Skocz do zawartości

Problem z cofka z komina (pięć kaflowy)


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
16 minut temu, zenek napisał:

a napisz coś więcej o tej wyciętej rurze w łazience - do czego ona była.

I czy masz jakąś jeszcze wentylację w łazience?  

Nie mam pojęcia do czego ona była jest metalowa i wyciety jest taki prostokąt ( jak zrobiłem zdjęcie od środka tej rury to widać niebo )

Uważam że to taka 100mm kanalizacyjna stara jest to zabudowane ciężko dostępne (zaklejona ale i tak czuć zapachy ,mniej ale jednak ) 

Nie sprawdziłem czy to nawiew czy wywiewna 

Nie mogę określić że nan100% zapachy są przez tą rurę (głosy te słychać strasznie ) 

Ale przez ścianę chyba nie przechodza aż tak 

Edytowano przez deepack1992 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Moim zdaniem, rację ma najpewniej Bajbaga. Problem tkwi w braku odpowiedniego nawiewu powietrza, bo z opisu wynika, że przy uchylonym oknie kłopotu z ciągiem kominowym w kanale dymowym nie ma. W starych kamienicach bywa tak, że w ogóle nie ma kratek nawiewnych. Zakładano, że nieszczelności w oknach i drzwiach wystarczą. I tak jest najpewniej także tu. W efekcie, ciąg w kanałach wentylacyjnych i w dymowym czasem ulega odwróceniu. Wskazywały by na to te zapachy z kratki wentylacyjnej w łazience.  

Link do komentarza
27 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

. Wskazywały by na to te zapachy z kratki wentylacyjnej w łazience.  

No tak - ale z tą kratką jest taki kłopot - że wg deepacka to jest rura , gruba rura - czy to nie jest więc jakiś ciąg kanaliazacyjny. Rur raczej nie stosowano do wentylacji wywiewnych, chyba że jest to odpowietrzenie kanalizacji? Ale skąd w takim razie zapachy kuchenne zamiast np siarkowodoru itp.?

Poza tym brak jakiejkolwiek wentylacji dodatkowej w łazience. Czyli teraz nie ma żadnej wentylacji w lazience.

Pozostaje więc pytanie kluczowe (bezpieczeństwo)- czy w łazience jest gaz?

14 godzin temu, deepack1992 napisał:

 

Nic a nic chyba 

Jest tam sufit podwieszany i ciężko coś zobaczyć 

Ale nie ma drugiej na 99% 

Jest taka ściana jak by miał być tam komin ale nie ma tam żadnej dziury czy co kolwiek by przypominające wentylację 

 

Deepack - masz gaz w łazience? Piecyk na ciepłą wode? - to ważne! 

Przy okazji - masz stare, czy nowe okna?

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
23 minuty temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Moim zdaniem, rację ma najpewniej Bajbaga. Problem tkwi w braku odpowiedniego nawiewu powietrza, bo z opisu wynika, że przy uchylonym oknie kłopotu z ciągiem kominowym w kanale dymowym nie ma. W starych kamienicach bywa tak, że w ogóle nie ma kratek nawiewnych. Zakładano, że nieszczelności w oknach i drzwiach wystarczą. I tak jest najpewniej także tu. W efekcie, ciąg w kanałach wentylacyjnych i w dymowym czasem ulega odwróceniu. Wskazywały by na to te zapachy z kratki wentylacyjnej w łazience.  

Właśnie zaniosłem pismo do wspólnoty i Pani kłóci się że wszystko jest ok a następne badania mogę nie obciążyć kosztami ( ale i tak przyjdzie kominiarz )

Też mi mówiła że pewnie szczelne okna ale ja już wyciolem uszczelki mikro wentylację zrobiłem i czasem czuć 

Jestem wstanie wykonać nawiewniki (nie wiem jakie jeszcze)

Pytanie czy kominiarz zalatwi śmierdząca sprawę obiadów i może innego ustrojstwa 

A jak nie to czy da jakiś protokół co zrobić i czy wszystko jest ok ( żądać takie coś ?)

