Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Nie bardzo rozumiem co to znaczy "dawała radę". Otóż wg mnie piła elektryczna ma przewagę nad spalinową jedynie w trzech sytuacjach, najlepiej występujących łącznie:

1. Praca w pomieszczeniach zamkniętych. Mniejszy hałas i brak spalin.

2. Praca w jednym miejscu. Jest wtedy możliwość przygotowania zasilania tak, aby kabel nie plątał się zbytnio pod nogami.

3. Częsta praca epizodyczna. Czyli spalinówki nie opłaca się odpalać.

 

Poza tym jej przewagi nie widzę,

Wytłuszczenie moje.

A jaką widzisz pracę piłą w przydomowym ogrodzie, nawet większym, jak nie epizodyczną. Na dodatek nieczęstą.

Przecież piła nie jest podstawowym narzędziem ogrodnika amatora - nawet zawodowca.

Wyjątek - zawodowiec jeździ po ogrodach i przycina drzewa - wtedy oczywiście spalinowa, nawet dwie, a może i na wysięgniku trzecia.

A jeśli idzie o jakieś "zawodowe pilowanie", specyficzną uprawę, czy po prostu ścinanie drzew na okrąglo - no to pełna zgoda, tylko zawodowa spalinowka. Na ale kiedy ścinasz więcej niż kilka czy kilkanaście drzew w ogrodzie? To sporadyczne zajęcie - nie stałe. 

 

zenek

zenek

55 minut temu, retrofood napisał:

Nie bardzo rozumiem co to znaczy "dawała radę". Otóż wg mnie piła elektryczna ma przewagę nad spalinową jedynie w trzech sytuacjach, najlepiej występujących łącznie:

1. Praca w pomieszczeniach zamkniętych. Mniejszy hałas i brak spalin.

2. Praca w jednym miejscu. Jest wtedy możliwość przygotowania zasilania tak, aby kabel nie plątał się zbytnio pod nogami.

3. Częsta praca epizodyczna. Czyli spalinówki nie opłaca się odpalać.

 

Poza tym jej przewagi nie widzę,

Wytłuszczenie moje.

A jaką widzisz pracę piłą w przydomowym ogrodzie, nawet większym, jak nie epizodyczną. Na dodatek nieczęsta.

Przecież piła nie jest podstawowym narzędziem ogrodnika amatora - nawet zawodowca.

Wyjątek - zawodowiec jeździ po ogrodach i przycina drzewa - wtedy oczywiście spalinowa, nawet dwie, a może i na wysięgniku trzecia.

A jeśli idzie o jakieś "zawodowe pilowanie", specyficzną uprawę, czy po prostu ścinanie drzew na okrąglo - no to pełna zgoda, tylko zawodowa spalinowka. Na ale kiedy ścinasz więcej niż kilka czy kilkanaście drzew w ogrodzie? To sporadyczne zajęcie - nie stałe. 

 

×
×
  • Utwórz nowe...