Skocz do zawartości

Kupno domu stan surowy zamknięty bez instalacji


Patrycja11

Recommended Posts

Witam mam okazje kupić dom stan surowy zamknięty (dach okna drzwi elewacja ). W środku stan surowy, Zewnatrz  jest zrobiony lecz nie ma doprowadzonej instalacji wodno kanalizacyjnej i elektryki . Stad moje pytanie czy zakladnaie wody kanalizacji i elektryki będzie stanowiło jakiś problem ? Jakie są koszta +/- tego przedsięwzięcia ? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza

Sądzisz, że ktoś Ci odpowie? Nie, nie odpowie, bo nikt tu wróżką nie jest.  To, że stan surowy zamknięty nic nie mówi, wszystko zależy jaki to jest domek i jaka ma p.u. i co oczekujesz od tego domku, znaczy si e ile łazienek chcesz mieć, jakie ogrzewanie, jaka wentylacje itp itd.

Link do komentarza

Pytań jest więcej: czy są przyłącza prądu, wody, kanalizacji... czy wchodzisz w gaz, czy jest w pobliżu, czy grzać chcesz prądem, może jakaś pompa ciepła, czy w całym domu podłogówka...

Ile masz zapłacić za ten budynek (tak orientacyjne, oczywiście :icon_biggrin:), może lepiej budować od nowa...

Link do komentarza
7 godzin temu, Patrycja11 napisał:

Witam mam okazje kupić dom stan surowy zamknięty (dach okna drzwi elewacja ). W środku stan surowy, Zewnatrz  jest zrobiony lecz nie ma doprowadzonej instalacji wodno kanalizacyjnej i elektryki . Stad moje pytanie czy zakladnaie wody kanalizacji i elektryki będzie stanowiło jakiś problem ? Jakie są koszta +/- tego przedsięwzięcia ? 

Koszta mogą być różne - mogą być zaskakująco wysokie.
Zanim się zdecydujesz:
Dowiedz się u operatora lub zakładzie energetycznym jak wygląda kwestia podłączenia
Tak samo w zakładzie oczyszczania

Poza tym , co więcej wiesz o tym budynku?
Jest jakiś dziennik budowy?
Co to za budynek? Z poddaszem użytkowym czy bez?
Trzeba popatrzeć jak zrobiony jest dach, jaka kotłownia, jaka wentylacja w mieszkaniu jest zrobiona / przewidziana 
Czy jest jakieś odwodnienie, izolacje pionowe, poziome,  z czego ściany, jakie stropy, jakie okna itp, itd.

Dlatego lepiej odżałuj 100-200zł i weź jakiegoś "swojego" kierownika budowy, niech przyglądnie się fachowym okiem.
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...