Link do komentarza
1 minutę temu, deepack1992 napisał:

Pytanie czy kominiarz zalatwi śmierdząca sprawę obiadów i może innego ustrojstwa 

A jak nie to czy da jakiś protokół co zrobić i czy wszystko jest ok ( żądać takie coś ?)

Moim zdaniem kominiarz napisze protokół, a najpierw sprawdzi i kominy i wentylacje - pionach - czyli mieszkania, które mogą byc podłączone do tych pionów. Przynajmniej tak powinien zrobić. I powinieneś dostać kopię protokolu. No i wskazówki w tym protokole powinny określić, czy wszystko jest OK, czy też co należy zrobić?

Bezwględnie pokaż wszystkie wentylacje kominiarzowi - ta zasłoniętą w łazience też!. Również ze względu na twoje bezpieczeństwo, nie tylko smrodek!

Link do komentarza
24 minuty temu, zenek napisał:

No tak - ale z tą kratką jest taki kłopot - że wg deepacka to jest rura , gruba rura - czy to nie jest więc jakiś ciąg kanaliazacyjny. Rur raczej nie stosowano do wentylacji wywiewnych, chyba że jest to odpowietrzenie kanalizacji? Ale skąd w takim razie zapachy kuchenne zamiast np siarkowodoru itp.?

Poza tym brak jakiejkolwiek wentylacji dodatkowej w łazience. Czyli teraz nie ma żadnej wentylacji w lazience.

Pozostaje więc pytanie kluczowe (bezpieczeństwo)- czy w łazience jest gaz?

Deepack - masz gaz w łazience? Piecyk na ciepłą wode? - to ważne! 

Przy okazji - masz stare, czy nowe okna?

Gazu nie mam wcale jest zamknięty

Wodę grzeje na prąd bojler elektryczny

Jak dam rady dziś to wysle wam zdjęcie tej Ala wentylacji (jeszcze raz mówię że nie wiem czy to czuć przez tą rurę ja tak uważam ) 

Okna mam plastikowe ( stare trochę ) 

Link do komentarza
47 minut temu, deepack1992 napisał:

Gazu nie mam wcale jest zamknięty

Wodę grzeje na prąd bojler elektryczny

No to dobrze - bo gdyby był gaz - to wentylacja byłaby obligatoryjna.

Jak masz okna plastikowe, to one na pewno są bardziej szczelne niż stare drewniane i stąd może być mniejsza infiltracja powietrza przez nie.

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, deepack1992 napisał:

Właśnie zaniosłem pismo do wspólnoty i Pani kłóci się że wszystko jest ok a następne badania mogę nie obciążyć kosztami ( ale i tak przyjdzie kominiarz )

Też mi mówiła że pewnie szczelne okna ale ja już wyciolem uszczelki mikro wentylację zrobiłem i czasem czuć 

Jestem wstanie wykonać nawiewniki (nie wiem jakie jeszcze)

Pytanie czy kominiarz zalatwi śmierdząca sprawę obiadów i może innego ustrojstwa 

A jak nie to czy da jakiś protokół co zrobić i czy wszystko jest ok ( żądać takie coś ?)

To było z nią nie dyskutować tylko zapytać się czy masz poinformować o tym Inspektora Nadzoru Budowlanego albo zaprosić ja na wizje lokalną.

Sprawdzałeś za pomocą zwiniętej gazety jaki masz cug w piecu? Pisałem o tym wcześniej. I oby kominiarz nie przyszedł do Ciebie z przyrządem cudownym  pomiarowym zwanym świeczka. 

Link do komentarza

Tak tylko z czystej formalności ..........

Było dobrze i nagle sruuuuuuuuuuu - coś się zmieniło.

Raczej nie w wyniku cudu, tylko ktoś coś naruszył, dołożył, .................

Znaleźć ktosia i przywrócić stan poprzedni - sprawa załatwiona.

Ps. "Merkaptan" proponowany przez  joks, może być skuteczny.

Link do komentarza
20 minut temu, mhtyl napisał:

To było z nią nie dyskutować tylko zapytać się czy masz poinformować o tym Inspektora Nadzoru Budowlanego albo zaprosić ja na wizje lokalną.

