Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Izolacja płaskiego dachu: jak to zrobić i jakich materiałów najlepiej użyć do ocieplenia?


Recommended Posts

Mam dom z płaskim dachem i muszę naprawić nieszczelne pokrycie z papy. Chciałbym też ocieplić dach, najchętniej bez zrywania starego pokrycia. Jak to zrobić i jakiego materiału najlepiej użyć do ocieplenia?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/porady/16320-izolacja-plaskiego-dachu-jak-to-zrobic-i-jakich-materialow-najlepiej-uzyc-do-ocieplenia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolll

Jakbym miał coś polecać do izolacji dachu to na pewno gumę natryskową. Świetna sprawa, wychodzi to taniej niż ściąganie starej papy i nakładanie nowej. Można natrysk zrobić prosto na starą papę, to się ze sobą dobrze wulkanizuje.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję papę zgrzewalną - sprawdziłem - od kilku lat działa bez zarzutu. Najpierw jednak trzeba przeciąć wszystkie pęcherze, wieksze nierówności wyrównać, zaimpregnować powierzchnię,

Ja zastosowałem papę  Icopal, chyba tak się nazywała. Ale są inne też. Ważne jest solidne klejenie papy, dokładne - ale odpowiednie instrukcje, nawet video, są zwykle na stronach firmowych. Potem można też pomalować papę odpowiednią powłoką, która przedłuża trwałość krycia. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...

Warto również zwrócić uwagę na izolacje dachu z wełny mineralnej np. skalnej HARDROCK MAX https://www.rockwool.pl/produkty/hardrock-max/  czy MONROCK MAX E https://www.rockwool.pl/produkty/monrock-max-e . Dodatkowo aby dachowi płaskiemu nadać odpowiedni spadek można zastosować system płyt spadkowych i kontrspadkowych ROCKFALL https://www.rockwool.pl/produkty/rockfall-sp/ , który umożliwia odprowadzenie wody opadowej do dowolnego miejsca na dachu czy tez rur spustowych. 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...