Skocz do zawartości

Pszczoły chronią przed włamaniem


Recommended Posts

Dnia 20.05.2017 o 18:30, zenek napisał:

Moj znajomy ma ule z pszczołami na balkonie - też dobre przyjęcie dla złodzieja 

Oooooo ! to jest mocne.. :-)

Ale znam i takich, którzy po prostu mieszkają z teściami.. a przede wszystkim z teściową ( nie wiem czemu z balkonem mi się skojarzyło..) :-)

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

 

Ule z pszczołami na balkonie to tylko wymysł kogoś kto nie ma pojęcia o tym co pisze. 

 

Nieprawda - nie wymysł - to fakt - mój znajomy tak miał jeszcze jakieś 10 lat temu na osiedlu w Krakowie - oczywiście nie pod kątem złodziei, tylko tak sobie zrobił - facet należał wtedy do związku pszczelarzy - i tak sobie wymyślił :14_relaxed:

"Hodowla pszczół w miastach, nawet na balkonie czy w ogrodzie na dachu, staje się coraz popularniejsza we Włoszech. Wystarczy zainwestować około 400 euro, by rocznie uzyskać nawet 10 kilogramów miodu."

Poczytaj, mhtylu - z linka:

http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/ule-na-balkonie-i-miejska-hodowla-pszczol-coraz-popularniejsze,123911.html

http://dobrewiadomosci.net.pl/10580-ule-wyrastaja-na-balkonach-dachach-i-w-ogrodach-jednym-slowem-pszczoly-skradly-wloskie-serca/

A w Warszawie na dachach wysokich budynkach montuję pasieki.

Jak widzisz mój znajomy pszczelarz nie tylko miał pojęcie, ale może i był prekursorem :14_relaxed:

Aha - ja mialem na balkonie (z boku) szerszenie - zrobiły sobie gniazdo w poskładanych tam uszkodzonych płytach styropianowych - no i nie miałem serca ich wyrzucić do końca sezonu  potem same poszły . Jedyne co -  to nie pozwalały sie zbliżyć bliżej niż na ok 2 m. Gniazdo potem podarowałem Akademii Rolniczej, ale fotki zrobiłem :14_relaxed: 

Szerszenie to piękne i inteligentne zwierzaki, ale trzeba uważać :yahoo:

 

6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

o fosie jeszcze zapomnieliście i moście zwodzonym:)

O - miła Pani - o tym marzę u siebie (bynajmniej nie ze względu na bandziorów) - niestety nie mam czym zasilić, bo Wisła daleko, a poza tym to wylęgarnia komarów niestety takie stojace bajoro :yahoo:

Link do komentarza

Odbiegając od tematu okien. Pszczoły w miastach produkują miód bez metali ciężkich. Czyż to nie cudowna destylacja.

Wracając do okien i zabezpieczeń antywłamaniowych.

Wszelkie zabezpieczenia antywłamaniowe mają sens tylko wtedy, gdy pomyślimy o każdym miejscu, którym może ostać się intruz. Zabezpieczenia po omacku to tylko placebo. To już lepiej wykupi abonament w agencji ochrony + dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży.

Link do komentarza
Gość mhtyl
10 godzin temu, zenek napisał:

Nieprawda - nie wymysł - to fakt - mój znajomy tak miał jeszcze jakieś 10 lat temu na osiedlu w Krakowie - oczywiście nie pod kątem złodziei, tylko tak sobie zrobił - facet należał wtedy do związku pszczelarzy - i tak sobie wymyślił :14_relaxed:

 

 

Pszczoły na balkonie to jedna wielka bujda, a to że ktoś miał czy ma to niech się tylko cieszy, że nieświadomi sąsiedzi tego nie zgłoszą do odpowiednich władz albo na jego szczęście nikogo pszczoły nie pożądliły bo by mu miodu na odszkodowania brakło. Druga kwestia to pozyskiwanie nektaru na miód w mieście i to jeszcze między blokowiskami,skąd? od sąsiada z kwiatka którego trzyma w doniczce na balkonie? 

I kolejne  stwierdzenie, nie wiesz wszystkiemu co piszą bo gdybyś miał trochę wiedzy na temat hodowli pszczół to takie artykuły brałbyś z przymrużeniem oka a nie na serio.

