Skocz do zawartości

Ile domów jednorodzinnych może podpiąć się do PE fi 63


Recommended Posts

Przy tak małej średnicy i tak dużej długości to marne szanse aby ktoś się podpiął bez uszczerbku na spadek ciśnienia wody u jednego gdy drugi wcześniej będzie wodę używał. Nawet nie wiem czy istnieją w sprzedaży nawiertki na taką rurę.

Link do komentarza
8 minut temu, wacławw napisał:

To jak teraz są już podpięte 3 domy jednorodzinne (w trakcie budowy) do tej średnicy 63 to o więcej nie ma co myśleć z przyłączami?

 A czy te domu są już użytkowane w 100% czy dalej są w budowie? Dostałeś jakiś zwrot od tych trzech inwestorów z tytułu podłączenia do tej nitki? Nie znam ogólnych warunków ale doradziłbym abyś udał się do gminnych wodociągów i tam dopytał o szczegóły co do podłączenia innych, ja osobiście nie zgodziłbym się.

Link do komentarza
9 godzin temu, mhtyl napisał:

 A czy te domu są już użytkowane w 100% czy dalej są w budowie? Dostałeś jakiś zwrot od tych trzech inwestorów z tytułu podłączenia do tej nitki? Nie znam ogólnych warunków ale doradziłbym abyś udał się do gminnych wodociągów i tam dopytał o szczegóły co do podłączenia innych, ja osobiście nie zgodziłbym się.

 

9 godzin temu, mhtyl napisał:

 A czy te domu są już użytkowane w 100% czy dalej są w budowie? Dostałeś jakiś zwrot od tych trzech inwestorów z tytułu podłączenia do tej nitki? Nie znam ogólnych warunków ale doradziłbym abyś udał się do gminnych wodociągów i tam dopytał o szczegóły co do podłączenia innych, ja osobiście nie zgodziłbym się.

Wszystkie trzy działki są w trakcie budowy. Z finansami nie było problemów ile powiedziałem tyle mi zapłacili (całość wyszła mnie ok 6000tys robocizna i materiał + 6000tys spółce wodnej za to że mogłem się podpiąć do wodociągu). Ten wodociąg nie podlega pod gmine tylko to jest Spółka Wodna tak że nie ma co tam iść bo jak  w zarządzie są znajomi sąsiada to powiedzą że nie ma żadnych przeciwskazań i może się podpiąć. Jeszcze muszę wziąść taki fakt pod uwagę że jak kopałem tą nitkę 250m to przekopałem przez trzy działki i właściciele powiedzieli  tych działek że wyrażą zgodę na przekop jeżeli w razie potrzeby będą mogli się podpiąć. Reasumując  3  działki już są podpięte wcześniej czy później dojdą następne 3 (te przekopane) tak że 6 działek będzie już podpiętych. 

Edytowano przez wacławw (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, wacławw napisał:

Tego to nie wiem. Pewnie w Spółce trzeba o to zapytać. A jakie powinno być? Po podłączeniu trzech domów to ciśnienie powinno się utrzymać takie samo czy będzie spadać? 

 

na pewno będzie spadać, ale o ile to trudno powiedzieć. Dla zobrazowania możesz przeprowadzić sobie doświadczenie, wąż ogrodowy podziel na kilka odcinków łącząc je trójnikami i zrób odnogi zakończone jakimś zaworem, puść wodę do węża i odkręcaj po kolei zawory z odnóg, sam się przekonasz jak ciśnienie spada.

Link do komentarza
2 godziny temu, wacławw napisał:

Tego to nie wiem. Pewnie w Spółce trzeba o to zapytać. A jakie powinno być? Po podłączeniu trzech domów to ciśnienie powinno się utrzymać takie samo czy będzie spadać?

Niekoniecznie. U mnie jest wodociąg średnio-ciśnieniowy i na wejściu do instalacji domowej mam reduktor. Wtedy podłaczanie paru innych odbiorców nie jest zbyt wielką przeszkodą.

Link do komentarza
3 minuty temu, retrofood napisał:

Niekoniecznie. U mnie jest wodociąg średnio-ciśnieniowy i na wejściu do instalacji domowej mam reduktor. Wtedy podłaczanie paru innych odbiorców nie jest zbyt wielką przeszkodą.

Ciągnąc tą nitkę 250m to tak jak bym ciągną na jedno osiedle a ten sąsiad który teraz pytał się o podłączenie to przekopał by pod drogą gminną i wpuścił by wodociąg  na drugie osiedle a tam jest dużo działek.To Jest  problem którego najbardziej się obawiam.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...