Skocz do zawartości

Różnice w kosztorysach


Recommended Posts

Witajcie!!!

Wiem , pewnie to  dla stałych bywalców oczywiste ale mimo wszystko zapytam>

Kiedy oglądam projekty domów  w w necie, koszty stanu surowego kształtują się  pomiędzy 150000 a 200000. Przeglądając Forum wychodzi na to że wiekszość z Was zamkneła stan surowy poniżej 100000, to różnica o 100 %.   Im człowiek więcej czyta tym ma większy mętlik w głowie haha.

Pytam, ponieważ mam okazję kupic dom stan SO, za ok.200000 , działka 800 m/2, warta około 80000, więc nie weim kupić , czy lepiej budować od zera ?

poradźcie proszę. Heniek

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, henior75 napisał:

Witajcie!!!

Wiem , pewnie to  dla stałych bywalców oczywiste ale mimo wszystko zapytam>

Kiedy oglądam projekty domów  w w necie, koszty stanu surowego kształtują się  pomiędzy 150000 a 200000. Przeglądając Forum wychodzi na to że wiekszość z Was zamkneła stan surowy poniżej 100000, to różnica o 100 %.   Im człowiek więcej czyta tym ma większy mętlik w głowie haha.

Pytam, ponieważ mam okazję kupic dom stan SO, za ok.200000 , działka 800 m/2, warta około 80000, więc nie weim kupić , czy lepiej budować od zera ?

poradźcie proszę. Heniek

 

Przeważnie ceny w katalogach są podane wg kosztorysu gdyby budował deweloper, ale zwróć uwagę, że niektóre biura projektowe podawają ceny przy budowie systemem gospodarczym. Czy kupić? to zależy jak Ty się na to zapatrujesz. Powiem Ci jedynie tak, że ten kto sprzedaje nie sprzedaje budowy po kosztach tylko z jakimś zyskiem dla siebie. Jeżeli zdecydujesz się na kupno działki i budowę to po pierwsze, wybudujesz dom taki jaki będzie Tobie odpowidał, po drugie jeżeli  bedziesz budował systemem gospodarczym i pilnował wydatków to dużo będziesz w stanie zaoszczędzic na każdym etapie budowy.

Link do komentarza

To jasne że ktoś chce coś zarobić, ale czytając opinie wychodzi na to że aby zacząć czeka mnie bieganie po urzędach, geodeta, projekt i fundamentów jeszcze nie widać a kilka tysiączkow z glowy.........

Ale jeszcze pytanie z innej beczki, czy mając do dyspozycji około 150 tys.  jest szansa wprowadzić się do tego domu?

przypominam> 120 m/2 , stan surowy otwarty

Link do komentarza

Na pewno nie jeśli prace miałyby robić ekipy. Bardzo trudno, jeśli wszystko robiłbyś sam i z tańszych materiałów.

120 tyś za SSO to przeciętna kwota budowy mniejszego domku

Jednak SSO to jest najtańszy etap budowy.  Liczy się średnio, że to jakieś 30-40 % kosztów budowy

Okna - ile? Czy chcesz drogie tarasowe suwanki? Może wyjść kwota między 15 a 40 tyś.

Instalacje - min. 30 tyś za naprawdę proste (np. standard w pokoju dwa gniazdka i jedna wisząca lampa). Przyłącza są w granicy czy trzeba ciągnąć?

Tynki i wylewki - 50 tyś

Ocieplenie (w tym poddasze z k-g) i elewacje domu - z 50 tyś

 

A gdzie wykończeniówka? meble, krany, płytki, panele, drzwi?

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 5.05.2017 o 23:27, Elfir napisał:

 

Tynki i wylewki - 50 tyś

Ocieplenie (w tym poddasze z k-g) i elewacje domu - z 50 tyś

 

 

Przesadziłaś z grubsza, jeżeli piszesz o domku 120 m2.

Dnia 5.05.2017 o 22:55, henior75 napisał:

To jasne że ktoś chce coś zarobić, ale czytając opinie wychodzi na to że aby zacząć czeka mnie bieganie po urzędach, geodeta, projekt i fundamentów jeszcze nie widać a kilka tysiączkow z glowy.........

