Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budowa domu na wiosnę

Recommended Posts

Witam :)

Wraz z moim chłopakiem planujemy budowę domu na maj następnego roku. Chciałabym się zapytać ile powinien dostać dom aby zacząć go wykańczać, tak żeby dom przeschnął? Szukałam informacji na ten temat ale jest wiele podzielonych zdań, więc może państwo pomogą korzystając z własnych doświadczeń. 

Dziękuję :)

3 godziny temu, zuzeq101 napisał:

Witam :)

Wraz z moim chłopakiem planujemy budowę domu na maj następnego roku. Chciałabym się zapytać ile powinien dostać dom aby zacząć go wykańczać, tak żeby dom przeschnął? Szukałam informacji na ten temat ale jest wiele podzielonych zdań, więc może państwo pomogą korzystając z własnych doświadczeń. 

Dziękuję :)

Jakim system chcesz ten dom postawić? Jeżeli systemem gospodarczym to spokojnie etap po etapie możesz robić, przerwy technologiczne będą w sam raz, jeżeli będziesz budować z firmą pod klucz to tu nie ma mowy o odpowiednich przerwach.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Marcin
      Cegła z tej cegielni jest fantastyczna. Wygląda bajecznie. Cegielnia Hoffmanowska dostarczała znajomym cegłę na całą elewację domu na Mazurach, kto nie zobaczy jest zachwycony.
    • Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/elewacje-domow/aktualnosci/23793-cegla-recznie-formowana-jablkowa-postarzana-hitem-sezonu-2017
    • Tak było kiedyś. 8 metrów od rzutu na powierzchnię skrajnego przewodu. Jednak od kilku już lat, tę odległość zwiększono dwukrotnie., do 16 metrów. Mojej kuzynce w związku z tym wycięto ponad 300 sosen na działce. Zapłacili, ale posadzić w tym pasie też już nic (drzew znaczy się) nie wolno.
    • Witam, z góry dziękuję za radę tym co mogą pomóc jak rozwiązać ten problem.  Posiadam działkę budowlaną przez którą przechodzi linia energetyczna 15 KV. W rzeczywistości linia przechodzi przez działkę moją i w jakiejś części sąsiada. Chciałbym budować dom, działka o powierzchni ok 1900 M2. Po rozmowie z projektantem który miał przeprowadzić adaptację budynku na działce okazało się że poprzez otrzymany wypis i wyrys z urzędu gminy przez moją działkę przechodzi pas techniczny który, zajmuje obszar 30 m, dlaczego tak szeroki w wypadku linii o napięciu 15 kV nikt nie umie mi odpowiedzieć ( działka obok linia 110kV pas techniczny wydany przez ENEA 20 m w planie urzędu też 30m). Kolejnym faktem jest to że pas techniczny nie przebiega prawidłowo pod linią energetyczna tylko został umieszczony obok linii co w chwili obecnej według wypisu i wyrysu z planu zagospodarowania okazuje że pas techniczny 30 m szerokości idzie wręcz prawie przez połowę mojej działki a jest to podobno nie poprawne ponieważ rozmawiając z geodeta i projektantem pas techniczny powinien znajdować pod linią, w osi linii czyli po 15 m z każdej strony a w rzeczywistości tak nie jest linia idzie swoją drogą pas swoją drogą... Rozbieżność w kolejnym dokumencie z planu zagospodarowania który jest do podgladu na stronie internetowej gminy, pas na mapie jest 15 m., więc o połowę mniejszy jak zakłada wydany wyrys i wydany tekst z planu zagospodarowania przestrzennego. Rozmawiając telefonicznie od początku ze względu na pandemię z urzędu otrzymałem informację że od osi linii 7,5 m pas 15 m zabudowa itd a z dokumentu teraz wynika co innego. Przeglądając internet nigdzie nie znalazłem aby inni użytkownicy pisali o pasie aż 30 m przy linii 15 kV. Geodeta który mierzył działkę, wytyczył rzut miejsca na budowę domu stwierdził że nie ma przeszkód w umiejscowieniu domu. Czas na adaptację projektant na podstawie dokumentów z urzędu stwierdził że nie wmieście domu w to coś co zostało po odejściu pasu technicznego... Czy miał ktoś podobny problem rozwiązał go lub ktoś wie jak to rozwiązać rady mile widziane. Pozdrawiam  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...