Skocz do zawartości

POROTON-T 8 i POROTON-S 11


Recommended Posts

POROTON-T 8 i POROTON-S 11
Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim materiałem ? Jestem ciekaw, czy w Polsce można to gdzieś kupić, ile ewentualnie kosztuje.
Mam zamiar w przyszłym roku rozpocząć budowę, teraz jestem na etapie projektu i zastanawiam się na takim rozwiazaniem.
Proszę o rady.
Link do komentarza
Jakto nikt nie wpadł!!! Od dawna (17 lat) piszę o bezsensowności ocieplania ścian na zewnątrz, o konieczności izolowania od środka czyli zamknięciu izolacji podłogi i ściany. Lecz dopiero teraz ceny energii i ograniczenia emisji CO2 oraz odejście od centralnych systemów ogrzewania zmusiły producentów materiałów budowlanych do dopasowania się do wymogów. Przyznam, że już T-8 nie spełnia najnowszych norm. 0.1W/m2xK Podobnie jest z YTONGIEM czy SILKĄ proszę porównać www.xella.pl a www.xella.de
czy www.isover.pl a www.isover.se
Link do komentarza
[quote name='T. Brzęczkowski' post='12248' date='Jun 20 2007, 08:26']
Możesz dać stary poroterm stelaż i 30 cm wełny od środka + folia i np fermacell. Pięknie się sprawdza i obniża koszty budowy, Bo w domach izolowanych nie stosuje się centralnych systemów ogrzewania.





Wiem, że jest pan zwolennikiem izolacji (i wykonawcą), ale pomijając ten fakt i nie biorąc go na chwilę pod uwagę, jakie jest Pana zdanie w tej konkretnej sprawie:T8 lub T9.[i]

Konstrukcja wydaje mi sie kompromisem pomiędZy ocieplaniem a izolacją. Co Pan myśli?
Link do komentarza
Dlaczego kompromis? To normalna izolacja od środka, pozwala zamknąć izolację ściany ze styropianem w podłodze. Szczerze, to izolacja termiczna z punktu widzenia fizyki (proszę nie mylić z "fizyką" budowli) nie toleruje kompromisów, średnich, itp. Termos to izolacja, a częściowy termos, jest poprostu nieskuteczny.
Jedyna moja uwaga dotyczy izolacyjności. Od kilkunastu lat obracam się w tym temacie i mogę zapewnić , że 0.1W/m2xK nie jest przesadą i, tak już podają dyrektywyUE np BBR 2006 Rt 2000.... W/w wyrób ma 0.18W/m2xK, więc jeszcze bym go doizolował, oczywiście nie zapominając o minimum 30cm styropianu w podłodze. Pamiętajmy na ile lat budujemy dom, oraz popatrzmy na ceny nośników energii, ich tendencje wzrostowe, oraz skąd są:
ceny z 1996 m3 gazu - 0.40zł litr oleju opałowego 0.60 zł kWh prędu 0.25 zł.
jeżeli tendencja się utrzyma a przyrost zapewnie będzie wyższy to za 10 lat ciężko będzie utrzymać domy zużywające powyżej 40kwh/m2 rocznie .
Link do komentarza
Są jeszcze inne rozwiązania, które mnie interesują, np. system Fortis JS łódzkiej firmy Sukiennik [www.sukiennik.pl], lub Leier. Co sądzicie o podobnych rozwiązaniach w keramzycie.
BRAMERA proszę o podesłanie na priv informacji o porotonie, które udało się znaleźć.
Link do komentarza
Cytat

Są jeszcze inne rozwiązania, które mnie interesują, np. system Fortis JS łódzkiej firmy Sukiennik [www.sukiennik.pl], lub Leier. Co sądzicie o podobnych rozwiązaniach w keramzycie.
BRAMERA proszę o podesłanie na priv informacji o porotonie, które udało się znaleźć.




Tu masz kolego stronke niemiecką z tą cegłą

http://www.schlagmann.de/kontakt/profi.html

ale na południu Polski mozna ją zamówić, cena będzie chyba niższa nawet. W tej chwili materiału na "surowy" w bród, i ceny nie ida w górę, szkoda, że nie chcą ruszyć w DÓŁ.

Ciężko będzie, oj ciężko, ale cóż...

Chyba lepiej ze zwykłego suporka albo maxa postawic i zainwestować w izolację fundamentu i grubsze ocieplenie dać + reku.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
witam,
jesli niema pan zamiaru zadnych mebli ani karniszy do sciany przymocowywac to polecam panu t9. To jest bardzo dobra cegla poniewaz utrzymuje cieplo. T9 ma tez swoje wady: trzeba odpowiednich fachowcow ktorzy sie na tym znaja ( t9 niemozna uszkodzic- po uszkodzeniu wypada to wypelnienie ktore jest w cegle t9 i wtedy nieutrzymuje ona ciepla), po drugie jest t9 bardzo trudna w wykonaniu i nabyciu.
Lepiej jest kupic normalna cegle w ktora kazdy gwozdz wejdzie i nietrzeba sie obawiac ze mozna cegle uszkodzic. W przypadku normalnej cegly mozna tez kazdego muraza zamuwic. Normalna cegla nieutrzymuje tak dobrze ciepla jak t9 ale takze normalna cegla nieposiada chemii (t9 posiada chemiczne substancje).
Mam nadzieje ze moglem Panstwu pomoc
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...