Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Po co tyle lotnisk?
    • Chyba wtedy gdy tego stropu jest kilka hektarów
    • Gość krzysiek1990
      To prawda, strop żelbetowy to kilka tygodni roboty i praktycznie przerwa na budowie w innych pracach. Zdecydowanie szybszymi technologiami są np. stropy kanałowe. Ale przy domu jednorodzinnym absolutnie wystarczający jest moim strop gęstożebrowy. Technologia bardzo prosta, niewymagająca żadnego ciężkiego sprzętu. Belki stropowe można spokojnie ułożyć w 2-3 osoby (zależy jaka rozpiętość i masa). Pustaki stropowe też trochę ważą - szczególnie jak są ceramiczne. Ale tu również jest to spokojnie do ogarnięcia w 2 osoby. Na szczyt cienka warstwa betonu usztywniającego i poziomującego powierzchnię. Mnie ta technologia przekonuje zdecydowanie bardziej, niż monolity w domach jednorodzinnych.
    • Mnie to nie dotyka ale też dzieje się.Zamierzają przeciąć na pół Konstantynów Łódzki i puścić Kolej Dużych Prędkości przez Łódź. Ma być ogrom wywłaszczeń. Tunel ma być m.in. pod wielkim parkiem "Na Zdrowiu" i Ogrodem Botanicznym co zaburzy stosunki wodne na tym terenie. Poza tym linia ma przejść przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Inny przebieg KDP był już ustalony przez poprzednią ekipę kilka lat temu. Ale "niestety" nie godzi się żeby dobra zmiana korzystała z planów sporządzonych przez nią. Planów wg których kolej bardzo mało ingerowałaby w dotychczasowy porządek. Nowy przebieg ogłoszono kilka dni temu i zrobił się niezły szum. Sama idea budowy KDP jest w porządku ale przebieg wg mnie to tragedia Dodam że KDP ma służyć nowemu lotnisku CPK. Ale łódzkie lotnisko Lublinek nie będzie miało połączenia z koleją. To wg mnie nonsens.
    • słusznie - drzwi. ale przecież osadzenie okna i drzwi jest praktycznie takie samo. i demontaż też. no zgadza się - szybsze obroty i krotszy skok i to pomogło. Jak napiszę, że próbowałem przyspawać te haki do drewnianej ościeżnicy, ale mi  się nie udało - to wiesz, jak tu niektorych ucieszę  no więc jak mi się nie udało, no to wbiłem te benkaisy i już i się udało.   przy okazji, to widziałem wiele ościeżnic metalowych z takimi metalowymi wąsami do zamontowania w ścianie, zabetonowania - zazwyczaj były to jednak takie przyspawane blaszane płaskowniki  - więc jest to tochę pokrewne mocowanie  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...