Skocz do zawartości

Wanna czy prysznic?


domii

Recommended Posts

Witajcie urządzamy właśnie z mężem naszą wspólną wymarzoną łazienkę i mamy taki dylemat co lepsze wanna czy prysznic? Niestety na wannę i prysznic nie mamy miejsca w łazience co możecie nam doradzić? Jeszcze dodam że chcemy się zmieścić w 3 tyś, ale żeby to był styl nowoczesny wanny albo prysznica. Chodziłam troszkę po sklepach i muszę przyznać że za taki styl to ceny są przerażające  

Link do komentarza

Miałem w domu wannę, taką 150 cm - ani to usiąść, ani się położyć - kolana nad wodą, marzną... prysznic brałem na kolanach, żeby za bardzo nie nachlapać... do kitu...

Po ok 3 latach wyrzuciłem ją, zrobiłem brodzik 80x80, teraz mam 90x90, jest lepiej:icon_biggrin:...

Trochę koleżanka-małżonka narzekała, że niby to lubi poleżeć - tylko kiedy???, leżała ze trzy razy przez te 3 lata...

Teraz chwali - szybko, sprawnie, elegancko :icon_mrgreen:

 A, i po wyrzuceniu wanny prawie o połowę spadło zużycie wody!!! Córki przestały się moczyć, syn przestał czytać w wannie - stare dzieje - teraz każde z dzieci płaci za swoje zużycie wody...

Wniosek?

Radzę zrobić brodzik jak największy, tak, abyście mogli bez obijania się o zimne w dotyku szkło razem zażywać kąpieli, a najlepiej taką walk-in, bez brodzika, z odpływem liniowym (jeśli pozwala na to bez większych przeróbek istniejąca instalacja wodociągowa). Jeśli teraz nie macie za dużo kasy, wystarczy foliowy parawan, jak się odkujecie, zrobicie parawan szklany:icon_biggrin:

Link do komentarza

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść na kompromis :icon_smile: , czyli wanna z opcją prysznica :) 

Takie coś : 

wanna-bianka-z-parawanem-tp_871379467085

e65708383198c4ea8cd03a0c924c0490.jpg

11769-wanna_akrylowa_dorado_riho170616.J

 

I dużo więcej ... na allegro jest spory wybór . Zaznaczam, że nikogo nie reklamuję ... pierwsze linki z brzegu:

http://allegro.pl/wanna-narozna-z-parawanem-140x80-obudowa-i5771438888.html

http://allegro.pl/170x97-wanna-z-parawanem-kabina-lewa-prawa-mo-w01-i6683741066.html

http://allegro.pl/wanna-z-kabina-akryl-parawan-150x75-obudowa-syfon-i6338695015.html

http://allegro.pl/wanna-z-kabina-parawan-obudowa-akrylowa-170x85-cm-i6774385041.html

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Najlepiej wyposażyć łazienkę zarówno w wannę, jak i w prysznic - trzeba jednak dysponować pomieszczeniem o powierzchni przynajmniej 6–8 m2.

Zwolennicy wanien cenią je za możliwość wzięcia relaksujących kąpieli, np. z użyciem soli leczniczych czy olejków kąpielowych. Dodatkowy relaks zapewniają urządzenia z chromoterapią albo z hydromasażem.

Wanna jest funkcjonalna – można w niej namoczyć pranie, wykąpać psa... Z reguły łatwiej utrzymać ją w czystości, niż kabinę prysznicową, choć w tańszych wannach z hydromasażem po kąpieli trzeba pamiętać np. o uruchomieniu na kilka minut dmuchawy, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii w przewodach doprowadzających wodę do dysz.

Brodzik preferują przeważnie zwolennicy szybkich kąpieli. Ale i pod prysznicem można pozwolić sobie na odrobinę luksusu, wybierając kabinę z hydromasażem lub z funkcją sauny parowej. Znajdziemy też modele wyposażone w radio. Brodziki o głębokości np. 30 cm nie ustępują wiele wannom, jeśli chodzi o funkcjonalność.

Link do komentarza
Dnia 20.05.2017 o 20:27, joks napisał:

a to w prysznicu nic czyścić nie trzeba?

Warto zwrócić uwagę, że szyby prysznica z powłoką Maxi Clean sprząta się o wiele łatwiej. No i prosta bryła też o wiele mocniej upraszcza sprawę. Domyślam się, że właśnie o to chodziło w tym poście. :)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Aby łatwiej było utrzymać kabinę prysznicową w czystości, można wybrać model ze specjalną powłoką, dzięki której woda nie zostawia śladów na szkle. Powłoka ta nazywa się różnie u różnych producentów. Spływająca po niej woda tworzy strumienie, które nie pozostawiają zacieków i jednocześnie zbierają część zanieczyszczeń.

Warto pamiętać, że warstwa ta może się zetrzeć. Jej trwałość zależy m.in. od twardości wody. Mniej więcej co 4-5 miesięcy powinno się ją odnawiać przeznaczonym do tego środkiem.