Sprawdzałeś za pomocą zwiniętej gazety jaki masz cug w piecu? Pisałem o tym wcześniej. I oby kominiarz nie przyszedł do Ciebie z przyrządem cudownym  pomiarowym zwanym świeczka. 

Nagrałem dwa filmiki dla mnie różnica jest nie wielką ( ale i tak otiweram zawsze okno ) 

Proszę się nie wyśmiewać za jakość i obsluge zrobilem jak potrafiłem 

Linki z YouTube1film  

2 film

 

Film który trwa ponad minutę pokazuje okno zamknięte 

19 minut temu, joks napisał:

ja bym proponował wsadzić gazet w luft wentylacyjny i podpalić .....najszybsza metoda na znalezienie tego co się wpiął na lewo...

Do tej Ala wentylacji która wysłałem w zdjęciu ( z łazienki ? )

Może zaproponuje to kominiarzowi 

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
10 minut temu, deepack1992 napisał:

 

Do tej Ala wentylacji która wysłałem w zdjęciu ( z łazienki ? )

Może zaproponuje to kominiarzowi 

 

To jakaś proteza a nie wentylacja. 

Link do komentarza
Gość mhtyl
50 minut temu, deepack1992 napisał:

Ja sam nie mam pojęcia co to jest i do czego to służy kominiarz chyba mi wyjaśni 

Zapewne tam gdzie jest teraz łazienka kiedyś jej nie było, wiec ktoś wpadł na pomysł aby coś co nie jest w użyciu (prawdopodobnie pion kanalizacyjny) zrobić z niego wentylację,

Link do komentarza
9 minut temu, mhtyl napisał:

Zapewne tam gdzie jest teraz łazienka kiedyś jej nie było, wiec ktoś wpadł na pomysł aby coś co nie jest w użyciu (prawdopodobnie pion kanalizacyjny) zrobić z niego wentylację,

Może i tak 

Na dniach może się coś dowiem jak przyjdzie ktoś z wspólnoty 

Link do komentarza
4 godziny temu, deepack1992 napisał:

Może i tak 

Na dniach może się coś dowiem jak przyjdzie ktoś z wspólnoty

Mógłbyś spróbować od wspólnoty wydobyć odbitkę xero projektu - inwentaryzacji twego mieszkania - powinni mieć. Tam może być więcej informacji m.in. nt wentylacji, kominów, wszystkich obok twego mieszkania. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

 

zenek daj se siana, to jest stara kamienica jakie projekty? Tam jest potrzebna wizja lokalna a nie jakieś bliżej nie określone projekty.

 

Masz rację - ale zwykle administracja ma jakieś inwentaryzacje - pod obowiązkowe kontrole, powierzchnie, itd .

 

Link do komentarza
15 godzin temu, deepack1992 napisał:

Na dniach może się coś dowiem jak przyjdzie ktoś z wspólnoty 

Napisz pismo do wspólnoty, że kominiarz nie dokonał przeglądu/czyszczenia kanałów wentylacyjnych, ani nie sprawdził skuteczności wentylacji - podstawa prawna Prawo Budowlane art.62.1.1).c).
Spółdzielnia/wspólnota zapłaciły mu za to - a on (kominiarz - a ustawowo powinien to być mistrz kominiarski) nie wykonał w sposób prawidłowy swoich czynności.

Ps. Nie licz na wiedzę w zakresie wentylacji, tego ktosia z wspólnoty - więcej namota niż jest teraz.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, bajbaga napisał:

Napisz pismo do wspólnoty, że kominiarz nie dokonał przeglądu/czyszczenia kanałów wentylacyjnych, ani nie sprawdził skuteczności wentylacji - podstawa prawna Prawo Budowlane art.62.1.1).c).
Spółdzielnia/wspólnota zapłaciły mu za to - a on (kominiarz - a ustawowo powinien to być mistrz kominiarski) nie wykonał w sposób prawidłowy swoich czynności.

Ps. Nie licz na wiedzę w zakresie wentylacji, tego ktosia z wspólnoty - więcej namota niż jest teraz.