10 godzin temu, zenek napisał:

 

Aha - ja mialem na balkonie (z boku) szerszenie - zrobiły sobie gniazdo w poskładanych tam uszkodzonych płytach styropianowych - no i nie miałem serca ich wyrzucić do końca sezonu  potem same poszły . Jedyne co -  to nie pozwalały sie zbliżyć bliżej niż na ok 2 m. Gniazdo potem podarowałem Akademii Rolniczej, ale fotki zrobiłem :14_relaxed: 

Szerszenie to piękne i inteligentne zwierzaki, ale trzeba uważać :yahoo:

 

 

Ja pierd... e zaczynasz znowu wypisywać takie bzdury że ręce opadają, a to że szerszenie są zwierzętami to chyba na Akademii Rolniczej Ci to powiedzieli:takaemotka:

Link do komentarza
5 godzin temu, mhtyl napisał:

gdybyś miał trochę wiedzy na temat hodowli pszczół

haha - trochę mam - mam dyplom czeladnika - :14_relaxed: - i na emeryturce zrobię sobie kilka uli

5 godzin temu, mhtyl napisał:

zaczynasz znowu wypisywać takie bzdury że ręce opadają, a to że szerszenie są zwierzętami to chyba na Akademii Rolniczej Ci to powiedzieli

hihi - cyt. ze sciągi/biologia

"Organizmy podzielimy na królestwa. W każdym królestwie są organizmy o wspólnych cechach. Wydzielono 5 królestw. Zwierzęta , Rośliny , Grzyby , Bakterie i Prosity.
Zwierzęta podzielimy na bezkręgowce i kręgowce. Zwierzęta oddychają , wydalają , reaguja na bodzce , rozmanażają się płciowo , są wielokomórkowe i odżywiają się cudzożywnie dlatego są zwierzętami. "

Jak widzisz - ja i ty mamy wiele wspólnego z szerszeniami (poza wojowniczością) .

A o szerszeniach na moim balkonie to prawda.

I jeszcze :14_relaxed: - moja mama przyniosła parę lat temu z ogrodu wyjątkowo dużego szerszenia - na wiosnę zwykle taki pojawia się i szuka miejsca na gniazdo, może to był ten. Był osłabiony - mama dała mu cukru roztopionego w wodzie - posiedział na stole pod balkonem w cieniu jakiś czas, potem poleciał. Przez jakiś czas, gdy mama wychodziła do ogrodu - odwiedzał ją, siadał na jakiejś bliskiej gałęzi, latał blisko - ale nie atakował.

5 godzin temu, mhtyl napisał:

niech się tylko cieszy, że nieświadomi sąsiedzi tego nie zgłoszą do odpowiednich władz albo na jego szczęście nikogo pszczoły nie pożądliły

1. Przecież nie udowodnisz, czyje pszczoły cię użądliły

2. Facet miał własny dom i ogród - więc w czym rzecz?

3. Jeszcze raz - w W-wie są pasieki na wysokościowcach - sądzisz że nielegalnie?

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

nie wyobrażam sobie by mój sąsiad hodował na balkonie pszczoły

w bloku ja też nie, ani grilla

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, zenek napisał:

haha - trochę mam - mam dyplom czeladnika - :14_relaxed: - i na emeryturce zrobię sobie kilka uli

hihi - cyt. ze sciągi/biologia

"Organizmy podzielimy na królestwa. W każdym królestwie są organizmy o wspólnych cechach. Wydzielono 5 królestw. Zwierzęta , Rośliny , Grzyby , Bakterie i Prosity.
Zwierzęta podzielimy na bezkręgowce i kręgowce. Zwierzęta oddychają , wydalają , reaguja na bodzce , rozmanażają się płciowo , są wielokomórkowe i odżywiają się cudzożywnie dlatego są zwierzętami. "

 

Nie wiem skąd te ściągi bierzesz ale ja pamiętam jeszcze z podstawówki, że szerszenie, osy itp to owady.

Cytat

Szerszeń europejski (Vespa crabro), szerszeń groźny[2], zwykle nazywany szerszeniem[3][4] – gatunek owada zrodziny osowatych (Vespidae), z grupy żądłówek, największy z osowatych występujących w Europie Środkowej, pospolity na terenie całej Polski, zwłaszcza w pobliżu terenów zamieszkiwanych przez ludzi. Żywi się owadami, owocami oraz sokami niektórych drzew. Jego użądlenie może być niebezpieczne dla osób uczulonych na jad owadów błonkoskrzydłych. Jestgatunkiem typowym rodzaju Vespa.

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

 

A o szerszeniach na moim balkonie to prawda.

 

Tego akurat nie zarzucałem Ci że to nieprawda.