Link do komentarza

na poranne prysznice i wieczorne kąpiele tylko i wyłącznie wanna z opcją prysznica, najbardziej podobają mi się prostokątne, bo można je sobie ładnie spasować ze stojącymi szafkami łazienkowymi, u moich znajomych jest właśnie takie rozwiązanie. do tego nakładka antypoślizgowa na przyssawki dla prysznicoholików i jest ok

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 2.06.2017 o 11:08, Budujemy Dom - otoczenie domu napisał:

Aby łatwiej było utrzymać kabinę prysznicową w czystości, można wybrać model ze specjalną powłoką, dzięki której woda nie zostawia śladów na szkle. Powłoka ta nazywa się różnie u różnych producentów. Spływająca po niej woda tworzy strumienie, które nie pozostawiają zacieków i jednocześnie zbierają część zanieczyszczeń.

Warto pamiętać, że warstwa ta może się zetrzeć. Jej trwałość zależy m.in. od twardości wody. Mniej więcej co 4-5 miesięcy powinno się ją odnawiać przeznaczonym do tego środkiem.

No właśnie to jest to. :)

Link do komentarza

Chcąc zaplanować wymarzoną łazienkę powinniśmy zadać sobie pytanie jakie funkcje chcemy, żeby spełniała. Wanna jest wyjściem dla ludzi, którzy uwielbiają raz na jakiś czas zanurzyć się w wodzie z bąbelkami. Zdecydowanie jest to forma relaksu, z której korzysta sporo z nas. Posiadanie wanny jest lepszym rozwiązaniem, gdy mamy bądź planujemy mieć dzieci. Wieczorne kąpiele dla naszych pociech są wtedy o wiele przyjemniejsze. W pomieszczeniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota odradza się umieszczanie wanny. Nie należy wstawiać wanien w mniejszych rozmiarach, gdyż nie będzie miało to nic wspólnego z wygodą ani relaksem. Dla większości ludzi prysznic jest lepszym wyborem. Przede wszystkim wygrywa takimi zaletami jak ekonomiczność, wynikająca z szybkich i krótkich kąpieli oraz zajmuje mniej miejsca. Rynek obecnie oferuje wiele rodzajów pryszniców posiadających dodatkowe funkcje takie jak deszczownica, hydromasaże czy specjalne siedziska - odpowiednie dla ludzi starszych bądź z problemami fizycznymi. Osoby nie potrafiące się zdecydować na konkretny wybór powinny pomyśleć nad połączeniem dwóch rozwiązań. Wanna z funkcją prysznica jest odpowiednia dla domowników, którzy mają odmienne zdanie co do kąpieli wodnych.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

1400 zł to nie jest taki niewielki budżet. Pisałem o marce Roca, w wymiarze 90x90 kupisz model Town. Z opisywaną tu przez nas powłoką Maxi Clean. Fakt, są kabiny za 3 tys zł i więcej, ale 1400 absolutnie powinno wystarczyć do udanego zakupu. Jeśli oczywiście rozmawiamy tu o normalnym wymiarze.

Link do komentarza
Dnia 11.04.2017 o 16:09, domii napisał:

Witajcie urządzamy właśnie z mężem naszą wspólną wymarzoną łazienkę i mamy taki dylemat co lepsze wanna czy prysznic? Niestety na wannę i prysznic nie mamy miejsca w łazience co możecie nam doradzić? Jeszcze dodam że chcemy się zmieścić w 3 tyś, ale żeby to był styl nowoczesny wanny albo prysznica. Chodziłam troszkę po sklepach i muszę przyznać że za taki styl to ceny są przerażające  

Może najlepszym rozwiązaniem waszego dylematy będzie

wanna z przeszkloną częścią spełniającą funkcję kabiny prysznicowej ?

Link do komentarza
41 minut temu, migotka874 napisał:

Może najlepszym rozwiązaniem waszego dylematy będzie

wanna z przeszkloną częścią spełniającą funkcję kabiny prysznicowej ?

Niestety to nie jest takie 2W1. Bo do kabiny prysznicowej wchodzisz powiem tak "swobodnie" a do takiego prysznicu z wanny musisz nogi zadzierać aby wejść i wyjść co dla starszych osób nie jest bezpieczne.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Osobiście posiadam prysznic, mieszkając jeszcze w domu rodzinnym mieliśmy wanne z prysznicem, szczerze powiedziawszy to prysznic dużo bardziej wygodniejszy. Chyba, że ktoś ma duże metry w łazience i może sobie pozwolić na większą wannę i lanie litrów wody żeby "poleżeć". Mimo wszystko prysznic na co dzień bardziej opłacalny, jeśli ktoś nie ma większych wymogów poza szybkim umyciem się.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Mnie wanna nie interesowała, bo nie lubię leżeć. W obecnym mieszkaniu mam wannę (z natryskiem) i przez 4 lata ani razu nie leżałam w wannie:) Do nowego mieszkania kupiłam kabinę z castoramy - ścianka boczna plus drzwi wahadłowe 1200 z hakiem. Jeszcze tego nie zamontowałam ,ale wydaje mi się ,ze solidny produkt, bo szkło jest grubości aż 8 mm

Link do komentarza
1 godzinę temu, paciejka napisał:

zrób wanne ale z tą szybką i panel do prysznica, u nas tak jest kto chce kąpie się w wannie a kto chce prysznic zamyka szyby i bierze

Masz słuszność, ale tylko do czasu, gdy bez trudu dasz radę wejść do wanny... Oby jak najdłużej...

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...