Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Projekt ogrodzenia i rozmieszczenie elementów, które mają być wbudowane w słupki lub murki trzeba skonsultować z projektantem i/lub wykonawcą ogrodzenia. Zarówno ogrodzenie, jak i instalacje elektryczne czy audio-wizualne muszą być wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Poniżej kilka inspiracji.

GORC DE LUXE - stalowy (15).JPG

GORC DE LUXE - piryt (3).JPG

GORC DE LUXE - piryt (30).JPG

GORC DE LUXE - piryt (96).jpg

GORC DE LUXE - piryt (210).JPG

GORC DE LUXE - piaskowy (56).JPG

GORC DE LUXE - onyx (27).JPG

GORC DE LUXE - onyx (80).JPG

GORC DE LUXE - lawa (8).jpg

GORC DE LUXE - (54).JPG

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • No własnie piszą, że może być nawet gorzej. Bo decyzja obowiązuje obydwie strony, a jeśli jej nie ma, urząd zawsze może coś wymyślać.
  • Zauważyłem, że często zdarza się, że nikt nie pomyślał o wodzie z rynien, tak jak między innymi w tym w artykule. Zauważyłem też, że w całkiem nowych budynkach rura od rynny jest wypuszczona np koło ściany. Jeden z moich klientów ma nowy hotel, oddany 3 lata temu i z rynny leje się woda obok drzwi restauracji. Według mnie odprowadzenie wody z rynny to jest podstawa. Zabezbiecza się budynek przed wigocią i wodami gruntowymi, a równocześnie podlewa się go wodą z rynny. Na Słowacji to jest podobno standart, jechaliśmy akurat w mocnym deszczu i z każdego dachu lało się jak z wiadra. Rynna była wypuszczona pół metra z dachu bez żadnej rury. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • Można budować 70m2 na zgłoszenie ale jeśli chodzi o dokumentacje i nadzór większych różnic nie ma.
  • Wodę z drenażu zbiorę do studni 5.5m głębokości, stamtąd pompa i do " burzówki ", na tej samej zasadzie działa to teraz, tylko że bez drenażu a sama studnia zbiera wodę z gruntu. Gdybym się uparł mógłbym i z całego budynku zrobić to od razu do burzówki, jednak jest ona kawałek ode mnie i jeżeli pomoże zrobienie tylko części z przodu budynku to nie będę tego przeciągał taki kawał. Dziękuję za artykuł w wolnym czasie przeczytam.
  • Drenaż opaskowy lub studnia chłonna, ale woda z tej studni musi być odprowadzona poza obrys budynku. Żeby obniżyć faktycznie lustro wody pod posadzką w piwnicy musisz chyba wokół domu kilkanaście studni zrobić. To tak żartem bo leje depresyjne powstają na większych obszarach i są spowodowane np. budową ujęcia wody o dużym zapotrzebowaniu. Nie proś o opady na zamówienie bo jeszcze będziesz musiał wiadrami wylewać :).  Nie będę się dalej rozwodził nad złożonymi zagadnieniami geotechnicznymi. Odsyłam do lektury artykułu.-> https://www.geotest.pl/poradnik/zabezpieczanie-przed-woda-gruntowa i drugi artykuł "pisany dla Ciebie" Wilgoć w piwnicy https://www.geotest.pl/poradnik/wilgoc-w-piwnicy
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...