Skocz do zawartości

Dom Bezpieczny z pracowni Roberta Koniecznego. Dlaczego i jak powstał?


Recommended Posts

Projekt budynku, który prezentujemy, powstał na indywidualne zamówienie w pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego – to jeden z bardziej znanych i często nagradzanych polskich architektów. Jego Dom Aatrialny w 2006 r. w konkursie World Architecture News uznano za najlepszy dom na świecie.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/23683-dom-bezpieczny-z-pracowni-roberta-koniecznego-dlaczego-i-jak-powstal

Link do komentarza
Gość gość
To nie jest na nasze czasy. Widok od środka niezły ale zimą musi być strasznie przygnębiający dla wracających do takiego domu, i do tego te mury- brrr.
Link do komentarza
Gość Lubomir Petrów Pahuta
Urządzić sobie życie by być dożywotnim więźniem? I jeszcze za własne pieniądze budować sobie więzienie? Jeśli będą chcieli mnie dopaść to i tak dopadną. A co z rodziną? A ile jeszcze osób trzeba by "twierdzę" obronić? A może jednak lepiej było by 200m pod ziemią?
Link do komentarza

B. dobry projekt -  świeży, nowatorski i futurystyczny. Oglądnąłem inne fotki - z różnych stron - naprawdę dobre!

Gdy zamknięty - zimny, twardy i odpychający. Tak jak w założeniu. Gdy otwarty - nowoczesny, prześwietlony, ładny bryłowo, rzeźbiarski. Super. Dom z ekspresją.

Architekt miał szczęście, że miał takiego inwestora - i odwrotnie.

Nie zgadzam się z gatkami o więzieniu, fobiach itp dyrdymałach. Idiotyzmy. To dlaczego nie krytykujecie, jak wokoł pierwszego lepszego polityka uwija się ochrona!?

Architekt i inwestor zbudowali rezydencję stylową, warowną (jeżeli ktoś wyżej mowi o zamku) i na potrzeby inwestora. I nie ma w niej krzty kiczu - tak często obecnego w rezydencjach. Czegóż chcieć więcej?

6 godzin temu, Elfir napisał:

Zawsze mnie zastanawiało czy inwestor jest człowiekiem z paranoją i manią prześladowczą czy faktycznie kimś tak wpływowym i bogatym, że ma samych wrogów?

Nie wiem, czy ma wrogow - na pewno ma teraz rzeszę zazdrośników.

A dla mnie jest człowiekiem z fantazją, wyczuciem architektury i czasu, z gestem i myślę, że lubi taka powieść "20 000  mil podmorskiej żeglugi" Verne'a. Ja jestem pod wrażeniem! :14_relaxed: 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 minuty temu, zenek napisał:

........

A dla mnie jest człowiekiem z fantazją, wyczuciem architektury i czasu, z gestem i myślę, że lubi taka powieść "200 tys mil podmorskiej żeglugi" Verne'a. Ja jestem pod wrażeniem! :14_relaxed: 

znasz się an tym jak na Verne, zawyżyłeś o jakieś 180 000 mil, czyli letko licząc o 900%?

ot cały ty :zalamka:

Link do komentarza
Gość stach

zenku, nie poprawiłeś przy edycji swojego postu tych gatków o więzieniu, fobiach itp dyrdymałach... I prowadzisz gadki o super parze inwestor-projektant...

A może gatki ci w głowie :zalamka:

Najlepszy jest ten plac przedwejściowy - wpuścić gościa dalej, czy wezwać policję i ochronę... Powinna się tam znaleźć ławeczka, żeby gość w czasie oceny sytuacji przez gospodarza nie musiał stać...

Link do komentarza
50 minut temu, stach napisał:

zenku, nie poprawiłeś przy edycji swojego postu tych gatków o więzieniu, fobiach itp dyrdymałach... I prowadzisz gadki o super parze inwestor-projektant...

Serio podoba mi się ten dom. 

 

50 minut temu, stach napisał:

Najlepszy jest ten plac przedwejściowy - wpuścić gościa dalej, czy wezwać policję i ochronę...

Lepsze to, niż wylatujący z nienacka pies łapiący cię za nogę, czy tyłek

Poza tym wiesz - czasy się zmienily - moja znajoma (teraz już emerytka) jak za komuny musiała pójsc do ministra, to dała portierowi stówę (te czerwoną) w ministerstwie, żeby jej pokazał, który to, bo go nie znała i portier jej pokazał i załatwiła to co chciała - teraz zapewne by jej nie wpuściła ochrona do budynku, a gdyby jej sie udało wejść niepostrzeżenie, to w chwili podejścia do ministra by leżała na ziemi z ochraniarzami na górze.

Ale bbudzi we mnie wątpliwość ten plac w momencie popsucia się maszynerii i nie wpuszczenia właściciela :14_relaxed:

Link do komentarza
Gość mhtyl
18 minut temu, zenek napisał:

 

Poza tym wiesz - czasy się zmienily - moja znajoma (teraz już emerytka) jak za komuny musiała pójsc do ministra, to dała portierowi stówę (te czerwoną) w ministerstwie, żeby jej pokazał, który to, bo go nie znała i portier jej pokazał i załatwiła to co chciała -

:takaemotka: Wiesz jak humor poprawić. Czy aby nie grali tego w Alternatywy 4?:hahaha2:

Link do komentarza
1 godzinę temu, MrTomo napisał:

O

Zobacz Zenek tutaj, a i "znajdź 10 różnic" :icon_biggrin:

wilczy-szaniec

No to mogłeś go wkleić - ja to zrobię: :14_relaxed: To WILCZY SZANIEC

0.jpg.d650d228a748ce67bfa385f312468cfb.jpg

----------------------------------------------------------------------------------

A NIŻEJ BEZPIECZNY DOM  

a tu masz różnice: jeszcze nieduże - zamknięty jest zimny i odpychający - bunkier 

1.jpg.ad56d5562426e7f8480d0d4c4f5235d3.jpg

ale tu dziesiątki różnic na każdej fotce:

2.jpg.e776f421506b00f17a3c6a154b3f2851.jpg

3.jpg.c2a6397171f060bf234bdde685cfd9b9.jpg

4.jpg.e39ec4b831623001b3893e4ad6d43346.jpg

5.jpg.4cb6a3b0407ab8c236d2c131ebd3d01c.jpg

6.jpg.08a60dfdb97c0ff0ed820d38b543bfa2.jpg

7.jpg.0a63b77dbf2d6618bc0961430fe200dd.jpg8.jpg.ded8422b20ad8c7f814260aad0826721.jpg

To naprawdę fajny pomysł i dobra architektura.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 minuty temu, MrTomo napisał:

 

Tak myślałem, że potraktujesz to na poważnie.. to o tych różnicach

 

Zadziwiasz szybkością - szybciej niż te nunczaki :14_relaxed:  a serio - przecież napisałem - ma dwie rożne twarze ten budynek - i to jest też dobry pomysł 

ten temat nie jest w kategorii powagi - raczej wymiany wrażeń

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 29.05.2017 o 08:43, Budujemy Dom - działka i dom napisał:

Drobna uwaga do zdjęć wklejonych przez Zenka - czwarte (licząc od dołu) przedstawia nie Dom Bezpieczny, a Dom Aatrialny.

No to sorry - też ładny - niestety były pomieszane

Prośba do Redakcji o usunięcie tej fotki, chyba że mi napiszesz, jak to zrobić

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...