Skocz do zawartości

Pytanie do Elfir


Gość Zielona trawa

Recommended Posts

Jedynym rozwiązaniem to wykopywanie kępek, najlepiej wycinać ostrym nożem (lub nożem do kopania szparagów).

To chyba jednoroczna trawa - głuchy owies lub miotła zbożowa.  Masz jakieś dzikie łąki w okolicy, skąd może się nasiewać?

Trochę za wysoko kosisz.

 

Czytam na forum ogrodniczym, że ta mieszanka traw jest bardzo trudna w utrzymaniu w dobrym stanie, bo łatwo się zachwaszcza (nie tworzy wystarczająco zbitej darni)

Link do komentarza
Gość Zielona trawa

Dzięki Elfir :)

Tak właśnie planowalem zrobić czyli wykopać te ciulstwo.Obok mam właśnie niezagosoodarowane działki i wszystko na nich jest także to jest ten winowajca.

Fotki akurat sprzed koszenia bo kosze na 3cm i ładny dywanik wychodzi. Czytałem że to ciężka trawa ale oprócz tego nie jest źle,kilka czy kilkanaście mniszkow się pojawia zawsze ale trawka ładna i faktycznie wolnorosnaca.

Link do komentarza
Gość mhtyl
5 godzin temu, Elfir napisał:

Przez to, że jest wolnorosnąca, kosi się rzadziej i przez to chwasty potrafią mocno wybujać.

Przy klasycznym trawniku częste koszenie ogranicza chwasty. 

Czy wolno czy szybko rosnąca to nie ma znaczenia czy chwasty są. Gdy trawa się zagęści to chwaty sama "zadusi" nawet ta wolno rosnąca. Chwasty pojawiają się zawsze zaraz po wysianiu trawy i w czasie jest pierwszego wzrostu, po roku od założenie trawnika chwastów nie powinno być. 

Link do komentarza
Gość Zielona trawa
28 minut temu, mhtyl napisał:

Czy wolno czy szybko rosnąca to nie ma znaczenia czy chwasty są. Gdy trawa się zagęści to chwaty sama "zadusi" nawet ta wolno rosnąca. Chwasty pojawiają się zawsze zaraz po wysianiu trawy i w czasie jest pierwszego wzrostu, po roku od założenie trawnika chwastów nie powinno być. 

Chyba,że tak jak Elfir pisała obok jest chwastorium a mam je z dwóch stron i to jest przyczyna. Trawnik ma 4 lata i przez pierwsze 2 lata było ok. Trawę mam gęstą Chwastów innych niż te kepki nie ma no i mlecz ale nie uciążliwy. Ostatnio wdala się koniczyna ale dam radę z nią. Kepki mnie wk....bo rosną znacznie szybciej niż trawa i wygląda to daremnie. Ale wykopie je w pi.... 

I nie ucz matki rodzić dzieci bo z tego co wiem Elfir mocno i długo siedzi w zieleninach :D

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, Zielona trawa napisał:

 

I nie ucz matki rodzić dzieci bo z tego co wiem Elfir mocno i długo siedzi w zieleninach :D

Co nie oznacza, że wszystko wie:icon_wink: bo człowiek uczy się cale życie i głupi umiera.B|

Link do komentarza
Gość Zielona trawa
9 minut temu, mhtyl napisał:

Co nie oznacza, że wszystko wie:icon_wink: bo człowiek uczy się cale życie i głupi umiera.B|

Akurat do Elfir mam pełne zaufanie ;) 

 

Siedząc np w trawach ileś tam lat w różnych warunkach wiesz już z automatu co gdzie i czemu.

 

Edytowano przez Zielona trawa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...