Skocz do zawartości

Jakie regały do spiżarni?


Recommended Posts

Hej,

 

Wybieram właśnie meble do spiżarni. Szukam w sieci i znalazłem coś takiego: 

pol_pl_Regal-metalowy-Hard-Metal-200x100x50-5P-1125-kg-25825_1.jpg

Zastanawiam się, czy taka nośność nie jest przypadkiem za duża i może wystarczyłoby do 90 kg na półkę? Inna sprawa jest taka, czy metalowe półki się sprawdzą, czy może lepiej kupić regal z płytami MDF? Doradźcie, proszę! :)

Link do komentarza

Podczas urządzania domowej spiżarni trzeba zadbać przede wszystkim o to, by rozmieszczenie półek/regałów było funkcjonalne. Sprawdzą się zarówno wyroby metalowe, jak i drewniane czy z płyt drewnopochodnych. Najważniejsze, by zapewniały dużo miejsca do przechowywania (zwłaszcza, jeśli kuchnia nie jest zbyt duża), oraz byśmy mieli do nich łatwy dostęp.

Jeżeli jest taka możliwość, zaplanujmy regały na całą ścianę. Dobrym rozwiązaniem będą głębsze półki, na których bez problemu ustawimy większe przedmioty, np. rozmaite sprzęty gospodarstwa domowego, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas (sokowirówka, grill iin.). Przechowywane produkty warto dzielić tematycznie i stosować rozmaite akcesoria do przechowywania, np. stojaki na wino, drewniane skrzynki czy wiklinowe kosze na świeże owoce, warzywa itp.

Link do komentarza

Jest to praktyczne rozwiązanie. Na spiżarnię można też wydzielić fragment kuchni (jako małe pomieszczenie) – np. za pomocą płyt g-k.

Dobrym wyjściem jest również spiżarnia blisko wejścia do domu – przywiezione zakupy można od razu ułożyć na półkach.

Nie zapominajmy jednak, że powinno być to chłodne miejsce - najlepiej w północnej części budynku, z dala od kaloryferów czy piecyków.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 4.05.2017 o 13:46, schody24 napisał:

Hej,

 

Wybieram właśnie meble do spiżarni. Szukam w sieci i znalazłem coś takiego: 

pol_pl_Regal-metalowy-Hard-Metal-200x100x50-5P-1125-kg-25825_1.jpg

Zastanawiam się, czy taka nośność nie jest przypadkiem za duża i może wystarczyłoby do 90 kg na półkę? Inna sprawa jest taka, czy metalowe półki się sprawdzą, czy może lepiej kupić regal z płytami MDF? Doradźcie, prosz

Wygląda na funkcjonalny i praktyczny - pakowny, łatwy w utrzymaniu czystości. Zdjęcie nie oddaje jakości, ciekawe jak z udźwigiem

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moją uwagę zwrócił ten regał > http://www.e-regaly.pl/product-pol-25498-Regal-magazynowy-Standard-II-220x110x50-5P-1000-kg.html#parameters-header 

Cena jest całkiem przystępna i różni się w zależności od ilości półek i wymiarów całego regału. Można dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Poza tym konstrukcja stabilna, a płyty są wytrzymałe (materiał MDF), które udźwigną do 200kg. Montaż regału jest bardzo prosty. Precyzyjnie wykonane otwory montażowe umożliwiają skonstruowanie systemu regałów, a także przymocowanie do ściany w celu zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa użytkowania. Produkt jest estetyczny, więc może również pełnić funkcję wystroju wnętrz. 

Link do komentarza
43 minuty temu, retrofood napisał:

Te połówki to chyba wielorybie, bo żywy świniak waży wraz z łajnem do 110 kg. Dwie polówki zatem to jakieś 2 x 30 do 35 kg.

Prawie jakbyś mi wmawiał, że dorosłe byki ważą do 600kg :D

1 godzinę temu, Elfir napisał:

w spiżarni? Nie w chłodni?

