Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Warto pamiętać, by do czyszczenia rolet nie używać szorstkich narzędzi, a zamiast tego wycierać miękkimi szmatkami. Powierzchnię rolet myje się wodą oraz środkami czyszczącymi o odczynie neutralnym. Nie należy stosować rozpuszczalników zawierających alkohole, aromaty, estry czy ketony, a także żadnych środków żrących. Czyszczenie rolet zewnętrznych najlepiej przeprowadzać w temperaturze od 10 do 25 stopni Celsjusza.

Osobną kwestią jest konserwacja uszczelek przy listwach. W tym celu stosujemy preparaty przystosowane do pielęgnacji gumy (np. stosowane w konserwacji uszczelek drzwiowych).

Jeśli chodzi o zabezpieczenie rolet przed uszkodzeniami, najlepiej myć je regularnie, stosować środki antystatyczne (po umyciu) oraz przygotować je właściwie do zimy - na przykład pokrywając uszczelki środkami chroniącymi przed zamarzaniem.

Pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...

Ja mam markizy zewnętrzne Fakro i czyszczę je ściereczką z detergentem. Jestem ostrożniejszy przy kasecie, ale tak to elektronika siedzi. Ale nie konserwuję ich specjalnie, nie pokrywam żadnymi środkami zabezpieczającymi czy tego typu pomysły.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...