Skocz do zawartości

Słupek w lukarnie


Recommended Posts

No tak - tam wyżej na rrysunku jest ten słupek i reszta tej ściany czołowej lukarny murowana.

Ja bym jednak zrobił całą żelbetową - połączoną z wieńcem stropowym i kolankowym - będzie stabilne bez kombinowania. Tak mało jest tego muru - że lepszy żelbet. 

Dlaczego nie poszerzysz tej przestrzeni lukarny i nie podwyższysz i poszerzysz okien-drzwi, skoro widać tam jakies większe pomieszczenia? Może to być naturalnie i mniej i bardziej ładne w elewacji - na marginesie - i funkconalne też

Link do komentarza
8 godzin temu, zenek napisał:

No tak - tam wyżej na rrysunku jest ten słupek i reszta tej ściany czołowej lukarny murowana.

Ja bym jednak zrobił całą żelbetową - połączoną z wieńcem stropowym i kolankowym - będzie stabilne bez kombinowania. Tak mało jest tego muru - że lepszy żelbet. 

Dlaczego nie poszerzysz tej przestrzeni lukarny i nie podwyższysz i poszerzysz okien-drzwi, skoro widać tam jakies większe pomieszczenia? Może to być naturalnie i mniej i bardziej ładne w elewacji - na marginesie - i funkconalne też

Dzięki, masz rację te drzwi balkonowe mogą być większe, ale już wielkość lukarn chcę zostawić tak jak jest.

Link do komentarza
3 minuty temu, bojka777 napisał:

Dzięki, masz rację te drzwi balkonowe mogą być większe, ale już wielkość lukarn chcę zostawić tak jak jest.

Radzę jednak żelbet zamiast muru - bo niepokojący jest też dla mnie szczyt tej lukarny - tam chyba też jest oparta płatewka - przy ruchach więźby to może chyba się rozchwiać - lepszy żelbet

A tam gdzie słupek - chyba jest ścianka - okno nie powinno być w samym rogu pomieszczenia

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...