Skocz do zawartości

moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.


Recommended Posts

Powoli zaczyna się sezon na... komary, meszki i inne kąsające latawce.

Jak sobie radzicie z zabezpieczeniem domu przed ich inwazją. Czy macie moskitiery na wszystkich oknach, łącznie z balkonowymi?

Jakie rozwiązania polecacie?

Sami, przed sezonem, co roku mocujecie siatki, czy decydujecie się na systemowe moskitiery montowane razem z oknami?

Link do komentarza
Gość mhtyl

Nie wszędzie mam moskitiery ze względów oczywistych, np w kotłowni. Mam ramki wstawione i nie demontuje ich na zimę, jedynie jakich mi brakuje to moskitery do okna dachowego. ale mam już upatrzoną na jednym portalu ogłoszeniowym, tylko zamówić:icon_biggrin: Moi znajomi maja albo ramki albo w pakiecie z roletami zewnętrznymi. Co do siatek/moskiter przyklejanych po obwodzie na rzepy do ramy okiennej to nie polecam, miałem kiedyś i mogę stwierdzić że jest to produkt jednego użytku  tzw jednorazówa.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję moskitier.

Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.

 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 22.05.2017 o 16:51, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję markiz.

 

No nie inaczej:14_relaxed:

Mi osobiście markizy się nie podobają i nie widzę sensu montowania ich w domkach jednorodzinnych.

Dnia 22.05.2017 o 16:51, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

 

Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.

 

Rolety w upalne, słoneczne dni zasłania się aby nie przegrzewać pomieszczeń. Uważam, że warto przy zakupie rolet zewnętrznych od razu zamówić w pakiecie moskitery.

Link do komentarza
19 godzin temu, aru napisał:

głębokie...

no no

moskitier miało być:)

Fajnym rozwiązaniem, oprócz typowych moskitier ramkowych, nakładanych na profil okna, są modele rozwijane, działające podobnie jak rolety.

Ramkowe - mocuje się na stałe na cały letni sezon, rozwijane - w dowolnej chwili można zwinąć.

moskitiera-okienna-rolowana.jpg

na-allegro-2.jpg

Link do komentarza
Dnia 24.05.2017 o 09:24, Karyna napisał:

Trawa cytrynowa i kocimiętka na parapecie też będą jak znalazł :D Chociaż nie wiem czy mieszkańcy Mazur uznają to za wystarczające :)

Niestety rośliny te produkują zapach nieprzyjemny nie tylko dla komarów. Nie każdy jest w stanie wąchać całe lato takie cuda u siebie na parapecie. Moskitiera takiego poświęcenia nie wymaga:)

Link do komentarza

Czy ktoś z was przetestował te rady dotyczące roślin? :)

Bo to mity.

Oczywiście rośliny wydzielają olejki, które stężone, działają odstraszająco na owady.  Ale stężenie tych olejków w otwartej przestrzeni (pokój z uchylonym oknem, balkon, taras) jest śladowe. Musielibyście się natrzeć liśćmi i leżeć na polu takich roślin, by cokolwiek zadziałały. 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Te wkłady są kiepskie, w tym sensie, ze chemii mamy naokoło tyle że po co jeszcze więcej jej wdychać? My mamy  moskitiery od Never, siatka na aluminiowej ramie , łatwa  w montażu. Oprócz tej na okno mamy także od nich moskitiery na drzwi, bo w końcu zabezpieczenie samych okien nic nie da jak balkonem robale wlecą.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Moskitierę, choćby taką zakładaną na profil, warto zamontować w każdym pokoju na oknie, które się najczęściej otwiera. Ostatecznie można się skusić na siatki sprzedawane w supermarketach i samodzielnie "zamontować moskitierę", acz nie będzie ona zbytnio trwała.  Jeden sezon powinna wytrzymać.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Ja wysłałem swoją drugą połówkę na początku sezonu po moskitierę. Myślałem, że kupi gotowe już na wymiar. A tu niespodzianka bo dostałem kilka m b takiej białej siateczki (kupiona w sklepie z tkaninami), do tego kilka listewek, wkręty do drewna i małe zawiasiki :D Takim oto sposobem zrobiłem sobie sam moskitiery na wymiar okien (ten kto ma stare drewniane niewymiarowe zna ból). Tak teraz mam zamontowane je zamiast skrzydła wewnętrznego.

Link do komentarza
19 minut temu, Qworum napisał:

kilka m b takiej białej siateczki

A jak miałbyś siateeczkę ciemnoszarą, bądź czarną, to przy słońcu operującym na okno nie miałbyś "blasku" i miałbyś widok za okno... W pierwszej wersji też miałem białą moskitierę, ale szybko wymieniłem ją na czarną :icon_rolleyes:

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...