Skocz do zawartości

Historia edycji

ttsebastian

ttsebastian

Apropo uszkodzenia spłuczki sedesowej. Obok domu stoi mały lokalik gospodarczy. W zimę pękła w nim rura, wysadziło z zimna tzw. spłuczka i podobno dużo wody się wylało, (Mnie nie było, ponieważ byłem za granicą) ale później to naprawili. Długo tam nikt nie zaglądał ale czy jest możliwość żeby aż jakieś 250 m3 uszło ze spłuczki?

Cytat

Gdzie masz licznik zamontowany? W domu czy przy granicy w studzience? Jeżeli licznik jest w studzience przed domem to aby sprawdzić czy jest jakiś wyciek wystarczy zakręcić zawór główny w domu i sprawdzić na liczniku czy się kręci. Szczelność instalacji sprawdza się powietrzem, nabijasz instalacje powietrzem na zasilaniu wkręca się manometr i sprawdź się czy ciśnienie się utrzymuje w instalacji czy spada

Wczoraj ten 'fachowiec' (miły gość ale chyba za bardzo się nie znał) wpuszczał powietrze ze sprężarki i na początku spadało, ale było to tylko raz, przy następnych próbach NIC, stało w miejscu cały czas, więc już nie wiadomo. Może był to jakiś błąd pomiarowy. Biorąc pod uwagę że licznik (w studzience poza domem) stoi już w miejscu lub się kręci delikatnie ale normalnie. Co 2 dni będę jeszcze opserwował licznik i zobaczę.

ttsebastian

ttsebastian

Apropo uszkodzenia spłuczki sedesowej. Obok domu stoi mały lokalik gospodarczy. W zimę pękła w nim rura, wysadziło z zimna tzw. spłuczka i podobno dużo wody się wylało, (Mnie nie było, ponieważ byłem za granicą) ale później to naprawili. Długo tam nikt nie zaglądał ale czy jest możliwość żeby aż jakieś 250 m3 uszło ze spłuczki?

Cytat

Gdzie masz licznik zamontowany? W domu czy przy granicy w studzience? Jeżeli licznik jest w studzience przed domem to aby sprawdzić czy jest jakiś wyciek wystarczy zakręcić zawór główny w domu i sprawdzić na liczniku czy się kręci. Szczelność instalacji sprawdza się powietrzem, nabijasz instalacje powietrzem na zasilaniu wkręca się manometr i sprawdź się czy ciśnienie się utrzymuje w instalacji czy spada

Wczoraj ten 'fachowiec' (miły gość ale chyba za bardzo się nie znał) wpuszczał powietrze ze sprężarki i na początku spadało, ale było to tylko raz, przy następnych próbach NIC, stało w miejscu cały czas, więc już nie wiadomo.

×
×
  • Utwórz nowe...