Skocz do zawartości

ogrzewanie podłogowe - posadzka przemysłowa


BAGI2

Recommended Posts

Witam

chciałbym wykonać podłogówkę wodną pod posadzką przemysłową 20cm na hali 200m2  , beton B25 z gruchy , zbrojenie rozproszone ( podbudowa chudziak 10cm +strodur 5cm)

stopy pod maszyny beda wydzielone ok 40 m2 .

czy to ma sens - jak sie zabezpeczyć aby nie pękało ( dylatacji - przy takiej powierzchni i tak zawsze muszą być ) jeszcze coś ? .

Link do komentarza
Gość mhtyl

Powiem jedno, na pewno posadzki przemysłowej betonem z gruchy nie zrobisz. Inwestujesz duże pieniądze na dużej powierzchni więc nie bądź żyła i wezwij fachowców od posadzek, zapłacisz ale będziesz miał pewność że Twoje pieniądze nie będą wyrzucone w błoto.

Link do komentarza
1 godzinę temu, BAGI2 napisał:

stopy pod maszyny beda wydzielone ok 40 m2 .

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

wezwij fachowców od posadzek

Też tak uważam i:

Dodałbym - fachowca do projektowania hali fabrycznej - piszesz o maszynach i wydzielonych fundamentach pod nimi

Ale jakie to maszyny, jakie powodują wibracje - mogą się przenosic na posadzkę - tam może być kwestia odpowiedniego wytłumienia tych wibracji i drgań -

Jest też kwestia odpowiedniej być może posadzki w zależności od rodzaju produkcji

potrzebny ci konkretny fachowiec projektant - a potem fachowy wykonawca(y) 

 

Link do komentarza

Mój projektant odwodzi mnie od tego pomysłu , posadzki ma wykonać firma  z 20 letnim doswiadczeniem - jest przeciwna. Stopy pod podnośniki samochodowe miejsca wydzielone .

Jak na razie wszystkich mam przeciw - czyżby aż tak było to trudne ?. 

Link do komentarza
2 godziny temu, BAGI2 napisał:

Jak na razie wszystkich mam przeciw - czyżby aż tak było to trudne ?. 

Dla fachowca - łatwizna.

Ale fachowiec musi mieć dostępną funkcję myślenie.

 

Ps. Ogrzewanie podłogowe (wodne) jest ogrzewaniem akumulacyjnym, co akurat w tym (opisywanym) przypadku może być wadą. Rozważ opcje ogrzewania nadmuchowego, bądź promiennikami podczerwieni.

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, BAGI2 napisał:

 

Jak na razie wszystkich mam przeciw - czyżby aż tak było to trudne ?. 

Trafiłeś na porządnych i uczciwych fachowców, bo inni tzw flachowcy zrobili by Ci jak chcesz i co chcesz wbrew sztuce budowlanej. Jak widzisz nie wszystko jest takie proste jak sobie założysz, do tego jeszcze trzeba dodać eksploatację a Ty chcesz dać podłogówkę, wiesz chyba jak wygląda posadzka z ogrzewaniem podłogowym, wiec chyba sam możesz sobie odpowiedzieć dlaczego to seneuda.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...