Skocz do zawartości

Historia edycji

Ermenegildo

Ermenegildo

Na całości różnica poziomu jest poniżej 2cm. Gres nie będzie całkowicie z połyskiem tylko z powłoką lappato, rektyfikowany, optycznie najbardziej podoba mi się kładzenie na fugę 1mm, kupiłem system poziomowania Kubala. Z niewielkiego doświadczenia wyniesionego z układania płytek w łazienkach wiem już, że w pewnym momencie płytki mogą się "sklinować" przy tak niewielkiej fudze i trzeba kontrolować podparcie płytek klejem przy zastosowaniu tych systemów. Mądre strony w sieci radzą, żeby większe powierzchnie pod płytki wielkoformatowe"dzielić" na 4-5m2 z zastosowaniem dylatacji, koniecznie?:icon_biggrin:

Na jaki grzebień kłaść? Zakładam, że wyleję masę samopoziomującą jednak i będę układał metodą kombinowaną.

 

Co do systemu poziomowania to nie jest tak, ze np. przy fudze 1mm trudno pozniej "wybic" te dystanse tak, zeby kawalki plastiku nie zostawały w fudze i nie utrudniły pozniej fugowania?

Ermenegildo

Ermenegildo

Na całości różnica poziomu jest poniżej 2cm. Gres nie będzie całkowicie z połyskiem tylko z powłoką lappato, rektyfikowany, optycznie najbardziej podoba mi się kładzenie na fugę 1mm, kupiłem system poziomowania Kubala. Z niewielkiego doświadczenia wyniesionego z układania płytek w łazienkach wiem już, że w pewnym momencie płytki mogą się "sklinować" przy tak niewielkiej fudze i trzeba kontrolować podparcie płytek klejem przy zastosowaniu tych systemów. Mądre strony w sieci radzą, żeby większe powierzchnie pod płytki wielkoformatowe"dzielić" na 4-5m2 z zastosowaniem dylatacji, koniecznie?:icon_biggrin:

Na jaki grzebień kłaść? Zakładam, że wyleję masę samopoziomującą jednak i będę układał metodą kombinowaną.

Ermenegildo

Ermenegildo

Na całości różnica poziomu jest poniżej 2cm. Gres nie będzie całkowicie z połyskiem tylko z powłoką lappato, rektyfikowany, optycznie najbardziej podoba mi się kładzenie na fugę 1mm, kupiłem system poziomowania Kubala. Z niewielkiego doświadczenia wyniesionego z układania płytek w łazienkach wiem już, że w pewnym momencie płytki mogą się "sklinować" przy tak niewielkiej fudze i trzeba kontrolować podparcie płytek klejem przy zastosowaniu tych systemów. 

Na jaki grzebień kłaść? Zakładam, że wyleję masę samopoziomującą jednak i będę układał metodą kombinowaną.

×
×
  • Utwórz nowe...