Mniej więcej tak napisałem ale kobieta powiedział że wszystko było sprawdzane 

Ma przyjść kominiarz 

Link do komentarza

Byli kominiarze 

Sprawdzili czy ta wentylacja ciągnie która jest w łazience (jakimś przedmiotem ) 

Jeśli chodzi i piec to na własną rękę muszę bo oni nie dostaną za to kasy 

Wentylacja ciągnie ale powiedzieli że muszą napisać pismo do wspólnoty o inwetyryzavje kominów i jak ktoś się podłączył to wtedy nakaza zdjęcie 

Powiedziałem im że ciąg jest ale jak ktoś coś włączy to zwraca się ciąg 

Tylko mnie dziwi że są dwie wentylację wywiewne 

Nie powinna jedną dawać powietrze a druga wywiewac ? 

A powiedział zeby lepiej rozszczelnić okna zamontować nawiewniki 

Ja myślę że wycięcie prawie całej uszczelki oraz mikro wentylacja powinno wystarczyć i tak już wieje a tym bardziej słychać wszystko 

Czekam na kontakt kiedy będą sprawdzać wszystkie mieszkania oraz ta wenryla

Link do komentarza
Gość mhtyl
8 godzin temu, deepack1992 napisał:

 

Tylko mnie dziwi że są dwie wentylację wywiewne 

Nie powinna jedną dawać powietrze a druga wywiewac ? 

A powiedział zeby lepiej rozszczelnić okna zamontować nawiewniki 

 

Nawiew i wywiew to komplet. Nie ma jako takiej wentylacji nawiewnej są od tego jak już napisałeś nawiewniki jak również różnego rodzaju kratki  montowanie w ścianach zewnętrznych.

 

6 godzin temu, deepack1992 napisał:

No właśnie i teraz znów zaczelo śmierdzieć i pewnie nie ma już ciągu 

Zastanawiam się czy nie zainstalować tam wentylatora lub podpalica ta gazetę  

Dodam jeszcze że jest tak ciepło i mam otwarte dwa okna i dalej czuję ten zapach z pieca 

Więc sam nie mam już pojęcia 

Piec czyściłeś?

Link do komentarza
23 minuty temu, mhtyl napisał:

Nawiew i wywiew to komplet. Nie ma jako takiej wentylacji nawiewnej są od tego jak już napisałeś nawiewniki jak również różnego rodzaju kratki  montowanie w ścianach zewnętrznych.

 

Piec czyściłeś?

Jutro będę piec czyścił 

Kupiłem za 10zl 5kg zaprawy Zduńskiej tylko w opisie zaprawy najlepiej zmieszać ja z cementem którego nie mam trudno zrobię tak już i tak pewnie nie będę palił (a może z max 2 razy ) 

Jeśli wyczyszcze piec i nie będzie śmierdzieć postawie wam piwo ! 

Link do komentarza
13 godzin temu, deepack1992 napisał:

Wentylacja ciągnie ale powiedzieli że muszą napisać pismo do wspólnoty o inwetyryzavje kominów i jak ktoś się podłączył to wtedy nakaza zdjęcie 

To dobrze - ciekawe wyjdzie na tej inwentaryzacji

13 godzin temu, deepack1992 napisał:

Tylko mnie dziwi że są dwie wentylację wywiewne 

Masz jedną w łazience - prawidlowo - i drugą w przedpokoju w zasadzie też potrzebna. Brakuje ci - moim zdaniem nawiewu.

 

11 godzin temu, deepack1992 napisał:

 

No właśnie i teraz znów zaczelo śmierdzieć i pewnie nie ma już ciągu 

 

jak wyczyścisz piec i zakleisz, to napisz, czy dalej śmierdzi - myślę ze przestanie - w najgorszym razie dym się będzie cofał przez drzwiczki w piecu - no to wtedy będzie wiadomo, że albo komin zatkany, albo za mało nawiewu. 

Link do komentarza
Gość mhtyl
14 godzin temu, deepack1992 napisał:

Jutro będę piec czyścił 

Kupiłem za 10zl 5kg zaprawy Zduńskiej tylko w opisie zaprawy najlepiej zmieszać ja z cementem którego nie mam trudno zrobię tak już i tak pewnie nie będę palił (a może z max 2 razy ) 

Jeśli wyczyszcze piec i nie będzie śmierdzieć postawie wam piwo ! 