1 godzinę temu, zenek napisał:

 

2. Facet miał własny dom i ogród - więc w czym rzecz?

 

 

Dnia 20.05.2017 o 18:30, zenek napisał:

 

Moj znajomy ma ule z pszczołami na balkonie - też dobre przyjęcie dla złodzieja 

 

17 godzin temu, zenek napisał:

Nieprawda - nie wymysł - to fakt - mój znajomy tak miał jeszcze jakieś 10 lat temu na osiedlu w Krakowie - oczywiście nie pod kątem złodziei, tylko tak sobie zrobił - facet należał wtedy do związku pszczelarzy - i tak sobie wymyślił :14_relaxed:

 

Teraz miał ogród a przedtem na balkonie na osiedlu, zlituj się proszę bo nie sposób ścierpieć takich Twoich wywodów.

Link do komentarza
4 godziny temu, mhtyl napisał:

Nie wiem skąd te ściągi bierzesz ale ja pamiętam jeszcze z podstawówki, że szerszenie, osy itp to owady.

Owady to też zwierzęta.

linki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Owady

https://pl.wikipedia.org/wiki/Owady

http://natura.wm.pl/zwierzeta/59/Pszczola

4 godziny temu, mhtyl napisał:

Teraz miał ogród a przedtem na balkonie na osiedlu, zlituj się proszę bo nie sposób ścierpieć takich Twoich wywodów.

Miał (ma?) domek z balkonem i ogród na osiedlu domów jednorodzinnych. I w tym ogródku i na balkonie miał(ma?) kilkanascie uli .

Link do komentarza
Dnia 23.05.2017 o 10:10, mhtyl napisał:

Pszczoły na balkonie to jedna wielka bujda, a to że ktoś miał czy ma to niech się tylko cieszy, że nieświadomi sąsiedzi tego nie zgłoszą do odpowiednich władz

 

Dnia 23.05.2017 o 13:31, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

nie wyobrażam sobie by mój sąsiad hodował na balkonie pszczoły

To patrzcie: :yahoo:

"Na dachu jednego z najbardziej znanych polskich teatrów – Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – staną dwa ule. Miód, który pszczoły w nich wytworzą, najprawdopodobniej posłuży jako prezent dla sympatyków i gości teatru. (http://www.tvn24.pl)"

http://www.tvn24.pl/krakow,50/krakow-dwa-ule-stana-na-dachu-teatru-im-slowackiego,741280.html

a dziś  Dziennik Polski podał, że stanęły dwa ule na Balkonie Teatru Słowackiego w Krakowie - w samym środku Starego Miasta!!! Wzorem takich metropolii jak Paryż!

Wiwat zenek - wiwat pszczoły - wiwat teatr -   u ha ha!!! :fahne2_pl:

Dnia 23.05.2017 o 10:10, mhtyl napisał:

Pszczoły na balkonie to jedna wielka bujda, a to że ktoś miał czy ma to niech się tylko cieszy, że nieświadomi sąsiedzi tego nie zgłoszą do odpowiednich władz

 

Dnia 23.05.2017 o 13:31, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

nie wyobrażam sobie by mój sąsiad hodował na balkonie pszczoły

To patrzcie: :yahoo:

"Na dachu jednego z najbardziej znanych polskich teatrów – Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – staną dwa ule. Miód, który pszczoły w nich wytworzą, najprawdopodobniej posłuży jako prezent dla sympatyków i gości teatru. (http://www.tvn24.pl)"

http://www.tvn24.pl/krakow,50/krakow-dwa-ule-stana-na-dachu-teatru-im-slowackiego,741280.html

a dziś  Dziennik Polski podał, że stanęły dwa ule na Balkonie Teatru Słowackiego w Krakowie - w samym środku Starego Miasta!!! Wzorem takich metropolii jak Paryż!

Wiwat zenek - wiwat pszczoły - wiwat teatr -   u ha ha!!! :fahne2_pl:

221491563176.thumb.JPG.cad98150a72f52dab2d60695cf9bc068.JPG

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/krakowski-teatr-domem-dla-pszczol-na-dachu-pojawia-sie-trzy-ule_19691.html

Link do komentarza
Gość mhtyl

Te wystawianie uli na dachu to ma tyle wspólnego z hodowlą pszczół co Twoje ostatnie porady w temacie wentylacji łazienki. To nie jest żadna hodowla, to jest lans. Ktoś kto wie ile trzeba trudu i wiedzy o sprzęcie nie wspomnę aby trzymać pszczoły i pozyskiwać miód ten by takich głupot nie powielał.

