Skocz do zawartości

YTONG 44 czy POROTHERM 44?


Recommended Posts

Przewidywane ceny nośników i emisja CO2 zmusi za najdalej pięć - siedem lat do norm takich jak np BBR 2005 RT2005 R2000..... Czyli 0.1W/m2 xK podłoga i ściana 0.08W/m2xk dach. Dodam , że normy i dyrektywy nie oznaczają, że tak trzeba, ale ze gorzej się robić nie powinno.
Przecież ściana ( jak i inne przegrody termiczne) nie mogą przy tych izolacjach "oddychać " bo będą mokre ( od oddychania jest skuteczna wentylacja), przecież sterowalne ogrzewanie wylkucza ocieplanie na zewnątrz. Przecież trzeba obniżyć koszty budowy i eksploatacji domów bo więcej ludzi było na nie stać!
Dom energooszczędny ( 70kWh/m2 rocznie "wszystko")to dom tańszy w budowie.
Link do komentarza
Nie bardzo sobie wyobrazam ocieplanie welna od srodka w moim przyszlym domu. Trzeba pewnie plyty GK zakladac zeby sciany mialy swoja twardosc, zeby mozna bylo cokolwiek powiesic na nich ( nie tylko w kuchni).
Przeciez ocieplenie z zewnatrz to oblozenie i np. tynk struktualny ot i wszystko, a co musi byc jeszcze dodane do izolacji od srodka?
Musze przyznac ze jestem sceptyczny do takich rozwiazan ze wspomnianych powodow, bo wiercac otwor pod obraz,szafke "wylazi mi welna spod spodu, jezeli sie myle prosze o opis tego bo na stronie podanej przez "T. Brzęczkowski" nie zauwazylem tego typu objasnien.Mysle ze przydadza sie i innym

Pzdr.
Link do komentarza
Obok mam kilka firm produkujących i montujących szafki. Montuje się je na profilach montażowych. W damach szkieletowych podobnie. Bez stelażu i fermacellu czy gk nie zabezpieczysz ściany przed wilgocią. Nie było problemu z wilgocią gdy ocieplałeś kilka centymetrów, ale teraz...!
A co do wyobraźni.... nie ma innej izolacji domu. No chyba, że tak jak "fizyk budowlany" uważasz, że "zimno wchodzi" , wtedy ścianę i fundament okładasz styropianem z zewnątrz. Ale wtedy nie "zejdziesz poniżej 120 kWh/m2 rocznie - wilgoć w ścianie obniżająca jej opór cieplny i odprowadzanie ciepła ze ściany do guntu>
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...