Skocz do zawartości

Zabezpieczenie okien


Recommended Posts

Szanowny Panie,

podstawowym środkiem zabezpieczającym jest zastosowanie okuć okiennych o podwyższonej klasie bezpieczeństwa. Poziom zabezpieczenia okuć wyraża się jako RC1 lub RC2.

Okno może zostać także wyposazone w specjalnie klejone szyby, które zyskają dzięki temu zwiększoną wytrzymałość na uderzenia i rozbicie.

Trzecim sposobem zwiększenia bezpieczeństwa jest montaż specjalnych klamek z zamkiem zamykanym na klucz, utrudniającym przekręcenie klamki od zewnątrz.

Dostępne są również systemy alarmowe sparowane z oknem, w tym również rozwiązania wysyłające sygnał o nieautoryzowanym otwarciu okna na telefon właściciela oraz automatycznie informujące firmę ochroniarską.

Jak sam Pan widzi, możliwości zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w domu jest mnóstwo. Do Pana należy decyzja, które z nich warto zastosować.

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza

Szanowny Panie,

Oczywiście sforsowanie rolety wymaga użycia siły, a przy tym generuje hałas, co z pewnością nie pomaga włamywaczowi.

W celu uzyskania większej ilości przydatnych informacji zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem wideo: https://www.youtube.com/watch?v=NyPiamf7QW0.

Odsyłam także do FAQ, w którym powinien Pan znaleźć odpowiedzi na nurtujące Pana pytania: https://oknoplast.com.pl/lab/jak-dzialaja-okna-antywlamaniowe/

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowano przez Eksperci OKNOPLAST
korekta (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 26.04.2017 o 14:06, gucio_ napisał:

A co z roletami antywłamaniowymi? Realnie wpływają na bezpieczeństwo okien czy są raczej dodatkową informacją dla złodzieja

Na to nie ma rady. Tak jak kolega wyżej napisał, takie rolety są skuteczne bo wydłużają czas sforsowania przeszkody. Dodatkowe wzmocnienia okien oczywiście też utrudniają dostanie się do środka, ale nie ma 100% skutecznego środka. Sam dokonywałem pewnych zmian pod tym kątem i podstawa to zacząć od drzwi - tu nie ma co oszczędzać, antywłamaniowe. Najskuteczniejsze są wg mnie ciche alarmy i firma ochroniarska, wtedy nie trzeba dodatkowych kosztów ponosić i wymieniać okien. Ja własnie postawiłem na taki alarm i wydaje mi się najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...