Link do komentarza
31 minut temu, mhtyl napisał:

Te wystawianie uli na dachu to ma tyle wspólnego z hodowlą pszczół co Twoje ostatnie porady w temacie wentylacji łazienki. To nie jest żadna hodowla, to jest lans. Ktoś kto wie ile trzeba trudu i wiedzy o sprzęcie nie wspomnę aby trzymać pszczoły i pozyskiwać miód ten by takich głupot nie powielał.

Te ule wystawili pszczelarze z koła pszczelarskiego z Alwerni. Owszem to lans, ale też udowodnienie, że można. Przecież nikt ci nie każe stawiać uli na dachu - ale pozwól im to zrobić.

A z łazienką nie ma to nic wspólnego. Ona jest w innym temacie :14_relaxed:

Link do komentarza
Gość mhtyl

Dla mnie to oni mogą na goło latać po tym dachu z tymi pszczołami, mi to wisi i nikomu nic nie zabraniam, chodzi mi tylko o sam fakt wypisywania bzdur i pokazywanie tego wszystkim.

Link do komentarza
44 minuty temu, mhtyl napisał:

Dla mnie to oni mogą na goło latać po tym dachu z tymi pszczołami,

O nie - tylko nie na goło - bo by siali zgorszenie dla wycieczek szkolnych na Plantach  :14_relaxed:

No chyba że to będą pszczelarki - uczące się zawodu - znaczy młode. I to by była piękna promocja tego starego i wspaniałego zajęcia - choć wyobraź sobie, ze jeszcze piękniej by wyglądały w dzikim ogrodze czy borze - jak nimfy leśne...

choć na teatrze będą jak boginie greckie - super - i do tego bzykające pszczoły :yahoo:

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://krakow.onet.pl/krakow-mini-pasieki-powstana-na-dachach-budynkow-miejskich/bvevyn6

dzisiaj 06:56 PAP

Kraków: mini pasieki powstaną na dachach budynków miejskich

Na dachach kilkunastu budynków krakowskich instytucji miejskich powstaną niewielkie pasieki, którymi będą się opiekować wykwalifikowani pszczelarze. W przyszłości miód z własnych pasiek ma się stać produktem promującym Kraków.

Jak poinformował wczoraj zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, miejskie pasieki będą powstawać w ramach projektu "Pasieka Kraków". Urząd miasta przygotował specjalny regulamin dotyczący organizowania takich pasiek na dachach, który został uchwalony w czerwcu przez radnych.

- Ma to być konkretny wkład Krakowa w ratowanie zagrożonego gatunku owadów, a przy okazji przyjazna środowisku promocja miasta - zaznaczył Kulig.

Projekt zakłada urządzenie pasiek na dachach 11 budynków w różnych miejscach miasta. Opiekować się nimi będą wykwalifikowani pszczelarze. W tym roku ule zostaną postawione na pięciu dachach: Nowohuckiego Centrum Kultury, Centrum Administracyjnego i Obsługi Mieszkańca przy ul. Kordylewskiego, Domu Erazma przy ul. 28 Lipca, Zarządu Budynków Komunalnych przy ul. Czerwieńskiego, Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Wielickiej.....Jak poinformowały władze Krakowa, w mieście zarejestrowanych jest 300 pszczelarzy. Wielu z nich prowadzi swoje pasieki na terenie stolicy Małopolski....Od zeszłego roku ule znajdują się na dachu Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej.....

Z kolei projekt zakładający urządzenie pasieki składającej się z trzech uli na dachu Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień został wybrany do realizacji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego Krakowa.

Link do komentarza
Cytat

Władze francuskiego lotniska w Lyonie postanowiły badać poziom zanieczyszczenia powietrza przy pomocy pszczół.

Pszczoły, a w zasadzie miód, który wytwarzają, jest doskonałym indykatorem zanieczyszczeń. Na roślinach, z których owady pobierają nektar i pyłki osadzają się wszystkie obecne powietrzu związki chemiczne, tak więc jeśli w powietrzu znajdują się toksyny, znajdziemy je też w plastrach miodu. 

Pomysł wykorzystania pszczół do pomiaru poziomu zanieczyszczeń wcale nie jest nowy. Część niemieckich lotnisk korzysta z ich pomocy już od lat 90. Oczywiście nie zaprzestano tradycyjnych metod monitoringu.

 30.09.2012. - ekologia.pl

I tym cudownym sposobem powietrze w Krakowie stało się czyste. :yahoo:

Miodzio - smacznego :wallbash:

Edytowano przez bajbaga
Źródło dopisałem (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, bajbaga napisał:

I tym cudownym sposobem powietrze w Krakowie stało się czyste. 