Ja nigdy żadnego cementu do glinki nie dodawałem, a jak zaklejałem piec to robiłem to glina wykopana zza domu na działce, dobrze ją wymieszałem dodając bodajże trochę soli kuchennej i trochę wody aby była lepka i to wszystko. Zaklejałem za pomocą własnych rąk nie jakiś tam pacek czy szpachelek, własnymi rękami a właściwie palcami dociśniesz, wciśniesz, wygładzisz lepiej niż jakakolwiek packą.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Ja nigdy żadnego cementu do glinki nie dodawałem, a jak zaklejałem piec to robiłem to glina wykopana zza domu na działce, dobrze ją wymieszałem dodając bodajże trochę soli kuchennej i trochę wody aby była lepka i to wszystko. Zaklejałem za pomocą własnych rąk nie jakiś tam pacek czy szpachelek, własnymi rękami a właściwie palcami dociśniesz, wciśniesz, wygładzisz lepiej niż jakakolwiek packą.

Wyjąłem te kółka pokazało się coś takiego grzebać dalej ?Mam obawy

Widać co nieco czarny pył pewnie sądzę i trochę gliny jest to taka Ala ściana 

Tak wygląda moja zaprawa Zaprawa

Edytowano przez deepack1992 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

To na zdjęciu wygląda tak jakby ktoś zakleił cała średnicę otworu jakimś mazidłem. Aby dostać się do kanału i go wyczyścić musisz tą skorupę delikatnie rozkuć o dostać się do kanału.

To jest rewizja z góry jak dobrze się dopatrzałem, a z dołu? 

Link do komentarza
5 minut temu, mhtyl napisał:

To na zdjęciu wygląda tak jakby ktoś zakleił cała średnicę otworu jakimś mazidłem. Aby dostać się do kanału i go wyczyścić musisz tą skorupę delikatnie rozkuć o dostać się do kanału.

To jest rewizja z góry jak dobrze się dopatrzałem, a z dołu? 

Dolna jeszcze nie otworzyłem czekam aż żona z dzieckiem wyjdzie abym mógł zacząć czyścić !

Nie chcę aby ona to wąchała (śmierdzi ) 

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
30 minut temu, mhtyl napisał:

Chyba nie muszę Ci podpowiadać abyś zaopatrzył się w jakąś skrobaczkę na przedłużeniu, szpachelkę  itp do czyszczenia.

Właśnie otworzyłem tam od góry to chyba z pół pieca jest 

Tam w środku są jakieś nie dopalone stare gazety 

Wyjąłem już jakieś wiadro tego syfu teraz przez te kółko jest taki ciąg że zabiera mi z łopatki trochę syfu 

Edytowano przez deepack1992 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
37 minut temu, deepack1992 napisał:

 

Wyjąłem już jakieś wiadro tego syfu teraz przez te kółko jest taki ciąg że zabiera mi z łopatki trochę syfu 

Uważaj aby Ciebie nie wciągnęło :)

Czyli wszystko wskazuje na to , że miałem rację na 98% z tym czyszczeniem pieca.

Link do komentarza
Gość mhtyl
10 minut temu, deepack1992 napisał:

Najgorzej że na 4kafle od góry chyba jest jeszcze jeden kanał ale aby się tam dostać musiałbym wyjąć kafel 

Nic nie wyciągaj bo tam może kanał zawijać do góry i narobisz tylko bałaganu.

5 minut temu, bajbaga napisał:

Ale zapachów od sąsiada to nie "załatwia" - ten/taki problem może się nawet nasilić :bezradny:

Ja na razie o piecu.

Ale ja bym tą rurę/wentylację folią przeźroczysta zatkał, czemu przeźroczystą? ano temu aby sąsiad jak mu mieszkanie przejdzie zapachem obiadku  i będzie zaglądał w rurę to zobaczy coś tam pomimo zatkania, jeżeli da coś nieprzeźroczystego to od razu się skapnie gdzie jest zator. I co najważniejsze w tym wszystkim, po takim zabiegu winowajca szybka się znajdzie.

