Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Czym ogrzewać dom? Wszystkie rozwiązania dostępne na rynku

Recommended Posts

Grzejniki czy podłogówka? Jakie paliwo i jaki kocioł? A może pompa ciepła? Na takie pytania powinniśmy odpowiedzieć sobie jak najwcześniej, już na etapie planowania domu. Im wcześniej podejmiemy te decyzje tym lepiej, bo nasza swoboda wyboru będzie wówczas największa.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/8207-czym-ogrzewac-dom-wszystkie-rozwiazania-dostepne-na-rynku

Gość Przemysław Jakubiak

W całym zestawieniu zabrakło mi ogrzewania na podczerwień. Niby należy to do grupy ogrzewań elektrycznych ale sama idea działania jest zupełnie inna. W momencie stosowania taryfy G12w koszt eksploatacji nie jest jakoś przesadnie wyższy od innych rozwiązań, a sam koszt inwestycji jest dużo niższy niż jakikolwiek inny sposób ogrzewania. Dodatkowo nie potrzeba żadnych dodatkowych kominów. A nawet można całkowicie zrezygnować z kominów w domu korzystając z rekuperatora.

Gość Janek N.
Już przez dwa sezony ogrzewałem dom Infrapanelami na podczerwień, ale nawyk czytania forów sprzed budowy pozostał i wciąż porównuję i szukam nowości.Chciałem tu potwierdzić, że dokonałem dobrego wyboru i podzielić się moimi obserwacjami, że mając ogrzewanie elektryczne płacę 1/3 szacowanej ceny za grzanie gazem. Inwestycja w grzejące obrazy nie była droga, choć (nauczony doświadczeniem z innymi materiałami budowlanymi) nie wybrałem najtańszych dostępnych paneli, a niskie koszty eksploatacji są realną oszczędnością nawet przy klasycznej taryfie. Szkoda, że w artykule uwzględniającym niby wszystkie rozwiązania na rynku nie ma nic na temat ogrzewania na podczerwień, którego działanie różni się od pozostałych.

Gość Jarek

W moim domu mamy ogrzewanie gazowe. Bardzo wygodne rozwiązanie. Dla mnie chyba największa zaleta to właśnie ta automatyzacja i bezobsługowość.

Dnia 31.08.2018 o 22:10, Gość Jarek napisał:

Brak opisu ogrzewania geotermalnego

Centrala toruńska nie chciała przekazać dokumentacji - dyrektor zabronił. :icon_lol:

Grzejniki kanałowe, to największe "guano" jaki człowiek wymyślił. Zapychają się, zbiera się tam wszystko, to zabójstwo dla alergików, nie polecam! Najlepsza jest podłogówka, czyli ogrzewanie niskotemperaturowe.

23 godziny temu, Tomitomi napisał:

Zapychają się, zbiera się tam wszystko, to zabójstwo dla alergików, nie polecam! Najlepsza jest podłogówka, czyli ogrzewanie niskotemperaturowe.

Bez sensu. Ktos inny powie, że podłogówka powoduje podnoszenie się pyłu, kurzu do góry - czyli zabójstwo dla alergików!

Gość LiVtron
Brakuje rozwiązania Akumulatora Ciepła grzanego prądem w drugiej taryfie po 26 groszy za kWh.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...