Skocz do zawartości

Piec dwufunkcyjny, a deszczownica


Recommended Posts

Witam. Zaczalem kompletny remont mieszkania w kamienicy (36m kw.). Zakupilem dwufunkcyjny piec do ogrzewania wody oraz mieszkania. Czy ów piec jest w stanie "wyrobic" z ogrzaniem wody jesli chcialbym zamontowac deszczownice, czy jest zbyt slaby i w tej sytuacji pozostaje mi montaz zwyklego prysznicu? 

Link do komentarza

To jak kupowałeś ten kocioł?
Nie zastanawiałeś się jaka moc będzie Ci potrzebna?
Teraz to już trochę za późno, chyba że jeszcze go nie zainstalowałeś.
 

Generalnie  przy dwufunkcyjnym kotle jest ten minus, że  jak będziesz zażywał kąpieli pod deszczownicą,  a ktoś w tym czasie odkręci ciepłą wodę to będziesz się wkurzał. 

Jak nie jest to dla Ciebie problemem, to o ile masz dobre ciśnienie wody i wystarczającą moc kotła to nie będziesz narzekał.

Link do komentarza

Zabudowanie deszczownicy wcale nie musi oznaczać zużywanie większej ilości wody, bo :

cytat :

Deszczownica ma małe otwory dzięki czemu siła strumienia nawet na „pół gwizdka” nadal jest wystarczająca do skutecznego spłukiwania.

a tu masz więcej jak oszczędzać wodę:

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-oszczedzac-wode-pod-prysznicem

Przed chwilą, demo napisał:

Zabudowanie deszczownicy wcale nie musi oznaczać zużywanie większej ilości wody, bo :

cytat :

Deszczownica ma małe otwory dzięki czemu siła strumienia nawet na „pół gwizdka” nadal jest wystarczająca do skutecznego spłukiwania.

a tu masz więcej jak oszczędzać wodę:

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-oszczedzac-wode-pod-prysznicem

 

Link do komentarza
3 godziny temu, Savkaa napisał:

Moglbys mi kolego to jakos wyjasnic? Przeczytałem kilka negatywnych opinii, ze lepiej jednak jesli ma sie oddzielny kociol z ciepla woda. Bede wdzieczny za wytlumaczenie

Co wyjaśniać, ja mam w domu deszczownicę i sobie chwalę(choć nie mam pieca na gaz) ale moja szwagierka i kolega ma deszczownice i piec na gaz, nie narzekają na to żeby piec nie wyrabiał z produkcja cwu. Tak jak napisał demo, wody nic więcej nie poleci jak z baterii wannowej czy umywalkowej, złudzenie robi własnie duża wielkość deszczownicy, a przepływ wody jest taki sam. Jedyny problem to może być za małe ciśnienie wody.

Link do komentarza

Piec ma moc 14 kW i nie zostal jeszcze zamontowany. Zostalo zlozone zamowienie. Mowiac jak dla laika, bo takowym jestem... 

1. Jesli bede bral prysznic uzywajac deszczownicy na pelny gwizdek to piec wyrobi?

2. Jesli bede uzywal deszczownicy na pelny gwizdek i w tym samym czasie ktos odkreci ciepla wode w kuchni to piec nie podgrzeje odpowiednio wody oraz ciśnienie w obu bateriach spadnie tak? 

3. Co jesli jak koleha wyzej napisal... uzyje deszczownicy na pol gwizdka, bo to tez wystarczy do umycia sie i w tym czasie ktos bedzie korzystal z cieplej wody z kuchni?

4. Jak to sie ma jesli bede bral prysznic a w tym czasie zmywarka bedzie myla naczynia? Czy to ma wplyw ma temp i cisnienie wody? 

 

Link do komentarza

Nie ważnne czy zamontujesz deszczownice czy zwykla sluchawke, jak bedziesz bral prysznic, a w kuchni ktos odkreci ciepla wode to nie dosc ze spadnie cisnienie to jeszcze obleje Cie zimniejsza woda.

I tu nie ma znaczenia czy bedziesz uzywal  jej na "pol gwizdka" czy na full, zawsze tak bedzie.

podczas mycia zmywarki poczujesz tylko wtedy spadek cisnienia i obnizenie temperatury gdy zmywarka bedzie napelniac i dopelniac sie woda podczas pracy.

Link do komentarza
22 godziny temu, Seifer napisał:

Nie ważnne czy zamontujesz deszczownice czy zwykla sluchawke, jak bedziesz bral prysznic, a w kuchni ktos odkreci ciepla wode to nie dosc ze spadnie cisnienie to jeszcze obleje Cie zimniejsza woda.

I tu nie ma znaczenia czy bedziesz uzywal  jej na "pol gwizdka" czy na full, zawsze tak bedzie.

podczas mycia zmywarki poczujesz tylko wtedy spadek cisnienia i obnizenie temperatury gdy zmywarka bedzie napelniac i dopelniac sie woda podczas pracy.

Czyli to jest taki haczyk korzystania z pieca dwufunkcyjnego? Dobrze pojmuje?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Witam, 

Zastosowanie jednej deszczownicy w budynku to wydatek ciepłej wody na poziomie 15-18 l/min, więc powinno się ten aspekt brać pod uwagę przy doborze swojego kotła dwufunkcyjnego. Kocioł o mocy 14kW może mieć problem z podgrzewaniem przepływowo takiej ilości wody. 
Wadą kotłów dwufunkcyjnych jest ograniczona ilość wytwarzania ciepłej wody w danej chwili, więc jeżeli w czasie korzystania z deszczownicy użyty będzie inny punkt poboru (zlew w kuchni, zmywarka itp) wpłynie to na obniżenie temperatury i dyskomfort podczas kąpieli. 
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Junkers
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...