Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

DOROTKA / Dom na 5-kę


Recommended Posts

 • 2 tygodnie temu...
Fajny domek. odpisuję Ci choć ja wybrałam duzo mniejszy. Opisuję....bo chłowiek tak czeka na odpowiedź... icon_biggrin.gif
Śliczniuni, ale dla mnie osobiście zbyt duży biorąc pod uwagę zagospodarowanie poddasza a innej opcji sobie nie wyobrażam zważywszy na wykończenie dachu , balkon itp.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rysunek ładny. tylko nie podają klasy E....

Enerochłonny dom ( high-energy house - HEH) to budynek ocieplany, z centralnym systemem ogrzewania, z cyrkulacją wody użytkowej, zapotrzebowanie na ciepło powyzej 70kWh/m2 rocznie
Energooszczędny dom (low-energy house - LEH) to budynek, w którym roczne zapotrzebowanie na ciepło jest niższe od 70 kWh/m2. Kluczowymi cechami takich domów są dobra izolacja cieplna, zredukowane mostki cieplne, szczelność i kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła.

Pasywny dom (passive house - PH) to budynek, w którym zapotrzebowanie na ciepło jest tak niskie, że można zrezygnować z centralnego systemu grzewczego bez utraty komfortu. W przypadku Niemiec (a w przybliżeniu również Polski) oznacza to, że roczne zapotrzebowanie na ciepło jest niższe od 15 kWh/m2. Dzięki skutecznemu wykorzystaniu z energii elektrycznej, całkowite zapotrzebowanie na energię (wraz z energią elektryczną i ciepłą wodą) wynosi poniżej 40 kWh/m2.

Samowystarczalny dom (self-sufficient house - SSH) nie potrzebuje żadnych dostaw energii z zewnątrz, poza promieniowaniem słonecznym czy wiatrem.

....może dlatego, że nie mieści się nawet HEH-u....
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Energooszczędny dom (low-energy house - LEH) to budynek, w którym roczne zapotrzebowanie na ciepło jest niższe od 70 kWh/m2. Kluczowymi cechami takich domów są dobra izolacja cieplna, zredukowane mostki cieplne, szczelność i kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła.Doprowadzę go do tego stanu. Postaram się. Też wolę wydać na budowę trochę więcej (w końcu nazywa się to inwestycja!!!) lecz z głową i rozwagą, a nie niepotrzebnie, ażeby potem płacić mniejsze rachunki.

Uważam, że domy pasywne to bardzo dobra inwestycja, na pewno będą bardzo oszczędne, tylko taki z nimi problem, że trzeba miec odpowiednią działkę koniecznie z wejściem od północy, żeby południe oświetlało słoneczko, a tam dużo okien na ogród. Jak się ma działkę z wejściem od południa ciężko znaleźć odpowiedni projekkt w ogóle, nie tylko pasywny, bo ten odpada zupełnie. Poza tym wg. mnie dom musi jakoś wyglądać, musi spełniać choc troszkę Twoje wyobrażenia, marzenia.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
Witam,

Właśnie kupuje ten projekt i po kilku zmianach będzie dobrze. Super na działkę z wjazdem od południa, odpowiednio rozmieszczone pomieszczenia (salon i jadalnia nasłonecznione), taras na słońcu. Budowę rozpocznę w przyszłym roku.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 7 miesiące temu...
Jest już projekt Dorotka 2 z dachem dwuspadowym. Dla mnie dużo lepsze rozwiązanie, bo oprócz prostej konstrukcji, zyskuje się sporo powierzchni na poddaszu. Poza tym zgadzam się że to rewelacyjny projekt na działkę z wjazdem od południa.

Mam tylko wątpliwości czy nie będzie kłopotów z ogrzaniem domu. Pięknie wygląda przestrzeń salonu, ale pustka nad nim ma tez swoje wady? Czy macie jakieś doświadczenia?

A może ktoś zaczął już budowę Dorotki?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 11 miesiące temu...
Dorotka jest bardzo ładna na zewnątrz a po adaptacji wnętrza wadłóg mojego pomysłu adaptaci znacząco zmniejszy się metraż korytarzy zyskując miejsce na elemęty instalacji solarnej, cwu oraz CO. Chcąc uzyskać w miare energooszczędny dom zrezygnuje z wykuszy robiąc tym samym miejsce na solary...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
 • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • No właśnie w sedesie nie zauważyłem żadnego przecieku, ścianki są suche.    A co do powrotu wody z bojlera do spłuczki to chyba nie powinno tak być w ogóle?  Przed remontem taka sytuacja nie miała miejsca i tak samo nic dziwnego nie działo się z licznikiem. Czy ta może być jakoś ze sobą powiązane?    Może głupie pytania zadaję, ale obecny stan nie bardzo mi odpowiada i wolałbym żeby było tak jak przed.
  • Myślę że gdyby można było oddzielne lokum to byłoby super co do powiększenia jest jakaś myśl .... Zobaczymy co nowego się wyklaruje bo sytuacja jest bardzo dynamiczna hahaha. Powiem szczerze że ręce mi już opadają i szczerze trochę mam dość ale jak już powiedziałam A musi być B. Napisałam kolejnego maila do nadzoru budowlanego zanim cokolwiek zacznę robić chcę mieć pewność 💯 że nie podejmę złej decyzji. Najlepiej byłoby gdyby jakiś fachowiec spoglądał na to wszystko swoim okiem i nam doradził, bo co firma od dachów to inna opinia i tak masło maślane. W urzędach też nie lepiej jedni mówią jedno drudzy co innego i weź tu bądź mądry. Ale dach będzie tylko jaki i jak zrobiony tego jeszcze nie jestem pewna. Pozdrawiam serdecznie
  • Pewnie nie pobiera, bo gdyby pobierał to byś widział że jest ciepła. Pewnie jest gdzieś pobór wody, no cudów nie ma, zapewne na spłuczce w sedesie lekko cieknie. Może też być jakaś poduszka powietrzna w tym bojlerze i w innych częściach instalacji, no i po poborze wody może dobijać przez jakiś czas do pełnego ciśnienia, stąd może przez chwilę po zakręceniu wody jeszcze licznik się kręcić, ale to tylko przez chwilę a nie przez godzinę czy dłużej. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce gdy w instalacji też jest jakieś naczynie przeponowe, ale u Ciebie chyba takiego nie ma na instalacji. Tak więc nic tylko raczej delikatny przeciek w sedesie. Przyjrzyj się dokładnie czy nie leci cały czas woda.  
  • Rozumiem - ale przedstawiam opcję 
  • Przy zamkniętym zaworze głównym licznik stoi, wiadomo, ale spuszczając wodę spłuczka napełnia się wodą z bojlera. Przy odkręconym zaworze i braku jakiegokolwiek poboru wody widać, że licznik się obraca bardzo powoli. A czy przy otwartym zaworze pobiera też wódę z bojlera to nie potrafię stwierdzić. Licznik bije na plus.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...