Spiżarnia zaadaptowana na chłodnię. To i teściową można tak hartować co jakiś czas ;)

 

A tak serio to też nie wiem, po co takie masywne regały. Mam takie na magazynie, ale tam się przydają na stalowe akcesoria...

Link do komentarza
17 minut temu, Takiowaki napisał:

   tak serio to też nie wiem, po co takie masywne regały. Mam takie na magazynie, ale tam się przydają na stalowe akcesoria...

Gadasz jak moj szwagier, kiedy go pytałem po co mu w garażu regały z kątowników 50x50x5. Odpowiedział, że bedzie wyciągał silnik z poloneza i kładł na półkę, więc regał musi to wytrzymać.

Tylko że poloneza pozbył się zanim nawet regał był pomalowany, a następne auto już nie miało instrukcji obsługi, więc teraz zamiast ciężaru 500 kg, na pólkach są oporniki i diody ważące w sumie 5 kg, jako że szwagier jest elektronikiem z wykształcenia i zawodu. Konstruktorem i serwismenem dawnej elektroniki.

Link do komentarza
38 minut temu, Takiowaki napisał:

Mam takie na magazynie, ale tam się przydają na stalowe akcesoria...

15 minut temu, retrofood napisał:

... więc regał musi to wytrzymać.

;)

Kupowałem akurat takie w Casto, 99,00 brutto było za sztukę. Vat sobie odliczyłem...

Nośność niby te 220kg na półkę. 5 półek, 1,80m wysokości, skręcane na śrubki. (nie polecam tych wciskanych, ciężko z ich stabilnością) Zakotwiłem do ściany wedle instrukcji. I leżą "duperele" tak średnio po 140-160kg na półce.

Na lżejsze kartony mam lekkie wsporniki i zwykłe deski.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Kiedy kupowałam regały sklepowe do mojego sklepu od razu zaopatrzyłam się w regały do domu. Kupiłam do garażu. Nie mam męża, ale też panuje w nim niezły bałagan :D i solidne regały do spiżarni i "schowka" pod schodami, aby trzymać tam wszystko czego nie zdołałam upchnąć w szafkach! Regały są masywne i wytrzymają spore obciążenie.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

My zakupiliśmy w castoramie za jakieś 100zł regały z nośnością 220kg na półkę, takie jak na zdjęciu. Skręcane na śruby nie na zawleczki bo tamte wyglądy na tandetne. Mówicie że dużo, zważcie że litrowy słoik waży koło 1kg i na regał o szerokości ponad 1m wejdzie tych słoików na pewno koło 100 sztuk, więc zapas nośności się przyda, lepiej solidnie niż ma nam się to zawalić i narobić tylko bałaganu i szkód.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...

Regały w spiżarni dobrze jest przymocować również do ściany i kupić wersje z dużą nośnością. Z czasem na takich półkach przechowuje się masę ciężkich rzeczy, nie tylko przetwory, ale np. rzadziej używany sprzęt typu sokowirówka, malakser, robot etc. Zapas nośności się więc przydaje.

Metalowe magazynowe regały nie wyglądają najlepiej, ale w spiżarni sprawdzają się bardzo dobrze. Te dostępne w marketach budowlanych są niedrogie.

 

 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Kupcie sobie do spiżarni jakieś normalne fajne regały.

Takie solidne, z wyprzedaży likwidowanych sklepów - są za małe pieniądze.

A te tanie metalowe marketowe, to u mnie się pod ciężarem słoików z kompotami, przetworami, grzybkami i pomidorowymi koncentratami jak ebły - to sprzątania miałem di jutra!

Ugięły się nóżki, słoiki poleciały i żal poświęconego czasu, zbieranych owoców, gotowania, pierdzielenia - przekroczył i tak wartość zbierania tego syfu, szkła , mycia, .......szkoda gadać

Nie dajcie się nabrać

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:        
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...