Skocz do zawartości

Paroizolacja a pręty wieszakowe


Recommended Posts

Witam,

Problem z płytą OSB rozwiązał się, wełnę wymieniłem także dzięki za pomoc z poprzedniego razu.


Nie mogłem znaleźć jednak podobnej sytuacji na forum - mianowicie muszę od jętek obniżyć sufit o prawie 50cm. Ocieplenie zrobione jest między jętkami (15cm) oraz tuż pod nimi (10cm) Isover Supermata. I tu nasuwa mi się pytanie - chciałbym paroizolację ułożyć zaraz za wełną (przed podwójnym rusztem stalowym). Ułatwiłoby mi to montaż dalszych części (np. prowadzenie kabli do lamp w suficie itp.). Czy jest dozwolona taka konstrukcja? Ewentualnie jak Wy drodzy forumowicze byście to rozwiązali? Musiałbym przecież tą paroizolację przekłuć prętami wieszakowymi. Czy można by było ja póżniej uszczelnić wokół tych prętów?

Wiem że tu zawsze służycie dobrą radą :)

Z góry dziękuję za wszystkie porady.
Pozdrawiam

Link do komentarza

Paroizolacja jak i każda izolacja powinna być ciągła. Producenci przewidzieli taśmy, które służą do łączenia "arkuszy" na spoinie nawet jeśli jest to na zakład, czasami na dachu też się może przytrafić "wpadka" i ktoś uszkodzi folię/membranę etc. Podobna rolę pełnią też specjalne taśmy paroizolacyjne stosowane do ciepłego montażu okien. Paroizolacja ma za zadanie chronić izolację termiczną przed wilgocią z wewnątrz.  Rozumiem, że chcesz docisną paroizolację rusztem do wełny???

 

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Teorię znam :)

Nie, nie - konstrukcja miałaby być trochę inna tzn. kolejno od jętek (między jętkami oczywiście wełna 15cm):

1. wełna 10cm
2. ruszt stalowy który "trzyma" wełnę (oczywiście jest też związana sznurkami)
3. paroizolacja

Lecz przez tą wełnę 10cm i paroizolację (pomiędzy pierwszym rusztem) miałyby przechodzić pręty wieszakowe i na nich zamontowana podwójna konstrukcja pod sufit podwieszany. Czyli między paroizolacją i pierwszym rusztem (który spełnia tylko zadanie podtrzymania wełny) byłaby przestrzeń około 35cm.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez bear1991 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...