Uważasz, że jak pszczelarz wywozi pasiekę w pola - to one stają się czystsze, nie ma tam chemii, toksyn. Otóż są - niejednokrotnie bardziej toksyczne dla człowieka, niż te z atmosfery - i w większym stężeniu. Tych nie ma w mieście z oczywistych względów - braku oprysków.

Brak pszczół - to jest problem - dlaczego ich brak??? - tak samo os, szerszeni, trzmieli - to widzę w Krakowie, w okolicach zielonych. A przecież wcześniej było ich pełno - mimo pylenia huty Lenina, Skawiny i innych zakładów i kotłowni - nieporownanie większego, niż dziś. To jest problem - zakładanie pasiek w mieście temu nie pomoże.

Link do komentarza
Gość mhtyl
6 godzin temu, bajbaga napisał:

I tym cudownym sposobem powietrze w Krakowie stało się czyste. :yahoo:

Miodzio - smacznego :wallbash:

Moim zdaniem powinno się tych "pszczelarzy" podać do sądu za znęcaniem się nad pszczołami, bo więcej krzywdy im wyrządzają niż pożytku.

Ktoś kto ma pojęcie o pszczołach nie robił by takich głupot. Dlaczego ule wywozi się w pobliżu drzew, zbóż? ano po to aby pszczoły nie traciły energii na dostarczenie miodu i pyłku do ula. I dlaczego uli nie ustawia się w pobliżu ruchliwych dróg aby powracające pszczoły nie przelatywały nad drogą? ano po to aby nie ginęły ze zderzeniem się z pojazdami mechanicznymi.

Ale cóż, na głupotę ludzką nie ma siły, każdy sposób dobry aby się lansować.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

zbóż?

W pobliże zbóż - chyba nie - raczej rzepaku. I na łąki. I wywozi się je, żeby więcej mieć miodu - czyli zmusza się je do pracy.

Na Teatrze Słowackiego będą na Plantach czyli terenie zielonym ze starodrzewem. To tylko 2 ule - wystarczy im pożytku.

Ale rzeczywiście pewnie pszczoły są szczęśliwsze na obrzezu miasta lub na wsi. Jednak w czasie przewożenia zawodowej pasieki też sie mocno stresują niestety. 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

Widzisz jak mało wiesz o zbierasz głos w dyskusji o pszczołach o których wiedzę masz czysto teoretyczna i to jeszcze na bardzo lichym poziomie.

A rzepak to co to jest? warzywo? Znasz tylko rzepak, a gryka, a słonecznik, a gorczyca, a facelia i wiele jeszcze innych ziół uprawnych jak i roślin pastewnych.

Piszesz że pszczoły zmusza się do pracy a do czego się je hoduje? do ozdoby dachów w Krakowie?

Pszczoły przewozi się wieczorem czy w nocy i przy spełnieniu odpowiednich nie wygórowanych warunków, a stresa to one miałyby gdyby przeczytały to co o nich wypisujesz.

To może i krowy na dach wyprowadzić, są przecież  tzw zielone dachy i będzie mleko i jaki lans dla rolników.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

A rzepak to co to jest? warzywo?

No pewnie! :12_slight_smile:

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

a gryka, a słonecznik, a gorczyca, a facelia i wiele jeszcze innych ziół uprawnych jak i roślin pastewnych

No ale to nie zboża! :12_slight_smile:

A ty napisałeś:

6 godzin temu, mhtyl napisał:

Dlaczego ule wywozi się w pobliżu drzew, zbóż? ano po to aby pszczoły nie traciły energii na dostarczenie miodu i pyłku do ula

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

krowy na dach wyprowadzić

To by nie było głupie - przy odpowiedniej powierzchni dachu. Tam przynajmniej nie ma ołowiu w powietrzu. :takaemotka:

A w N Hucie, za PRL, na  początku to na balkonach trzymali prosiaki i kozy.

Żona Wyspiańskiego, wieśniaczka spod Krakowa - trzymała w kamienicy przy głównej ulicy Długiej w Krakowie kozę, żeby Stasiu miał świeże kozie mleko.   

To pół serio, pół żartem.

Natomiast w jednym masz a pewno rację - te pszczoły na dachach to trochę sztuka dla sztuki, a pszczole jest łatwiej nosić pyłek w poziomie, lub z góry w dół - niż odwrotnie.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...