wysilił i bardzo precyzyjnie zadał pytanie, tylko nie wiem dla kogo, chyba dla wróżbity. Nie rozumiem idei tego działu w takiej formie jak jest teraz. Jeżeli ktoś się pofatygował aby zadać pytanie anonimowo to dlaczego nie zaloguje się i nie zada pytania osobiście na forum, wtedy jest możliwość poprowadzenia z autorem zadanego pytania dyskusji. W tej formie jaka teraz jest dyskusja z autorem pytania graniczy z cudem.

A z drugiej strony jest to pytanie zadane na stronie porady expertów, więc dlaczego nie odpowie na to pytanie jakiś expert autorowi pytania na PW tylko wkleja się puste, często bardzo okrojone w istotne informacje pytania o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Link do komentarza
Gość Razmes

mhtyl, spokojnie :icon_biggrin:

Pytanie wisi na stronie dopiero trzy kwadranse :)

A odpowiedź jest bardzo prosta :) Wystarczy nie generować nadmiernej wilgoci/ sprawnie wentylować pomieszczenie :) Jakie pytanie, taka powinna być odpowiedź ;)

Link do komentarza
53 minuty temu, Pomocnik napisał:

Jak zabezpieczyć przed skraplaniem się blachy?

Nie ogrzewać blachy do temperatury, która spowoduje rozpuszczenie się metalu i skroplenia ...:bezradny:

 

:icon_mrgreen:

Jakie pytanie - taka odpowiedź ...

Link do komentarza
15 minut temu, Razmes napisał:

mhtyl, spokojnie :icon_biggrin:

Pytanie wisi na stronie dopiero trzy kwadranse :)

A odpowiedź jest bardzo prosta :) Wystarczy nie generować nadmiernej wilgoci/ sprawnie wentylować pomieszczenie :) Jakie pytanie, taka powinna być odpowiedź ;)

Ja jestem spoko:icon_biggrin: ale jak sam zauważyłeś jakie pytanie taka odpowiedź. Redakcja powinna bardziej zwracać uwagę na treść zadawanych pytań i pokazywać te najbardziej nadające się że tak powiem do publikacji, bo pokazując takiego typu zapytanie na ogólnopolskim forum nie świadczy to tylko o zadającym ale i też o wklejającym takie zapytanie do publicznej wiadomości.

 

Link do komentarza
4 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Strych nieogrzewany powinien być wentylowany np. kratki w ścianach szczytowych, a strop nad pomieszczeniami ogrzewanymi przykryty izolacją paroszczelną pod warstwą ocieplenia. Ograniczy to wilgotność powietrza i zapobiegnie kondensacji pary wodnej.

Nie zawsze jest to skuteczne, Mam blaszany kawałek okapu nad gankiem, czyli wentylacja całkowita, bo to na zewnątrz, poza ścianami. Temperatura nad i pod blachą teoretycznie taka sama, wilgotność względna powietrza również, a jednak bywa, że spód blachy jest pokryty skroploną wilgocią. Szczególnie jesienią.

Od góry zresztą blacha jest również mokra.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...