Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Mieszkam w domu wybudowanym w 1997 roku z cegły. Wewnątrz ściany jest MAX, izolacja 2 x 3 cm styropian na zakładkę i modularna zewnątrz. Tynk pokrywa ściany z obu stron. Dwa lata temu wymieniłem ogrzewanie na gazowe i wymieniłem okna. Od tamtej pory myślę o dociepleniu domu z zewnątrz. Co zapytam wykonawców o poradę to mam inną odpowiedź. Jedni mówią, żeby tego nie robić a inni, że min. 10 cm styropianu. Proszę o opinię, bo nie mogę nigdzie znaleźć porady.Są domy z kamienia, pełnej cegły lub z izolacją powietrzną.

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Szanowny Panie,

ocieplenie ścian zewnętrznych budynku pozwoli ograniczyć koszty jego ogrzewania i pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania obiektu. To, jaki materiał ociepleniowy wybrać zależy m.in. od tego, jaki jest stan ścian zewnętrznych.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kompletnego systemy jednego producenta – dzięki temu wszystkie jego elementy będą do siebie dopasowane. Jeśli zdecyduje się Pan na ocieplenie ze styropianu lub wełny mineralnej, to polecam skorzystanie z oferty FOVEO TECH. Polecam kontakt z przedstawicielem tej marki . Dane kontaktowe można znaleźć pod adresem: https://www.foveotech.pl/kontakt/przedstawiciele

Pozdrawiam serdecznie
E-rzecznik Foveo Tech

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Opisywana przez Pana ściana wydaje się być już dostatecznie ciepła, jednak finalna decyzja o tym, czy stosować dodatkową warstwę zewnętrznej izolacji powinna być oparta na rzetelnej kalkulacji obecnego oporu cieplnego ściany i jej współczynnika przenikania ciepła U. Czy w ścianie jest dodatkowa pustka powietrzna? Jaki rodzaj styropianu miałby być zastosowany dodatkowo (o jakim współczynniku lambda)? Warto również pamiętać, że zbyt szczelne ściany i okna mogą w dalszym czasie wymagać wspomagania wentylacji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...