Skocz do zawartości

licznik wody z programowaną blokadą wody


zenek

Recommended Posts

Temat "wyciek wody hydrozagadka" o niekontrolowanym wycieku wody z instalacji i następstwem w postaci wysokiego rachunku nasunął mi nastpujące pytanie:

Czy jest takie urządzenie - rodzaj licznika z programowaną blokadą wody, montowany tuż za urzędowym licznikiem?

Programujemy zużycie wody np. 2m3 dziennie - jeśli ilość wody przekroczy limit - urządzenie blokuje dalszy przepływ. Zabezpieczało by to przed niekontrolowanym wypływem wody z powodu jakiejkolwiek awarii! 

Link do komentarza

odp - ni ma, ale możesz zrobić i opatentować; ale jest rozwiązanie pośrednie - wrzuć pieniążek albo chu..... steczkę dostaniesz, z tego co kojarzę brytolskie czynszówki kiedyś tak działały, może to jest sposób?

aaa, zapomniałem

takie rzeczy to ZA licznikiem, nie przed-co będzie jak będzie ciekło pomiędzy licznikem, a urządzeniem? hmmm.....

także montaż ustrojstwa za licznikiem, ale sterujące zasuwą przed licznikiem, tylko tak da radę to zmajstrować

no i przypomnę - to nie pwik na tym zależy, warto wziąć to do serca

Edytowano przez aru
zamiana aje na ale i poprawa czeskiego błędu :) (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Znalazłem na razie pośrednie rozwiązanie - programowalny dozownik wody z elektryczną blokadą wody - jest stosowany w różnych procesach technologicznych i b. dokładny - i niestety drogi o d 1500 zł

ale może ktoś z firm instalacyjnych ma jakieś tańsze rozwiązanie? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...