Ale jeszcze pytanie z innej beczki, czy mając do dyspozycji około 150 tys.  jest szansa wprowadzić się do tego domu?

przypominam> 120 m/2 , stan surowy otwarty

Nie Ty pierwszy nie ostatni co będzie się budował. Załatwiania "papierków" nie jest tyle żebyś sobie nie dał rady. Kwota budowa zależy jeszcze i to głównie od domku jaki wybierzesz i nie chodzi o p.u. tylko o kształt/bryłę domu i dachu. Te 150 tys to liczysz tylko na sam dom czy dom z działką?

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

150 tys. mam na wejscie do domu, tzn. instalacje, tynki itd. mam nadzieje żę się uda...

wiem że dam radę z urzędami, ale chodzi o czas, słyszałem za te formalności mogą potrwać nawet kilka miesięcy. Jeżeli kupił bym ten dom w stanie surowym w czerwcu, i na resztę prac wystarczy mi 150 tys. to czasowo mogę się nawet na święta Bożego Narodzenia 2017 wprowadzić. Dodam że nie mam potrzeby na jakieś marmury i inne hightech.

pozdr.

 

Edytowano przez henior75 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, henior75 napisał:

150 tys. mam na wejscie do domu, tzn. instalacje, tynki itd. mam nadzieje żę się uda...

wiem że dam radę z urzędami, ale chodzi o czas, słyszałem za te formalności mogą potrwać nawet kilka miesięcy. Jeżeli kupił bym ten dom w stanie surowym w czerwcu, i na resztę prac wystarczy mi 150 tys. to czasowo mogę się nawet na święta Bożego Narodzenia 2017 wprowadzić. Dodam że nie mam potrzeby na jakieś marmury i inne hightech.

pozdr.

 

Jak pisałem, zrobisz jak uważasz bo tylko Ty wiesz czy się kalkuje czy nie. Jeżeli tak Cie piekli z przeprowadzką to nie lepiej kupić coś gotowego? W sumie wydasz 350 tys, za taka kasę można kupić domek już do zamieszkania.

Jeżeli teraz kupisz znaczy się to też trochę potrwa. Jak widzę jesteś optymistą ale  nie masz szans abyś się wprowadził na święta Bożego Narodzenia, dobrze będzie jak wyrobisz się na Wielkanoc 2018.

Link do komentarza
Dnia 6.5.2017 o 13:13, mhtyl napisał:

Jak pisałem, zrobisz jak uważasz bo tylko Ty wiesz czy się kalkuje czy nie. Jeżeli tak Cie piekli z przeprowadzką to nie lepiej kupić coś gotowego? W sumie wydasz 350 tys, za taka kasę można kupić domek już do zamieszkania.

Jeżeli teraz kupisz znaczy się to też trochę potrwa. Jak widzę jesteś optymistą ale  nie masz szans abyś się wprowadził na święta Bożego Narodzenia, dobrze będzie jak wyrobisz się na Wielkanoc 2018.

do mhtyl

Wiesz, nie chodziło mi o czas.... miałem nadzieję że się ludzie troche podzielą doświadczeniami.

Tak jak pisałeś w innym dziale, czasami mam wrażenie  że ludzie nie rozumieją o co ktoś pyta....

mi chodzilo o to czy za 150 tys. zrobie prąd, wode, ogrzewanie, wylewki , tynki itd, zeby wejśc i samemu polożyc podlogi i pomalować. Pytałem bo mam już łeb kwadratowy. Dzisiaj czytałem jak gośc pyta czy za 200 tys. wybuduje dom, i wiekszość mówi że tak, (też komentowałeś ten post) , a mi tu elfir pisze że mogę zapomnieć ....  . im więcej czytam tum mniej wiem...

pozdr.

Link do komentarza
Dnia 6.05.2017 o 11:48, henior75 napisał:

150 tys. mam na wejscie do domu, tzn. instalacje, tynki itd. mam nadzieje żę się uda...

wiem że dam radę z urzędami, ale chodzi o czas, słyszałem za te formalności mogą potrwać nawet kilka miesięcy. Jeżeli kupił bym ten dom w stanie surowym w czerwcu, i na resztę prac wystarczy mi 150 tys. to czasowo mogę się nawet na święta Bożego Narodzenia 2017 wprowadzić. Dodam że nie mam potrzeby na jakieś marmury i inne hightech.

pozdr.