Link do komentarza
31 minut temu, mhtyl napisał:

Nic nie wyciągaj bo tam może kanał zawijać do góry i narobisz tylko bałaganu.

Ja na razie o piecu.

Ale ja bym tą rurę/wentylację folią przeźroczysta zatkał, czemu przeźroczystą? ano temu aby sąsiad jak mu mieszkanie przejdzie zapachem obiadku  i będzie zaglądał w rurę to zobaczy coś tam pomimo zatkania, jeżeli da coś nieprzeźroczystego to od razu się skapnie gdzie jest zator. I co najważniejsze w tym wszystkim, po takim zabiegu winowajca szybka się znajdzie.

Ta rurę w łazience to ja zatkalem na chama szmata na sztywno i jeszcze taka gąbka aby się ułożyła nic nie śmierdzi na razie 

Ok piec skończyłem czyścić (dwie pełne reklamówki syfu )

Żeby było lepiej to jeszcze go odkurzyłem od środka starym odkurzaczem 

Zaklejać te kółka czy może coś polecacie jeszcze ? 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Jak wyczyściłeś piec to na sucho bez zaprawy zatkaj dziury zaślepkami/korkami i zrób test z gazetą jak się pali, jeżeli będzie cug lepszy od poprzedniego to dziury zaklejaj.

Link do komentarza
8 godzin temu, mhtyl napisał:

Ja nigdy żadnego cementu do glinki nie dodawałem, a jak zaklejałem piec to robiłem to glina wykopana zza domu na działce, dobrze ją wymieszałem dodając bodajże trochę soli kuchennej i trochę wody aby była lepka i to wszystko

Bardzo dobrze - tak samo robił b. dobry zdun, jak mojej mamie stawiał kuchnie z piecem chlebowym, brawo mhtyl :14_relaxed: - jeszcze pochwalił glinę z naszego ogrodu

5 godzin temu, mhtyl napisał:

Ale ja bym tą rurę/wentylację folią przeźroczysta zatkał, czemu przeźroczystą? ano temu aby sąsiad jak mu mieszkanie przejdzie zapachem obiadku  i będzie zaglądał w rurę to zobaczy coś tam pomimo zatkania, jeżeli da coś nieprzeźroczystego to od razu się skapnie gdzie jest zator. I co najważniejsze w tym wszystkim, po takim zabiegu winowajca szybka się znajdzie.

Bardzo dobrze - :14_relaxed: - nie wiedziałem że jesteś taki podstępnie pomysłowy - b. dobry pomysł 

 

4 godziny temu, deepack1992 napisał:

Ta rurę w łazience to ja zatkalem na chama szmata na sztywno i jeszcze taka gąbka aby się ułożyła nic nie śmierdzi na razie 

Tę rurę to zatkałeś tak że sąsiadowi zatkałeś - czy sobie tylko??? 

Link do komentarza
17 minut temu, deepack1992 napisał:

Lepiej się pali jeszcze trochę czuć więc nie zobaczymy (ale piwo może być ) 

Rurę zatkalem nad tą dziura (mieszkam na parterze ) 

Nie mam możliwości jej owinąć folią 

1. Proponuję mocno chwilę (5 minut) popalić papierami i drewnem z otwarciem okien, żeby wytworzyć wysoki cug - może ci jeszcze wywieje resztki zanieczyszczeń z pieca do komina.

2. No tak - myśleliśmy - ja i chyba mhtyl - że mieszkasz wyżej i zasłonisz (przynajmniej ja tak zrozumialem pomysł mhtyla) tzw światło czyli przekrój rury folią, tak - żeby nnie była drożna,ale jakby spojrzał przez lusterko - to by zobaczył u góry niebo :14_relaxed:

No i czekamy chyba na tą inwentaryzację kominów, ale wydaaje mi się że tak czy inaczej nie obędzie sie bez jakiegoś konkretnego nawiewu dla pieca, a znowu wywiew w łazience powinien jednak być drożny docelowo. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...