 

Śmiało powinno styknąć...

Link do komentarza
Gość mhtyl
56 minut temu, henior75 napisał:

do mhtyl

Wiesz, nie chodziło mi o czas.... miałem nadzieję że się ludzie troche podzielą doświadczeniami.

Tak jak pisałeś w innym dziale, czasami mam wrażenie  że ludzie nie rozumieją o co ktoś pyta....

mi chodzilo o to czy za 150 tys. zrobie prąd, wode, ogrzewanie, wylewki , tynki itd, zeby wejśc i samemu polożyc podlogi i pomalować. Pytałem bo mam już łeb kwadratowy. Dzisiaj czytałem jak gośc pyta czy za 200 tys. wybuduje dom, i wiekszość mówi że tak, (też komentowałeś ten post) , a mi tu elfir pisze że mogę zapomnieć ....  . im więcej czytam tum mniej wiem...

pozdr.

Na wykończeniówkę 150 tys spoko starczy, może jeszcze zostanie. Pisałeś, że na święta się wprowadzisz więc sądziłem, że chodzi o czas. Przy własnej włożonej pracy każdy etap się wydłuża niż gdybyś wynajął jakiegoś wykonawcę, ale co zrobisz sam to pieniądze zaoszczędzone na robociźnie możesz wydać na coś innego.

Ten domek co masz na oku do kupna to masz jakieś jego fotki? Jak on teraz wygląda?

Napisałem Elfir, że przesadziła z wyceną.

Link do komentarza

Ja pisałam o kosztach z ekipami. 

Napisałam też, że jeśli będziesz robić sam to może na styk starczyć, jeśli zrobisz najprościej jak się da. 

 

mhtyl - ocieplenie to nie tylko ściany zewnętrzne, ale wełna na dachu z zabudową k-g, ocieplenie posadzki na gruncie, być może ocieplenie ścian fundamentowych? I teraz widzę, że jeszcze do zrobienia dwa balkoniki. 

 

To projekt Amon II - parter z garażem ma 82 m2 i poddasze 50 m2

 

 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry, tak postanowiłąm ze się podłączę bo mam ogromny dymelam, budujemy dom z narzeczonym pod Warszawą, działkę mamy i projekt domu też, Dom łączna powierzchnia 210 m, z czego 179 m uzytkowej i 40 garaz 2 stanowiskowy, domek piętrowy, dwa stropy, bez skosów, nachylenie dachu 20stopni dach nad domem i niżej nad garazem w obu przypadkach 4 spadowy,  poddasze tylko z wyłazem, z jadalni miedzy salonem a kuchnią - wykusz i teraz moja ogromna do Was prośba,!!! Pomocy potrzebujemy, mamy 3 ekipy które moga nam zbudować ten dom , na razie interesuje nas stan surowy otwarty: 

 

- jeden krzyknął cene za robocicne 70 tyś - za SSO - lub 60 dys bez desek w więźbie

- drugi krzyknął 67 tyś za SSO

- trzeci - 215 tyś - za robocizne z materiałami

 

Zamówilismy kosztorys u kosztorysantów - ten nas zwalil z nóg bo tam są ceny jak z kosmosu i nam wyliczyli 320 tys za SSO ale z dachem. 

A mu już nie wiemy cze te ekipy to szarlatana czy tyle to teraz kosztuje?! Nasłuchalismy sie że taki to teraz ciężki rynek pracownika a nie pracodqawcy i że dobra ekipa to zajeta na dwa lata do przodu i już nie wiemy co robić, a chcielibyśmy budowe zacząć w tym roku. 

 

POMOCY. Będę wdzięczna za każdą opinie... 

Link do komentarza

Materiały budowlane poszły w ostatnim czasie mocno w górę. Ludzie zaczęli się cenić i to jest efekt. Szczególnie, że mówisz o okolicach Warszawy - tam to już w ogóle drożyzna. Jak nie masz kapitału, to nie ma co zaczynać.

Poza tym trzeba mieć jeszcze zapasu 20-30% gotówki, bo po drodze zwykle coś jeszcze wychodzi drożej, a nie taniej.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...